Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 5
  • Переглядів: 6

5 аспектів ісландського дива. Дії батьків - це найкращий спосіб запобігти виникненню проблем

Категорія:

«Дії батьків - це найкращий спосіб запобігти виникненню проблем у дітей», - так вважають в Ісландії. Посилення ролі батьків в суспільстві стало там центральним завданням і на державному, і на муніципальному рівні. Фінська газета розповідає про «ісландське диво»: за 20 років в Ісландії вдалося значно скоротити вживання алкоголю, сигарет і наркотиків серед молоді.

Віце-мер Рейк'явіка Хейді Бьйoрг Хільмісдоттір (Heida Björg Hilmisdottir), яка 9 листопада перебувала з візитом в Гельсінкі, вказала в своєму виступі на найважливіший фактор, що впливає на зміну звичок молоді: батьків.

За 20 років в Ісландії вдалося значно скоротити вживання алкоголю, сигарет і наркотиків серед молоді.

«20 років тому Рейк'явік був найгіршим містом Європи за показниками вживання алкоголю, наркотиків і сигарет. Зараз він кращий», - сказав мер Рейк'явіка Дагур Еггертссон (Dagur Eggertsson) в інтерв'ю« Бі-бі-сі »(BBC) в 2017 році.

Наприклад, кількість ісландців у віці 15-16 років, які вживають алкоголь для того, що прийти в стан повного сп'яніння, за 20 років значно знизилося.

Домогтися такого поліпшення ситуації, «ісландського дива», допомогла поява у молоді захоплень і встановлення єдиного часу повернення додому.

Віце-мер Рейк'явіка, яка побувала в Гельсінкі 9 листопада, вказала на найважливішу причину цього перетворення: це батьки.

«Дії батьків - це найкращий спосіб запобігти виникненню проблем», - повідомила Хільмісдоттір на заході, організованому парламентською групою Соціал-демократичної партії Фінляндії.

«Що є загальним для молоді, у якої все йде добре? Батьки стежать за тим, що роблять їхні діти. Молодь отримує підтримку від батьків і проводить з ними час».

Найважливішу роль в благополуччі дитини, на думку Хільмісдоттір, грає почуття, що про тебе хтось турбується.

«Найважливіше - брати участь в буденному житті дітей та молоді, тобто нічого особливого робити не потрібно».

Посилення ролі батьків в суспільстві стало центральним завданням як на державному, так і на муніципальному рівні. Батьки підписують зобов'язання не дозволяти своїй дитині пити алкоголь і проводити з нею більше часу.

Під час навчального року батьки учнів збираються в школах, щоб обговорити, як вони можуть підтримати своїх дітей. Зміцнилося співробітництво між школами, муніципалітетами, громадськими організаціями та поліцією.

«Рішення грунтувалися на вивчених даних про фактори ризику. Всі сторони домовилися міняти суспільство в тому напрямку, який буде захищати дітей і молодь. Таким чином, мова йде не про якусь програму або проект», - сказала Хільмісдоттір.

Роль батьків у Ісландії вважають навіть більш важливою, ніж, наприклад, роль захоплень дитини. Однак на захоплення дітей теж звернули особливу увагу: згідно з дослідженнями, у дітей, що мають дозвілля, яке організовується дорослими, знижується ризик появи шкідливих звичок.

Кожна дитина або підліток від 8 до 18 років щорічно отримує суму приблизно в 420 євро на улюблене захоплення. Наприклад, в 2016 році Рейк'явік виділив 100 мільйонів євро на розвиток можливостей дозвілля для молоді.

«В даному випадку мова йде про інвестиції, які збережуть нам кошти в майбутньому. Злочинність, безробіття і залежність від соціальних допомог знизиться. Рейк'явік став безпечнішим місцем для всіх».

У Фінляндії число підлітків, які зловживають спиртним, теж знизилося. Науковий співробітник Відомства здоров'я і соціального добробуту Фінляндії (THL) Кірсімарія Райтасало (Kirsimaria Raitasalo) повідомляє, що фактори ризику та фактори, що впливають на поведінку молоді, у Фінляндії та Ісландії збігаються.

У поглядах фінських батьків теж відбуваються зміни. «Зараз батьки знають, де діти перебувають ввечері в п'ятницю. Все менше батьків купують дітям алкоголь», - сказала Райтасало.

На думку Тімо Харакка (Timo Harakka), депутата Соціал-демократичної партії, модель Ісландії не можна повністю застосовуватись в іншій країні, але Фінляндія дійсно може багато чому повчитися.

«Отримання безкоштовної обов'язкової освіти - найвірніший спосіб запобігання утисків в дорослому житті», - сказав Харакка.

Він теж підкреслює важливість захоплень після шкільних буднів і думає, що спортивні організації могли б допомагати дітям добиратися до спортивних клубів.

«Щоб вечори батьків не проходили в транспорті».

Харакка вважає, що небагатим сім'ям треба надавати громадську підтримку в питаннях захоплень.

«Мова йде не тільки про соціальну політику і політику охорони здоров'я, а й про ядро ​​економічної політики», - сказав Харакка.

ФАКТИ

П'ять аспектів «ісландського дива»

1. Час повернення дитини додому. Діти молодше 16 років повинні бути вдома до десятої вечора, а у вихідні - до півночі. Батьки патрулюють вулиці, щоб перевірити дотримання цього правила.

2. Участь батьків. Батьки підписують зобов'язання не давати дітям алкоголь і проводити з дітьми більше часу.

3. Цікаве дозвілля. Дітям щорічно виділяється приблизно по 420 євро на захоплення після школи - наприклад, на спорт. Спортивні клуби і інші організації беруть участь в програмі.

4. Основа на даних досліджень. Ісландських дітей і підлітків щорічно опитують, як у них йдуть справи. Муніципалітети можуть швидко змінити свою діяльність, ґрунтуючись на результатах, і втрутитися в проблему вчасно, якщо, наприклад, в якій-небудь школі відбувається щось надзвичайне.

5. Участь чиновників. Цікаві захоплення не завжди є безкоштовними. Тому, наприклад, в 2016 році Рейк'явік виділив приблизно 100 мільйонів євро на покращення можливостей дозвілля.

Наші інтереси: 

Всі проблеми людини родом з дитинства. Міцна сім'я та щасливі діти - це гарна база для міцної держави. Варто брати приклад.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Діти не слухаються батьків - вони на них дивляться і наслідують.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Діти не слухаються батьків - вони на них дивляться і наслідують.

Все, що робиться з власної волі, – добро!