Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Публікація документів Суркова може бути роботою США, а СБУ могло їх «підправити» – західні коментатори

Категорія:

Спецтема:

Злам та публікація листування помічника президента Росії Владислава Суркова може бути справою американських спецслужб та елементом відповіді Вашингтона на втручання Кремля у перебіг президентських виборів у США. Таке припущення висловив дослідник Institute of International Relations (Прага), екс-професор New York University Марк Ґалеотті, який тривалий час досліджує діяльність російських силових та правоохоронних служб та перебіг конфлікту на сході України.

«Ловлю себе на думці, чи злам листування Суркова справді є роботою українців, чи можливо це перший приклад відповіді США за хакерську кампанію Росії в Америці», – твітнув експерт, коментуючи публікацію дослідницьким центром Atlantic Council (США) підсумків оприлюднених даних із буцімто листування Суркова.

Авторитетний дослідник також відзначив, що хоча значна частина оприлюднених документів виглядає достовірною, деякі складові зливу мають вигляд фальшивок, доданих українськими спецслужбами з політичною метою.

«Гадаю, що «план дестабілізації» – це підробка, яку було додано до імейлів, можливо СБУ!», – поділився думкою Ґалеотті.

«Подробиці, які містяться у документах за змістом відповідають, тому у поширенні чого зацікавлена переконати українська сторона. Тому я думаю, що не обійшлося без внеску з боку України», – відзначив з приводу «документів Суркова» Александр Кларксон викладач King's College (Лондон).

Кларксон також погодився, що частина документів із зливу може бути фальшивкою, яка має на меті дискредитацію Юлії Тимошенко.

Раніше сайт «КіберХунта» оприлюднив буцімто документи листування помічника Путіна Володимира Суркова, якого називають координатором збройних формувань на сході України з боку Кремля.

Одразу після публікації низка оглядачів заявили, що публікація може нести мету дискредитації ряду українських політиків, які у документі позиціонуються, як несвідомі агенти інтересів Росії в Україні.

«Схоже на спробу затаврувати будь-яку опозиційну діяльність в Україні як «проросійську», – заявив з приводу зливу журналіст англійського видання The Times of London Максим Такер, який тривалий час висвітлює події в Україні для низки західних видань.


Коментар НО: 

Революція гідності розпочала процес очищення влади, проте московська агресія його заблокувала. Бо кожен, хто виступає проти системи, нині мимоволі підігрує Кремлю. Відтак будь-яка антикорупційна активність може трактуватися як підривна діяльність проти держави. Українські активісти тепер змушені захищати "своїх" бариг від московських бандитів.

Що робити? Якщо неможливо поліпшити стару систему, то потрібно створювати нову. Формування нової держави не зачіпає напряму інтересів старої, а тому не викликає її протидії. Про це у статті: Передбачення фантастів про повстання машин і підкорення ними людей уже збулося.

Наші інтереси: 

Чи скористається Україна цим викидом?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи