Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 0
 • Переглядів: 0

Останній дзвінок: Майк Помпео дав Путіну 60 днів

Спецтема:

Москва намагається торпедувати основи сучасного світового порядку.  Міжнародні органи повинні сприяти безпеці вільного світу або мають бути реформовані чи ліквідовані.

Завершився дуже насичений день саміту міністрів закордонних справ країн, учасниць НАТО. Він був дуже важливим для всіх, хто там був присутній, а окрім звичайного складу Альянсу, там були присутні міністри закордонних справ України і Грузії.

Україна представила ті дані за фактом агресії Московії у Чорному морі, про які вели мову деякі міністри закордонних справ країн НАТО, зокрема – Німеччини. Схоже на те, що дані були надані відразу кількома країнами і решта всіх заходів перемістилася далі, оскільки розбіжностей в оцінці дій Московії не було.

Власне кажучи, у Клімкіна була чисто номінальна функція в пред'явленні доказів. Так, колеги отримали якісь викладення, матеріали здобуті різними способами і засобами, але по суті, це вже мало чисто формальний характер, оскільки головний і прямий доказ був в Аргентині: Путін усе розповів самостійно. Він розповів речі, які у жодному випадку не можна було озвучувати.

Його твердження про те, що українські катери перетнули кордон Московії... Він навіть не зрозумів, що розповідав казку про перетин його кордону представникам країн, які не визнавали і не визнають цього «кордону Московії», а далі – він підтвердив сам акт агресії.

Він просто поставив свій підпис під власними свідченнями для Гааги. 

І ось тут стало зрозуміло, хто тут гравець-важкоатлет. Держсекретар Майк Помпео видав просто шедевральну промову, яка неодмінно потрапить в підручники політології.

Однією промовою він вирішив відразу два складні завдання. Перше полягає в тому, що нарешті чітко і виразно сформульована основна загроза Европі. Причому, зроблено це було майстерно. Помпео звів воєдино декілька розрізнених фактів, які мають спільний знаменник.

 • Перший з них – агресія Московії проти України взагалі й останній акт агресії в Чорному морі зокрема.
 • Другий – хімічна атака в Солсбері 
 • Третій – порушення Москвою договору про обмеження ракет середньої і малої дальності (РСМД).

З його слів, все це стало можливим тому, що одна і та ж сторона (Московія) вважає для себе можливим не виконувати зобов'язання, взяті нею за міжнародними договорами, а дотримання таких договорів, є фундаментом сучасного світового устрою. Таким чином, Москва намагається торпедувати основи сучасного світового порядку.

Для того, щоб європейським партнером дійшло повною мірою Помпео підкреслив, що ракета середньої дальності, яку Московія розробила і вже випробувала в обхід договору, насамперед загрожує не США, а Європі. Тобто, всі ті 10 років, які Москва розробляла цю ракету, вона мала на увазі застосувати її проти європейських країн, оскільки інших цілей для неї просто нема. Таку постановку питання просто нічим крити навіть прикриваючись «бундесінтересами» або чим іншим. Далі сталося те, що можна назвати просто безпрецедентною заявою, а тому – приводимо дві цитати його промови:

«Міжнародні органи повинні сприяти співпраці, яка укріплює безпеку і цінності вільного світу, або вони мають бути реформовані або ліквідовані. Коли договори порушуються, порушники мають бути примушені (їх виконувати), а договори мають бути виправлені або відкинуті. Слова (зобов'язання) повинні щось означати».

Наскільки можна зрозуміти, під органами Помпео має на увазі як НАТО, який загрузнув в імпотенції, так і ООН, яка теж підхопила цю ж болячку. І США поставили питання руба: або організації працюють так, як це було задумано при їхньому створенні, або їх треба закривати просто за непотрібністю. Причому, по тому  як Помпео про це говорив, всім стало зрозуміло, що у Вашингтона «терпець урвався». 

А далі – ще одна цитата, яка показує всім, хто про це забув, де знаходиться єдина наддержава, яка здатна вирішувати глобальні питання і вирішує їх.

«Люди, які перебудували західну цивілізацію після Другої Світової Війни, знали, що тільки сильне американське керівництво може об'єднати суверенні нації по всьому світу. Це дозволило нам насолоджуватися найбільшим людським процвітанням в сучасній історії».

Наскільки можна зрозуміти, ця подача була зроблена на адресу збірної команди Меркель-Макрон, які  останнім часом багато розповідають про самостійність і незалежність від ЗДА, планують прожекти по створенню різних вундервафель, але коли в повний зріст виникло питання протидії російській загрозі, виявилось, що вони виснажили і знекровили власні збройні сили до такого ступеня, що в сухопутній Европі вони програють по кількості танків навіть тим силам, які Московія тримає в окупованій частині Донбасу.

Тільки якщо скласти німецькі та французькі танки разом, вони вийдуть на приблизний паритет з «шахтарями і комбайнерами», а тільки вздовж кордону з Україною стоїть ще одне танкове угрупування, яке перевищує чисельністю французькі і німецькі бронетанкові війська разом узяті. Не дивно, що Париж і Берлін, перед лицем військової загрози третім європейським країнам, умовляють тих змиритися з амбіціями Путіна.

У Грузії їм це вдалося, а Україна послала, хоч і дуже культурно, цих діячів за відомою адресою, і коли встало питання про те, щоб продемонструвати військову ерекцію, то бундесвер і французи змогли показати лише невелику кількість Леклерків, і Леопардів, які мляво теліпаються.

До речі, зустрічалися браві заяви любителів німецької військової техніки про те, що їхні Леопарди – майже невразливі і можуть битися з якою завгодно кількістю броньованого супротивника. Проте після введення турецьких Леопардів до Сирії з'ясувалося, що горять вони так само добре, як і менш імениті танки, пускаючи такий самий чорний дим.

Загалом, коли Балтія прямо зажадала від НАТО практичних дій проти російської загрози, із-за океану потягнулися пороми з танками, бронетранспортерами і всім тим, що повинне було знаходитися в Європі у тих же німців і французів, але вони співали з Путіним тірольські пісні й танцювали канкан.
Але США відіграли на п’ятірку з плюсом і так, що опонувати було нікому і нічим, а тому, за підсумками першого дня саміту, було прийнято загальну заяву, текст якої ми приводимо повністю:

 1. Договір про ядерні озброєння середньої дальності (INF) має вирішальне значення для забезпечення безпеки НАТО більше 30 років.
 2. Союзники дійшли висновку, що Росія розробила і випустила ракетну систему 9М729, яка порушує Договір про РСМД й створює значні ризики для євроатлантичної безпеки. Ми рішуче підтримуємо висновок США про те, що Росія істотно порушує свої зобов'язання за Договором про РСМД.
 3. Протягом більше п'яти років союзники і США, зокрема, неодноразово виражали свою заклопотаність стосовно Російської Федерації як на двосторонній, так і на багатосторонній основі. Як ми заявили в Декларації Брюссельського саміту в липні, Росія відреагувала на наші проблеми відмовами і заплутуванням. Росія тільки недавно визнала існування ракетної системи, але без забезпечення необхідної прозорості або пояснення.
 4. США як і раніше повністю дотримуються своїх зобов'язань за Договором про РСМД з моменту набуття його чинності. Союзники підкреслили, що ситуація, при якій США й інші сторони повністю виконують Договір, а Росія – ні, не є стійкою.
 5. Порушення Росією Договору про РСМД руйнує основи ефективного контролю над озброєннями і підриває безпеку союзників. Це частина ширшої моделі поведінки Росії, яка покликана ослабити загальну євроатлантичну архітектуру безпеки.
 6. Союзники прихильні збереженню стратегічної стабільності і євроатлантичної безпеки. НАТО буде і надалі забезпечувати довіру і ефективність загального стримування й оборони НАТО.
 7. Ми продовжуватимемо регулярно консультуватися один з одним в цілях забезпечення нашої колективної безпеки. Ми продовжуватимемо уважно стежити за випуском російських ракет середньої дальності.
 8. Союзники твердо прихильні справі збереження ефективного міжнародного контролю над озброєннями, роззброєнням і нерозповсюдженням. Тому ми продовжуватимемо підтримувати й укріплювати контроль над озброєннями, роззброєнням і нерозповсюдженням як ключовий елемент євроатлантичної безпеки з урахуванням обстановки, що склалася, в галузі безпеки.
 9. Ми продовжуємо прагнути до конструктивних стосунків з Росією, коли дії Росії роблять це можливим. Як недавно підтвердили на саміті в Брюсселі, ми як і раніше відкриті для діалогу з Росією, зокрема в Раді РОСІЯ-НАТО.
 10. Ми закликаємо Росію терміново повернутися до повного і такого, що піддається перевірці, дотримання. Тепер Росія повинна зберегти Договір про РСМД.

Загалом, США дали Москві 60 днів для того, щоб повернутися в притомний стан саме з цього питання. За цей час вони обіцяли нічого не робити, але очевидно, що далі все піде вже зовсім за іншим сценарієм. 

Загалом, це – останній дзвінок Московії, а далі – настає вже тотальний перегляд стосунків по всьому спектру питань, зокрема – ліквідація договорів і організацій, які втратили сенс.

 

Джерело

Наші інтереси: 

Це – останній дзвінок Московії, а далі – настає вже тотальний перегляд стосунків по всьому спектру питань. США  - сильний гравець.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Левова частка фінансування НАТО здійснюється США!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Момент Істини!

Не має сумніву, що всі розвідувальні можливості Альянсу працюють зараз на "інвентаризацію" сучасного стану озброєнь Росії.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Справді : момент істини!
А що ПІД ЧАС ТИХ... 60 ДНІВ ??

Московія може знову ними "скористатися" !!!
Гадаю, що НАТО і це знає...

Цитата: "Загалом, США дали Москві 60 днів для того, щоб повернутися в притомний стан саме з цього питання. За цей час вони обіцяли нічого не робити, але очевидно, що далі все піде вже зовсім за іншим сценарієм".

Можливо, ця однозначна, ствержуальна заява США відтепер служить як забезпечення для допомоги Україні перед імпотентним евросоюзом, якщоби путін знову дозволив собі якийсь "відхід від теми"...

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Москва отримала попередження і, якщо я правильно зрозумів, обіцянку не вводити додаткових санкцій з приводу ракет протягом 60 днів. В той же час це не означає, що США і НАТО буде чекати 60 днів і тільки після цього щось буде робити. Плани розробляються... і якщо Москва не схаменеться, то на 61-й день вони будуть оголошені (безумовно, що не в повному обсязі - військова справа секретна) і почнуть здійснюватися!

Зараз подивимося, як відреагують Меркель і Макрон!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

Меркель і Макрон - більше нечутні...
Що б вони не казали - їхня політика доживає останніх днів.

Питання - як переформатуються ті два "євродвигуни"!?

Здається, що здорові евроатлантичні сили беруться врівноважити сили на свій бік - після московських злочинів.

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Левова частка фінансування НАТО здійснюється США!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!