Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
 • Відвідувань: 8
 • Переглядів: 9

Біль в животі? Шукаємо порятунок

Моя оцінка корисності цієї статті: 
1 - Може колись знадобиться.

Скільки б не радили нам не займатись самолікуванням, мало хто при першому поколюванні в животі, наприклад, побіжить до лікаря. Та і чи потрібно це? З’їли щось «не те»? А може просто переїли смаколиків — в нагоді стануть прості перевірені препарати, як до прикладу, Мезим. Вони здатні не просто прибрати неприємні відчуття, але і усунути причини дискомфорту.

Чому шлунок та кишківник можуть «дати збій»

 Статистика свідчить, що захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ) — одні з найпоширеніших і майже 95% населення якщо і не звертались за консультацією до лікаря-гастроентеролога, то потребують її.

Шлунок та кишківник не в порядку, якщо:

 • вас турбує біль в ділянці черевної порожнини;
 • ви відчуваєте нудоту (особливо після їжі), а подекуди це може перерости в блювоту;
 • живіт бурчить, надміру утворюються гази;
 • ви маєте часті проблеми з випорожненнями — діарея або запор;
 • печія або неприємна відрижка — ваші постійні супутники.

Чому ми так часто маємо проблеми із ШКТ? Все дуже просто пояснюється — ця група органів найбільш «відкрита» для зовнішнього впливу. Адже відомо: «Ми — те, що ми їмо».

Причинами захворювань ШКТ найчастіше називають:

 1. Шкідливі звички та неправильне харчування.
 2. Зловживання солодощами та газованими напоями.
 3. Надмірна вага та супутні хвороби (наприклад, цукровий діабет).
 4. Безконтрольне вживання лікарських препаратів без призначень лікаря (насамперед, це стосується антибіотиків).
 5. Інфекції, що потрапляють всередину з їжею та водою.
 6. Малорухливе життя та хронічний стрес.

Яку таблетку «від живота» обрати?

Звісно, ідеальний варіант — це позбутись шкідливих звичок, практикувати здорове харчування та фізичні навантаження. Проте навіть такий підхід до «шлунково-кишкової проблеми» може не спрацювати, якщо ви раптом опиняєтесь в ситуації, коли неможливо дотриматись усіх правил (наприклад тривала подорож у віддалену місцевість із «незнайомою» їжею та водою незрозумілої якості та чистоти). А ще іноді буває складно відмовитись від спокуси «скуштувати все» на розкішній вечірці із привабливими стравами та напоями.

В арсеналі фармакології на такий випадок є спеціальна «швидка допомога» — таблетки та суспензії, що діють по-різному, проте досягають потрібного результату:

 • Обволікаючі засоби (Алмагель, Алтацид) — прибирають печію та пригнічують утворення кислоти, чим знижують кислотність шлункового соку.
 • Ферменти (наприклад, вже згадуваний раніше Мезим з діючою речовиною панкреатином) поліпшують травлення.
 • Проносні (Дуфалак, Піколакс) та антидіарейні (Лоперамід, Імодіум) препарати нормалізують випорожнення, здолають інфекцію та полегшать біль.

Аптеки пропонують широкий вибір лікарських препаратів, здатних прибрати дискомфорт у животі. Проте зняти неприємні симптоми — не означає вилікуватись, тому все-таки візит до гастроентеролога відтягувати не варто.

Наші інтереси: 

Здоров'я.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стартувала міжнародна слідча комісія Нюрнберг 2.0 щодо коронавірусної афери (відео)

Польський депутат Гжегож Браун разом з іншими польськими державними діячами та німецькими адвокатами дав пресконференцію щодо створення парламентської комісії з розслідування зловживань та порушень...

Останні записи