Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Бетонні блоки накопичують електроенергію не гірше ніж установка PowerPack від Tesla, – винахід швейцарських інженерів

Інженери швейцарського стартапу Energy Vault представили систему, що дозволяє зберігати електроенергію не гірше ніж установка PowerPack від Tesla, але коштує значно дешевше. Система складається з гігантських кранів і бетонних блоків та має ефективність 85%, повідомляє Рropertytimes.

Робота швейцарської системи базується на принципі гідроелектростанцій, які накопичують воду в непікові години, а потім різко спускають її, генеруючи величезну кількість електроенергії. Щоб накопичити енергію, гігантські крани споруджують з 35-тонних бетонних блоків величезні вежі, а для того, щоб енергію витягти, захоплюють блоки з побудованої конструкції і «кидають» їх на землю. Під час вільного падіння генератор, до якого кріпиться блок, «повертає» в енергосистему витрачену на його підйом електрику. Згідно з розрахунками стартапу, таким чином можна зберігати від 10 МВт до 35 МВт енергії.

За словами інженерів, ефективність системи Energy Vault складає 85% (для порівняння, ефективність літій-іонних батарей – 90%), а її вартість «на 50% нижче вартості конкуруючих рішень».

При цьому робота установки не потребує втручання людини – кранами управляє спеціальне програмне забезпечення.

Серед основних переваг технології – вона підходить для установки в будь-де, а для її використання не потрібно будувати греблі, забруднювати середовище.

Крім цього, бетонні блоки, на відміну від літій-іонних акумуляторів, як сховище енергії не схильні до деградації («життєздатність» установки Energy Vault заявлена ​​на рівні 30 років). Крім того, інженери пропонують створювати блоки з будівельних відходів, що ще більше знижує вплив на навколишнє середовище.

Першу повноцінну версію системи побудують в Індії для компанії Tata Power, яка замовила енергоустановку ємністю 35 МВт * год. 

Наші інтереси: 

Технології, що вражають.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи