Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 1
  • Переглядів: 1

Гормони радості, або Як Лукашенко підкорив коронавірус у Білорусі

Карантин в Білорусі оголошувати не стали. У Білорусі закінчується другий тур місцевого футбольного чемпіонату й хокейний турнір за "Приз президента", трибуни на іграх повні. А ще починається "Тиждень лісу" – щорічна акція з оновлення лісового фонду. 

На планові навчання відправлять три тисячі військовослужбовців, канікули у школярів розпочнуться теж за планом – з 30 березня. Дистанційне навчання у вишах – на розсуд ректорів, але міністерство освіти не радить розпускати студентів по містах і селах, щоб не рознесли заразу, пише ВВС.News.

Загального карантину в Білорусі нема. Кордони країна не закрила - втім, їх закрили країни-сусіди.

За останніми даними, зараження коронавірусом виявили у 94 осіб; 32 пацієнти одужали - виписані або готуються до виписки з лікарень. Смертельних випадків нема. Хвороба загалом протікає безсимптомно або у легкій формі, стверджує МОЗ. У країні провели близько 24 тис. тестів на коронавірус.

Від часу передостаннього повідомлення МОЗ - за два дні - кількість хворих збільшилася на вісім людей; тих, що одужали - на три.

"Гормони радості"

МОЗ Білорусі не робить щоденних звітів. У останніх повідомленнях відсутня інформація, скільки людей відправили на карантин і де вони розміщені.

"Спочатку ми пробували давати детальнішу інформацію. Але це призвело до того, що багато ЗМІ і представники блогосфери починали активно втручатися в особисте життя громадян, намагалися з'ясовувати, як працюють їхні підприємства, що відбувається у місті. Таким чином, вони більше сіяли панічні настрої.

Крім того, люди стали менш охоче розповідати про свої контакти, стали пізніше звертатися до медиків", - пояснив 25 березня міністр охорони здоров'я Володимир Каранік.

Міністр і відповідальні чиновники 25 березня провели онлайн-трансляцію "Твоє питання МОЗ і Міносвіти про ситуацію з Covid-19 у Білорусі", до якої долучилися понад 10 тис. користувачів.

Настя, студентка одного з мінських вишів, каже, що листівки про правила підключення до міністерського стриму роздали прямо на парах, незадовго до трансляції, наказали під'єднатися і порадили не соромитися в запитаннях.

Спілкування з чиновниками вийшло заспокійливим і невимушеним - судячи з опублікованих і продемонстрованим пізніше по ТБ фрагментах. Студентам пояснили, чому в Білорусі не вводять карантин (наразі недоцільно); розповіли про достатнє оснащення медустанов і порадили не уникати побачень - "гормони радості підвищують імунний статус" - але дотримуватися дистанції.

Дозована інформація

Новинні програми білоруського телебачення не починаються з повідомлень про Covid-19. Після репортажів про роботу президента і весняну оранку-посівну телеглядачам пропонують "закордонний трилер" - короткий огляд про те, як складно з коронавірусом у світі.

Білоруси ж, як розповідає ТБ, зайняті волонтерською турботою про людей похилого віку (яким рекомендовано залишитися вдома) і виконують вказівку президента за тиждень освоїти масове виробництво респіраторів - марлевих пов'язок нашили вдосталь.

Єдина соціальна ТБ-реклама, яка з'явилася днями, розповідає, як уберегтися від усіляких вірусів, і лише один раз мимохідь згадує про "корону".

"Робимо це, виходячи з життя, - пояснював 24 березня президент Олександр Лукашенко. - Усяке в житті буває, але головне - не панікувати. Тому, чого я найбільше боюся, то це того, що люди захворіють на психоз, навіть від того, що відбувається в засобах масової інформації. Від психозу будуть інші хвороби".

Поради Лукашенка берегтися від коронавірусу чаркою, лазнею та роботою на тракторі стали мемами, водночас білоруський президент демонструє електорату власну безстрашність. Практично щодня він проводить наради з різних проблем господарської діяльності, відвідує підприємства і регіони. При цьому ані сам Лукашенко, ані люди, які його супроводжують, не використовують жодних захисних засобів.

"Маски та респіратори президент не приміряв, - повідомила "Радіо Свобода" речниця Лукашенка Наталія Ейсмонт. - Так, усі гості Палацу Незалежності знають, що руки треба мити. Миють і перед зустріччю з президентом. Ми, зрозуміло, також це робимо - набагато частіше, ніж раніше. Миє руки і президент. Проводити інші спеціальні медичні заходи у Палаці Незалежності керівник держави категорично заборонив".

Тиждень тому Лукашенко наказав КДБ розібратися із джерелами інформації, які "сіють паніку".

"Уже досить на це дивитися. Треба гарненько пройтися по цих сайтах, каналах, - заявив Лукашенко. - Необхідно розібратися з негідниками, які вкидають ці фейки. Навіщо вони людей тероризують?"

Наші інтереси: 

Знати, як інші країни справляються із панікою і страхом.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гармонія (ілюстративне фото)

Простір волі та Царство боже є двома окремими, але суміжними просторами подій – докази

Виявлено виразний зв’язок між рівнем розвитку людини та простором подій, в якому вона перебуває. Царство боже є простором Гомо триплекс. Щоб стати триплексом, треба піднятися у простір Царства божого...

Останні записи