Важливість: 
3

Спецтема:

Нова Україна проти старої Росії – Foreign Аffairs (США)

Поки Порошенко намагається змінити тон міжнародних дискусій навколо України, в центрі його внутрішньополітичної стратегії буде проект національного будівництва, який лежить в основі боротьби України проти Кремля - ​​пише Пітер Дікінсон (Peter Dickinson) в американському журналі Foreign Аffairs (Зовнішні справи).

Оскільки в українського лідера нема ніяких шансів на успіх у військовому зіткненні з Росією - будь то на суші або на море - найбільші шанси на прорив в цьому гібридному конфлікті вкладені в зміцненні почуття національної ідентичності, яке допоможе країні дистанціюватися від її історичних зв'язків з Росією.

Це головний фронт в тій конфронтації, яка обумовлена ​​історією цих двох країн і яка містить в собі важливі наслідки для самосприйняття Росії. Москва любить говорити про те, що сучасні українці і росіяни - це єдиний народ, що робить прагнення України зблизитися з Заходом одночасно зрадою і екзистенціальною загрозою для майбутнього Російської Федерації.

Виникнення демонстративно демократичної і європейської України дозволить викрити нелегітимність давніх претензій Кремля на авторитарну винятковість. І це багато в чому пояснює, чому Путін готовий платити таку непропорційно високу ціну за те, щоб перешкодити Україні покинути його сферу впливу.

Можливості Порошенка в реалізації його проекту національного будівництва істотно збільшаться, якщо в найближчі кілька тижнів Вселенський патріархат в Стамбулі надасть Україні право створити її власну незалежну православну церкву. В кінці листопада Священний синод Вселенського патріархату оголосив про те, що він затвердив проект статуту для автокефальної православної церкви в Україні. 15 грудня українські священнослужителі повинні будуть зустрітися в Соборі святої Софії в Києві, щоб офіційно створити незалежну церкву України та вибрати її лідера.

Патріотичні позиції Порошенка стануть причиною того, що його політичним опонентам на виборах президента буде дуже важко заперечувати його політику через ризик бути звинуваченими в симпатії до Кремля. Навряд чи так трапиться, з огляду на те заяву Путіна, яку він зробив під час саміту Великої двадцятки - що війнав Україні триватиме до тих пір, поки Порошенко залишається при владі.

У 2019 в Україні пройдуть вибори президента і вибори до парламенту, які підведуть підсумок рішучим спробам українців розвернутися до Заходу. Росія сподівається, що вона все ще зможе надати досить потужний тиск на українське суспільство, щоб змусити його змінити курс і перешкодити втраті найважливішого придатка імперії Москви. Тому Кремль продовжить свою гібридну війну, і часткова блокада Азовського моря стане лише одним з аспектів його кампанії по дестабілізації, яка буде набирати обертів у міру наближення президентських виборів на Україні.

На такий тиск Порошенко відреагує зміцненням рішуче антиросійських позицій всередині України і спробами переконати західне співтовариство дати відсіч Кремлю.

Тобто багато що залежатиме від колективної готовності Заходу виступити проти агресії Росії в Україні. Майже через п'ять років півзаходів мало хто очікує будь-яких різких змін. В результаті може статися потенційно катастрофічна військова ескалація, якщо Росія не зможе добитися вигідних їй результатів виборів і відчує, що наближається поразка в її боротьбі за вплив на Україну.

Протягом наступних кількох місяців, можливо, саме від колективних дій Заходу буде залежати те, чи переросте гібридна війна Путіна в більш традиційну різанину.

Наші інтереси: 

Нова фаза гібридної війни, коли всі добре усвідомлюють, хто є хто.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка