Важливість: 
5
Вертикальна мобільність у Третьому Гетьманаті – постіндустріальній державі Національного Солідаризму

Соціальний статус громадянина НС-держави визначатиметься його репутацією, тобто  надійністю, помноженою на кількість прихильників.

170820knopka.jpg

Натисни кнопку!
Натисни кнопку!

На завершальному етапі індустріальної формації відбувається закостеніння держави і припинення роботи «соціальних ліфтів». Тобто здібні, талановиті, працелюбні люди не мають можливості реалізувати себе на вищих щаблях суспільної ієрархії. Цей стан втрати соціальної пластичності описує відомий анекдот:

– Чи може син полковника стати генералом?
– Не може, адже у генерала є свій син.

Як ми вже знаємо, постіндустріальна формація докорінно заперечує індустріальну формацію і за всіма основними параметрами пропонує протилежні підходи. Тож якщо індастріал – це монополія і закостеніння, то постіндастріал – це різноманітність і величезна соціальна динаміка.

У постіндустріальному суспільстві все змінюватиметься на очах, в реальному режимі часу. Активні люди, звільнившись із болота індустріального застою, «дорвуться» до справжньої гри. І тоді світ побачить, що таке синергія Національного Солідаризму.

Інформаційною основою стрімкого переструктурування суспільства стане розподілена динамічна багаторівнева соціальна мережа. Її головна ідея в тому, що первинними осередками постіндустріальної нації є не окремі громадяни, а демосисамокеровані групи особисто знайомих однодумців чисельністю від 5 до 20 осіб.

Важливий чинник успіху мережі – легкість, простота і зрозумілість її використання. Для створення первинного демосу (рою) досить буде мати смартфон з доступом до Інтернету. Смартфон виступатиме в ролі «пульту управління» першою у світі постіндустріальною державою, яку ми називаємо Третій Гетьманат.

Ця держава працюватиме цілодобово і без вихідних. Заснувати демос або приєднатися до вже існуючого буде так само просто, як у Фейсбуці чи іншій масовій соцмережі. Обрання керівництва демосу і його переобрання відбуватиметься «за три кліки».

Так само легко ройові демоси зможуть об’єднуватися в сотні, полки і коші або ж виходити з цих об’єднань, долучатися до інших чи створювати власні. Відтак постійно виникатимуть нові вертикальні структури, які перебувають у стані постійного перетворення – як це буває в живих організмах. Переобрання одного ройового голови може негайно привести до переобрання сотника, полковника, ройового і гетьмана, тобто до перебудови всієї організаційної піраміди.  

Талановиті керівники демосів зможуть швидко робити кар’єру від ройового голови чи сотника до полковника чи кошового. Соціальний статус людини визначатиметься не дозволом якогось начальника, соціальним походженням чи багатством. Статус визначатиметься репутацією людини, тобто її надійністю, помноженою на кількість прихильників.

Відтак соціальний статус визначатиметься талантами і працелюбністю людини. Цей статус динамічно змінюватиметься в залежності від поведінки. Скажімо, сотник, який увечері припустився грубої помилки, на ранок може прокинутися простим козаком. Відтак національна еліта завжди буде актуальною – на всіх посадах перебуватимуть справді найкращі. Можливість швидко рухатися соціальними ліфтами заохочуватиме еліту постійно розвиватися і підтримувати себе у хорошій формі.     

Такого роду динамічна нація не лише формуватиме оптимальну структуру для вирішення внутрішніх завдань, а й оперативно реагуватиме на зовнішні виклики. Скажімо, у мирні часи народ висуватиме один тип еліти, а у воєнні часи – інший.

– Що потрібно для заснування Третього Гетьманату?

– Треба створити софт.

– Що потрібно для створення софту?

– Треба сформувати групу розробників та знайти джерело для її фінансування.

– Що спочатку – група чи джерело?

– А це вже як вийде. Наявність ресурсів дозволить зібрати групу розробки, а наявність групи дозволить знайти фінанси.

– Якою має бути чисельність групи розробки?

– До 5 осіб.

– Яка тривалість розробки?

– Один рік.

– Що можна робити вже зараз?

– Просувати публікації Народного Оглядача, розширювати коло його прихильників, підтримувати розвиток сайту.        

Розвиток «Народного Оглядача» у серпні 2017 

Наші інтереси: 

Знайти ресурси для заснування ТГ. 

Гравець: 
Ігор Каганець
231

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка