27 березня 2004 р. з ініціятиви Союзу Українських Організацій Австралії (СУОА) в Клюбі Української Громади, Південна Австралія, відбулися наради голів (представників) Громад Австралії. Присутніх на нарадах 20 осіб, які заступали Громади Квінсленду, НПВ, Канберри, Вікторії, Тасманії, Південної і Західної Австралії. Участь брали теж представники РУКА.
Наради, які були запляновані на чотири Сесії, відкрив о год. 9.30 рано, голова СУОА п.Стефан Романів. Першу Сесію присвячено тематиці “Роля Громади в спільноті”. Господар, голова УГПА Борис Потюх привітав присутніх, і побажав всім позитивних, успішних ділових нарад.
Стефан Романів пояснив питання чому наради відбуваються в Аделаїді. Ходить про участь голов на нарадах, чергуючи місцевості по всіх Стейтах, щоб мати нагоду запізнатися з працею Громад на місці, зробити аналізу існуючого стану по Громадах, обмінятися думками і винести позитивні рішення та виробити стратегічні пляни праці.
Аналіз існуючого стану
Кілька тижнів перед нарадами, Президія СУОА переслала до Громад “короткий” опитник з 46-а питаннями, щоб мати образ стану Громад по Стейтах, їх пляни, та що Громади думають самі про себе. Голова СУОА п.Романів подав аналізу відповідей:
Членство: На списку в документах Громад є 2249 членів, з того 1205 фінансових, тобто 53% членства. З рамені Громад відбуваються різні функції – свята, як:Свята Шевченка, День Незалежності, Державності, Новорічні забави. Також включено в працю Громад зайняття для молоді, Спорт, Концерти молодих талантів і т.п. Тісно пов’язані з Громадою є Товариства Старших Громадян, Радіокомітети, Суспільна опіка, хори, Інформаційні центри. Дійсно, Громади є власниками 15 Народних Домів, спортового комплексу, в яких зосереджується вся культурна праця нашого суспільства – концерти, забави, шкільництво, адміністрація, спорт. Важко собі уявити будь-який розвиток нашого самостійного українського життя, без Громади. То й не диво, що загально прийнято називати Громаду “матірною” організацією.
Все таки Громади мають свої проблеми: високий кошт утримання Народних Домів і їх обезпечення, збайдужіле членство, яке не підтримує Громаду хоч би членськими внесками. Як підвищити стан членства, було одною з живих дискусій на нарадах. Фактом є, що членські внески не можуть запевнити повне утримання майна Громад. Про цікаві пропозиції, про те, як можна збільшити прибутки Громаді, покажемо далі. Цікава думка про збільшення членства, особливо членства коштом т.зв. “нової хвилі”, була від деяких учасників – критерієм, щоб стати членом Громади вистарчить бути особою українського походження, без специфічних членських внесків.
Для міжстейтового спілкування, респонденти опитника бажали б мати хоч один Здвиг в каденції СУОА і, по можливості – відповідні спортові імпрези.
Фактом є, що Громади, як координатор нашого культурного життя, вповні заслуговують собі на повну підтримку громадянства, інакше, ми вповні і швидко втопилися б в морі асиміляції. Ось деякі позитиви Громад, як відмічено в опитнику: Громада – це сила об’єднуюча, репрезентуюча, координаційна, задовольняє мистецькі та суспільні потреби, багато з них має вже молодий провід, жертвенність великої частини членів, суспільна опіка над старшими громадянами, зовнішні зв’язки з Україною, спроможність з видатками.
На 2004 – 2005 роки, СУОА намітила цікаві пляни:
Політичне усвідомлення (awareness) спільноти до процесів, які зараз відбуваються в Україні, пробудження почуття до свойого народу, влаштовувати форуми, щоб вивчати поняття хто ми і чиї ми діти.
З нагоди річниці смерті Симона Петлюри пропонується акція писання листів до Президента України, щоб і в Україні, на державному рівні, гідно відзначити цю річницю, печатання пам’ятної медалі і т.п.
На руках СУОА є історичний фільм “Від Сталіна до Гітлера”, який буде доступний нам в Народних Домах, також робиться старання висвітити його по каналі СБіС.
Виставка матеріялів Т-ва Меморіялу про злочини супроти українського народу і запросити до Австралії голову “Меморіялу” Романа Круцика.
Продовжувати кампанію проти Дюранті та влаштувати музей Голодомору
Відзначити День Жалоби в останню суботу в листопаді
Підтримати ініціятиву видання в англійській мові альбом УПА
Заініціювати спільну конференцію СУОА – СУА, щоб зайняти становище до каригідної торгівлі українським жіноцтвом (у світлі книжки Вікотра Мальорека “Sex Trade “NATASHAS”.
Організоване стейтове жіноцтво повинно теж зайняти до того відповідне становище.
Далі говориться про поширення зовнішніх зв’язків із спеціяльними дорученнями стейтовим управам відбути зустрічі з парляментаристами.
Вивчити питання “нової хвилі” та впровадити в життя відповідні програми і стратегії до включення їх у лоно Громади.
В крайовому масштабі відбути ХІІ-ий Здвиг Українців, можливо в Аделаїді
Створивши спортивну Федерацію – відбути крайовий спортивний фестиваль в 2005 році.
Допомогти КРУМА виконати намічений ними плян в Брізбені
Підсилити нашу пресу в Австралії
Втримувати контакти з посольством України та завершити збірку на технічне обладнання посольства (потрібно ще 5000 дол.)
Перенести із Сіднею до Канберри пам’ятник “Шевченківська Дума”.
bФінансово-господарська справа
Зі звіту фінансового діловода СУОА п. Івана Гугляка виходить, що для СУОА потрібна здорова фінансова база, щоб відповідно розгорнути свою працю. Він подав кілька стратегічних думок як здобувати потрібні фінанси, між іншим: влаштування формальних обідів із запрошеними визначними гостями, спортові функції, здвиг українців в 2005 р. оголошення бізнесу у виданнях СУОА, загально-національна лотерея та інше.
Реальний підхід до розв’язання фінансових проблем СУОА представив п. Ярема Полатайко. А саме мається на думці ОБЕЗПЕЧЕННЯ майна. Він представив статистику в цифрах. Виходить, що українська спільнота є власником 18 об’єктів – нерухомостей; всі нерухомості мають свої окремі обезпеченеві поліси (страхову систему). Консервативна оцінка майна виносить 80 міл. дол. Пан Ярема пропонує, щоб обезпечення нашого майна об’єднати в один національний поліс і передбачує великі заощадження у преміях (на пр. 1,5 тис. до 2,5 тис. дол. на кожний поліс) з одної сторони, і з другої – гарне комісійне для СУОА, яке, хоч частинно розв’язало б іх фінансові потреби. Обезпеченева компанія, поліси якої варта уваги це - AON Australia for Incorporated Bodies, друга є CHUBB for non-profit organisations.
Пан Полатайко роздав опитник, покищо тільки для Громад, який треба виповнити до 1 травня і переслати на адресу СУОА. Багато з нас вже давно носилося з думкою об’єднання обезпеченевих полісів. Уважаю похвальним, що СУОА взяло на себе цю справу. Вірю, що управи наших інституцій присвятять цій справі свою пильну увагу. За опитниками можна звертатися до Управи СУОА.
Другою важливою пропозицією про розв’язання фінансових проблем для організацій та осібняків стала справа ПАРТНЕРСТВА , представлена з рамені РУКА/СУОА, паном Віктором Рудевичем. (компанія МІМІВІК). Плянується при СУОА, яка стане “Мужами довіря”, створити партнерський фонд “СУОА УКРАЇНВЕСТ ч. 1” для уділовців – вклад капіталу від 100 000 дол. (сто тисяч) і “СУОА УКРАЇНВЕСТ ч. 2” для уділовців – вклад капіталу від 10 000 дол (десять тис.дол.). Проспектус фонду є досить обширний, тому зацікавлені повинні звертатися до СУОА за потрібними формами. Але в основному – до 15 серпня треба зробити оцінку свойого майна/активів, зареєструвати зацікавлення до 1 вересня вказавши в якому партнерстві є зацікавлені і вплатити 1% від суми. Балянс заінвестованої суми повинен бути вплачений до 1 грудня 2004 р.
Передбачений зиск в першому році – 8. 5 %. Уважаю, що цій справі ми повинні дати належну увагу. Багато з нас тримає гроші в банку на умовах, які рідко коли перебільшують 5% зиску. При тому рух економіки в сторону інфляції з’їдає частину того мізерного зиску.
Ціль партнерства ? Забезпечити самовистарчальність нашої спільноти. Час покаже, чи наша спільнота бажає використати нагоду покращити свою майбутність.
Зустріч з громадянством
В останній Сесії, від год 3-ої пп, ширше громадянство мало нагоду зустрінутися з головами Стейтових Громад, вислухати звіту голови СУОА та запізнатися з фінансовими плянами. Голова СУОА п. Стефан Романів, закриваючи наради, подякував всім за участь, Громаді Пд. Австралії за підготовку до нарад і висловив думку, що слідуючі наради відбудуться в другій половині року, мабуть в столиці Західної Австралії – Перті.
Присутні члени Громади в Аделаїді висловили думку, що наради осягнули намірену ціль, технічно переводилися з допомогою модерних засобів інформації, та уважали, що СУОА під кер. п. Стефана Романіва працює на відмінно і всі заслуговують собі на признання.
Готові дізнатися, чому ваше життя – це як метаморфоз гусениці, але з купою екзистенційних криз і без кокона? У новому подкасті ми розбираємо сім стадій розвитку людини – від крихітного плоду до...
Нарада голів українських громад Австралії
Світ:
04040901s.JPG
Наради, які були запляновані на чотири Сесії, відкрив о год. 9.30 рано, голова СУОА п.Стефан Романів. Першу Сесію присвячено тематиці “Роля Громади в спільноті”. Господар, голова УГПА Борис Потюх привітав присутніх, і побажав всім позитивних, успішних ділових нарад.
Стефан Романів пояснив питання чому наради відбуваються в Аделаїді. Ходить про участь голов на нарадах, чергуючи місцевості по всіх Стейтах, щоб мати нагоду запізнатися з працею Громад на місці, зробити аналізу існуючого стану по Громадах, обмінятися думками і винести позитивні рішення та виробити стратегічні пляни праці.
Аналіз існуючого стану
Кілька тижнів перед нарадами, Президія СУОА переслала до Громад “короткий” опитник з 46-а питаннями, щоб мати образ стану Громад по Стейтах, їх пляни, та що Громади думають самі про себе. Голова СУОА п.Романів подав аналізу відповідей:
Членство: На списку в документах Громад є 2249 членів, з того 1205 фінансових, тобто 53% членства. З рамені Громад відбуваються різні функції – свята, як:Свята Шевченка, День Незалежності, Державності, Новорічні забави. Також включено в працю Громад зайняття для молоді, Спорт, Концерти молодих талантів і т.п. Тісно пов’язані з Громадою є Товариства Старших Громадян, Радіокомітети, Суспільна опіка, хори, Інформаційні центри. Дійсно, Громади є власниками 15 Народних Домів, спортового комплексу, в яких зосереджується вся культурна праця нашого суспільства – концерти, забави, шкільництво, адміністрація, спорт. Важко собі уявити будь-який розвиток нашого самостійного українського життя, без Громади. То й не диво, що загально прийнято називати Громаду “матірною” організацією.
Все таки Громади мають свої проблеми: високий кошт утримання Народних Домів і їх обезпечення, збайдужіле членство, яке не підтримує Громаду хоч би членськими внесками. Як підвищити стан членства, було одною з живих дискусій на нарадах. Фактом є, що членські внески не можуть запевнити повне утримання майна Громад. Про цікаві пропозиції, про те, як можна збільшити прибутки Громаді, покажемо далі. Цікава думка про збільшення членства, особливо членства коштом т.зв. “нової хвилі”, була від деяких учасників – критерієм, щоб стати членом Громади вистарчить бути особою українського походження, без специфічних членських внесків.
Для міжстейтового спілкування, респонденти опитника бажали б мати хоч один Здвиг в каденції СУОА і, по можливості – відповідні спортові імпрези.
Фактом є, що Громади, як координатор нашого культурного життя, вповні заслуговують собі на повну підтримку громадянства, інакше, ми вповні і швидко втопилися б в морі асиміляції. Ось деякі позитиви Громад, як відмічено в опитнику: Громада – це сила об’єднуюча, репрезентуюча, координаційна, задовольняє мистецькі та суспільні потреби, багато з них має вже молодий провід, жертвенність великої частини членів, суспільна опіка над старшими громадянами, зовнішні зв’язки з Україною, спроможність з видатками.
На 2004 – 2005 роки, СУОА намітила цікаві пляни:
Політичне усвідомлення (awareness) спільноти до процесів, які зараз відбуваються в Україні, пробудження почуття до свойого народу, влаштовувати форуми, щоб вивчати поняття хто ми і чиї ми діти.
З нагоди річниці смерті Симона Петлюри пропонується акція писання листів до Президента України, щоб і в Україні, на державному рівні, гідно відзначити цю річницю, печатання пам’ятної медалі і т.п.
На руках СУОА є історичний фільм “Від Сталіна до Гітлера”, який буде доступний нам в Народних Домах, також робиться старання висвітити його по каналі СБіС.
Виставка матеріялів Т-ва Меморіялу про злочини супроти українського народу і запросити до Австралії голову “Меморіялу” Романа Круцика.
Продовжувати кампанію проти Дюранті та влаштувати музей Голодомору
Відзначити День Жалоби в останню суботу в листопаді
Підтримати ініціятиву видання в англійській мові альбом УПА
Заініціювати спільну конференцію СУОА – СУА, щоб зайняти становище до каригідної торгівлі українським жіноцтвом (у світлі книжки Вікотра Мальорека “Sex Trade “NATASHAS”.
Організоване стейтове жіноцтво повинно теж зайняти до того відповідне становище.
Далі говориться про поширення зовнішніх зв’язків із спеціяльними дорученнями стейтовим управам відбути зустрічі з парляментаристами.
Вивчити питання “нової хвилі” та впровадити в життя відповідні програми і стратегії до включення їх у лоно Громади.
В крайовому масштабі відбути ХІІ-ий Здвиг Українців, можливо в Аделаїді
Створивши спортивну Федерацію – відбути крайовий спортивний фестиваль в 2005 році.
Допомогти КРУМА виконати намічений ними плян в Брізбені
Підсилити нашу пресу в Австралії
Втримувати контакти з посольством України та завершити збірку на технічне обладнання посольства (потрібно ще 5000 дол.)
Перенести із Сіднею до Канберри пам’ятник “Шевченківська Дума”.
bФінансово-господарська справа
Зі звіту фінансового діловода СУОА п. Івана Гугляка виходить, що для СУОА потрібна здорова фінансова база, щоб відповідно розгорнути свою працю. Він подав кілька стратегічних думок як здобувати потрібні фінанси, між іншим: влаштування формальних обідів із запрошеними визначними гостями, спортові функції, здвиг українців в 2005 р. оголошення бізнесу у виданнях СУОА, загально-національна лотерея та інше.
Реальний підхід до розв’язання фінансових проблем СУОА представив п. Ярема Полатайко. А саме мається на думці ОБЕЗПЕЧЕННЯ майна. Він представив статистику в цифрах. Виходить, що українська спільнота є власником 18 об’єктів – нерухомостей; всі нерухомості мають свої окремі обезпеченеві поліси (страхову систему). Консервативна оцінка майна виносить 80 міл. дол. Пан Ярема пропонує, щоб обезпечення нашого майна об’єднати в один національний поліс і передбачує великі заощадження у преміях (на пр. 1,5 тис. до 2,5 тис. дол. на кожний поліс) з одної сторони, і з другої – гарне комісійне для СУОА, яке, хоч частинно розв’язало б іх фінансові потреби. Обезпеченева компанія, поліси якої варта уваги це - AON Australia for Incorporated Bodies, друга є CHUBB for non-profit organisations.
Пан Полатайко роздав опитник, покищо тільки для Громад, який треба виповнити до 1 травня і переслати на адресу СУОА. Багато з нас вже давно носилося з думкою об’єднання обезпеченевих полісів. Уважаю похвальним, що СУОА взяло на себе цю справу. Вірю, що управи наших інституцій присвятять цій справі свою пильну увагу. За опитниками можна звертатися до Управи СУОА.
Другою важливою пропозицією про розв’язання фінансових проблем для організацій та осібняків стала справа ПАРТНЕРСТВА , представлена з рамені РУКА/СУОА, паном Віктором Рудевичем. (компанія МІМІВІК). Плянується при СУОА, яка стане “Мужами довіря”, створити партнерський фонд “СУОА УКРАЇНВЕСТ ч. 1” для уділовців – вклад капіталу від 100 000 дол. (сто тисяч) і “СУОА УКРАЇНВЕСТ ч. 2” для уділовців – вклад капіталу від 10 000 дол (десять тис.дол.). Проспектус фонду є досить обширний, тому зацікавлені повинні звертатися до СУОА за потрібними формами. Але в основному – до 15 серпня треба зробити оцінку свойого майна/активів, зареєструвати зацікавлення до 1 вересня вказавши в якому партнерстві є зацікавлені і вплатити 1% від суми. Балянс заінвестованої суми повинен бути вплачений до 1 грудня 2004 р.
Передбачений зиск в першому році – 8. 5 %. Уважаю, що цій справі ми повинні дати належну увагу. Багато з нас тримає гроші в банку на умовах, які рідко коли перебільшують 5% зиску. При тому рух економіки в сторону інфляції з’їдає частину того мізерного зиску.
Ціль партнерства ? Забезпечити самовистарчальність нашої спільноти. Час покаже, чи наша спільнота бажає використати нагоду покращити свою майбутність.
Зустріч з громадянством
В останній Сесії, від год 3-ої пп, ширше громадянство мало нагоду зустрінутися з головами Стейтових Громад, вислухати звіту голови СУОА та запізнатися з фінансовими плянами. Голова СУОА п. Стефан Романів, закриваючи наради, подякував всім за участь, Громаді Пд. Австралії за підготовку до нарад і висловив думку, що слідуючі наради відбудуться в другій половині року, мабуть в столиці Західної Австралії – Перті.
Присутні члени Громади в Аделаїді висловили думку, що наради осягнули намірену ціль, технічно переводилися з допомогою модерних засобів інформації, та уважали, що СУОА під кер. п. Стефана Романіва працює на відмінно і всі заслуговують собі на признання.
До побачення в Перті !
Теодосій Андрушко – протокольний секретар нарад
----------------------------------------------------
В тему:
Які завдання ставила парламентсько-бізнесова делегація?
Сідней в пам’ять Слави Стецько
Україномовна програма на SBS радіо
Стратегія Четвертої хвилі
Виступ учасників VIII Конгресу СКУ на “Громадському радіо”
Зверніть увагу
Від гомо сімплекс до гомо триплекс: невідомі стадії людського розвитку – подкаст на Радіо Гартленд