Козацький цитатник: Чи я колись казав тобі, що таке Січ?

Люк Скайвокер, Термінатор, Залізна людина і навіть Стів Джобс – щирі українці. На «Козацький цитатник» вже підписалося понад 17 тисяч учасників. І можливо, що незабаром усі ці жарти "Нових Котляревських" переростуть у своєрідний націоналістичний рух за Третій Гетьманат.

13102901epyatakleynoda.jpg

- Нумо, говори, дідько, де вона?Де клейнода, трясця, від тебе залежить майбутнє Гетьманщини! - Вона...у мені.

Так звані «фотожаби», що зображують вигаданих персонажів і реальних героїв у національному українському одязі, заполонили соціальні мережі.

 

 

Домальовуванням вишиванок, вінків і вусів справа не обмежилася – народні умільці, які називають себе «Новими Котляревськими»​​, почали переробляти відомі історії на патріотичний лад. Нагадаємо, що Іван Котляревський ще в кінці 18 століття написав знамениту «Енеїду», в якій поприколювався над однойменною поемою Вергілія, перетворивши її героїв на українських козаків.

Пани ми: Ріки Волині

Пани ми: Хвацький Батько

Пани ми: Час вертатися на Січ

Але прийшов час нових героїв. І тепер в українських козаків перетворилися Хан Соло, Люк Скайуокер і принцеса Лея з «Зоряних воєн». Їхню історію «Нові Котляревські» описали в мережі так: «Кошові Війни, Епізод IV: Нові Сподівання» . Могутній та трохи задеркуватий козак Пан Сало та його побратими, характерник Лука и перевертень Чубаченко, прибули з Січі, щоб врятувати кралю з кацапського полону» .

Українізувати все, що можна

Жартівники не обійшли стороною і крилаті фрази з кінофільмів. Так, репліку Арнольда Шварценеггера з фільму «Термінатор 2», в якій він вимагає від байкера одяг, пістолет і мотоцикл, переписали так: «Мені потрібен твій кінь, жупан та пістоль!»  А сам Шварценеггер обзавівся шикарним чубом і вусами.

Але більше пощастило Роберту Дауні- молодшому. Його герою, залізному чоловікові Тоні Старку, інтернет-розумники подарували ще й червоний жупан і нове ім’я - Антон Старенко. Відомий діалог з фільму «Месники»: «Хто ти без свого костюма? – Геній, мільярдер, філантроп, плейбой!» перетворили в «Пане в червоному жупані, хто ви без нього? – Розумник, магнат, перший хлопець на Січі, щедра душа!»

Дісталося і героям серіалу «Надприродне», Братам Вінчестерам. Дін і Сем стали «Дімком» і «Самком», а сам серіал описується так : «Надзвичайне. Це Димко та Самко! Вони молоді дяки, які борються із різними чугайстрами, виловлюють нявок й лісових примар та кроплять їх святою водою! Хрещені але батрачата, батьки ніби-то загинули. Татко їхній був єпископом у Чернігові, тому вони такі завзяті бурсаки! Святим хрестом та Божим словом вони ганяють усіляких гаспидів, що не дають козакам та козачкам спокійно спати!»

Автор безлічі подібних картинок киянин Євген Ігнатенко пояснив, що став одним з продовжувачів теми, придуманої для користувачів соціальних мереж . «Суть теми - українізувати все, що тільки можна українізувати!» – пояснив хлопець.

За його словами, у ідеї вже з'явилося багато послідовників. Але зустрічаються під картинками і гнівні коментарі. Авторів звинувачують у шароварщині та розпалюванні конфліктів з Росією. Деякі з картинок дійсно образливі для наших сусідів.

Стіва Джобса зробили дяком

На подібні репліки послідовники українізації воліють уваги не звертати. До шароварщини вони й самі ставляться з гумором. Кіно-та телегероями справа не обмежилася, і українці переробили ще й знаменитого красеня – мачо з реклами одеколону «Old Spice». Він у серії «народної творчості» став першим чорношкірим козаком: «Old Salo - Спочатку поглянь на мене, а потім на москаля. На мене, а потім знов на москаля. Ще раз на мене, і ще раз на москаля. Так, крихітко, я українець, і я на коні!»

Не обійшли стороною навіть покійного кумира сучасних гаджетоманів Стіва Джобса: «Диякон з майстерні Києво-Печерської Лаври «ЯБЛУНЕВИЙ СПАС» Степан Джуба відлив свій АБСОЛЮТНО НОВИЙ, УНІКАЛЬНИЙ ЗА ФОРМОЮ ДЗВІН. Пані та панове козаки, з гордістю наші дзвонарі презентують вам свій дзвіночок, який буквально змінить усе ваше уявлення про дзвіницю: це їДзвін 5С!»

Зображення з «голлівудськими козаками»  стали з'являтися в соціальних мережах ще на початку вересня. Але популярність знайшли тільки через місяць. Саме тоді «украінізовані» кіногерої з’явилися на сторінках найпопулярніших паблік «Вконтакте».

Рух стає популярним

Одним із засновників руху інтернет- українізації є 16-річний житель Дніпропетровська Антон Кистол . Саме він в одній із соціальних мереж створив паблік під назвою «Козацький цитатник», головною метою якого називає популяризацію української культури та мови серед молоді за допомогою приколів і мемів . Пізніше до Антона приєдналися Денис та Валерій, які стали співавторами хлопця.

«Наш рух стає все більш популярним. Хлопці з мережі пропонують багато «українізацій», просять перетворити на козаків улюблених героїв. Це говорить про те, що наша справа дуже актуальна для молоді. А взагалі хотілося і хочеться, щоб у народі українська мова і культура більше не викликали того нудотного почуття, яке їм прищепили в школі. Наша мова і культура дуже круті. І ми саме ось так це показуємо!» - признався «Погляду» Антон.

На паблік «Козацький цитатник» станом на 29 жовтня 2013 р. вже підписалося понад 17 тисяч учасників. І можливо, що незабаром усі ці жарти "Нових Котляревських" переростуть у своєрідний націоналістичний рух.

Чи я колись казав тобі, що таке Січ?

Коментар "Народного Оглядача":

Виходячи з логіки розгортання масового руху з українізації, варто очікувати:

1. Створення альтернативних україномовних перекладів до відомих кінофільмів (подібно до гоблінських, коли твориться зовсім новий сюжет).

2.  Створення україномовний кавер-версій популярних пісень.

3. Поширення моди на козацькі зачіски і козацький одяг. 

4. Зростання інтересу до Козаччини і героїчної української літератури.

5. Прагнення відтворити козацьку славу в новій державній формації. Хай живе Третій Гетьманат! 

Гравець: 
Миро Продум

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка