Важливість: 
3
Українці в Польщі. Ким працюють, чого прагнуть

Працівники з України – не тимчасова тенденція. 2015 року в Польщі перебувало близько одного мільйона українців. Cьогодні ж їх набагато більше. Але скільки точно – ніхто не скаже. Українських працівників багато не лише у Варшаві і кількох найбільших польських містах.

Зустрінемо їх також у менших містах, які ближче до західного кордону, а українські діти вже стали звичним явищем у польських школах, пише «Gazeta Polska Codziennie» у статті "Українці в Польщі. Ідентичність та інтеграція".

Видання звертає увагу на структуру українських заробітчан у Польщі і на те, як вплинула на масову міграцію українців ситуація на Донбасі.

Рапорт Польського національного банку вказує, що раніше в Польщі переважали жінки, яким понад 40 років. Вони працювали в домашньому господарстві і торгівлі. Сьогодні переважають 30-річні робітники, що працюють на будівельних майданчиках.  Вони вже не висилають гроші своїм родинам, а забирають їх до Польщі, де й хочуть влаштувати собі життя.

Дешева робоча сила - специфіка експлуатованих країн, зазначає газета і нагадує, що восени 2017 року Budimex, яка є однією з найбільших будівельних компаній Польщі, оголосила, що планує задіяти тисячу штатних працівників у 2018 році. Вони шукають їх значною мірою в Україні та Білорусі.

Те, що у Польщі зараз набагато більше молодих українців, які приїхали на роботу з метою тут і залишитися, - чиста правда. Серед українців, з якими я познайомилася за майже два місяці життя у Кракові, 65% були віком від 22 до 35 років, 24% - кому від 35 до 40 років і всього 11% - кому 40+ (причому їм було не 48-49 років, а 43-44). 

Крім того, я помітила цікаву тенденцію - сьогоднішні українці Кракова працюють не тільки на будівництві, складах або у супермаркетах на розкладці товару. Їх зараз дуже багато у сфері ІТ і фінансів. Багато українців Кракова працюють у сфері надання послуг, особливо, в готелях і хостелах, у перукарнях і салонах краси, в кафе і їдальнях, у кадрових агенціях і в коу-воркінгу (орендують, облаштовують приміщення, а потім здають їх для офісів, для проведення семінарів, курсів, конференцій, майстер-класів). Ось, наприклад, iTechcloud coworking.

Краків, як відомо, - студентське місто. Чим далі, тим більше української молоді приїздить сюди вчитися. Навіть здобувши одну освіту в Україні, молоді люди їдуть сюди на якусь магістерську програму. Як правило, з прицілом тут і залишитися.

До речі, статус студента дає багато різних пільг: починаючи із вдвоє нижчого тарифу на квиток у транспорті і білетів на виставки та в музеї, до переваг в отриманні роботи (працедавці охоче візьмуть на роботу студента, тому що за нього потрібно платити менше податків та інших відрахувань державі, ніж за звичайного працівника). 

Як правило, всі студенти працюють. Не знаю, як вони вчаться, але часто вчаться довго: беруть паузи у навчанні (типу академвідпустки, які були в часи, коли я вчилася), щоб мати всі студентські пільги, але працювати постійно і мати більше робочих годин. 1 година праці у Польщі коштує щонайменше 10 злотих. Але це - за дуже просту, як правило, некваліфіковану працю. Наприклад, розносити рекламкипо поштовим скринькам. Навіть покоївкам у готелях платять більше. Набагато більше платять тим, хто знає польську мову і працює з людьми. 

Наші інтереси: 

Те, що відбувається виїзд українців за кордон - сумно. Але це, можливо, підштовхне до усвідомлення необхідності спростити наше трудове законодавство і надати українським працедавцям можливість більше платити своїм працівникам за рахунок менших відрахувань і податків, а також винищення корупційної складової, яку закладає працедавець. Витік молодої робочої сили має змусити державних керівників надати пільги і усіляке сприяння людям створювати свій бізнес.

Гравець: 
Олена Каганець

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка