Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

Як виховує своїх дітей мама-мільйонер

Світ:

Дені Джонсон виросла в бідній сім'ї. Коли їй було 17 років, вона народила дитину, в 21 стала бездомною, а в 23 заробила свій перший мільйон. У березні успішна бізнес-вумен, мати п'ятьох дітей і бабуся декількох онуків, побувала в Ризі та в ході семінару розповіла про свої принципи виховання дітей.

fullsize.jpg

Дені Джонсон
Дені Джонсон
Я їжджу по різних країнах, щоб змусити батьків задуматися і не допускати помилок, які впродовж десятиліть робили батьки в США. Наші діти - нове покоління, яке вже майже втрачене. Тому що вони звикли отримувати все, що хочуть в дитинстві, і коли стають дорослими, просто шукають допомогу будь-де, - заявила Джонсон.
 
Мета повинна бути вже з дитинства
 
Багаті люди чітко розуміють, які цілі повинні стояти перед їхніми дітьми. Так, вони виховують майбутніх випускників Гарварду, майбутніх топ-менеджерів, майбутніх лікарів або президентів. Тим часом середня людина народжує і виховує дітей з думкою: а раптом пощастить?
 
"В сім'ї моїх друзів, яким належить видавництво, син не хотів вчитися і взагалі не знав, що йому робити в житті. Тоді батько прийняв кардинальне рішення і відправив його на тиждень працювати в притулок для бездомних, без будь-яких засобів. Через тиждень підліток повернувся з великим бажанням вчитися і брати участь у сімейному бізнесі", - розповідає Джонсон.
 
Без телевізора та мобільного телефону
Хто кращий друг "нормальної" дитини? Швидше за все, телевізор, комп'ютер і мобільний телефон. Діти Дені Джонсон отримали свої перші телефони в 16 років, першим їхнім комп'ютером став старий комп'ютер батька, а телевізора в будинку нема взагалі.
 
"Мої діти не можуть дозволити собі мобільного телефону, тому що нічого не заробляють. Мобільник не привчає людину організовувати і планувати свій час, а телевізор демонструє неправильні моделі життя.
 
Чого вас вчить мультик про Губку Боба?

"Лінивий, нігілістичних мужчина радіє з приводу того, як він обвів навколо пальця інших. Ви хотіли б, щоб ваші сини виросли такими чоловіками? Хотіли б таких чоловіків для своїх дочок? Якщо не дивитися телевізор 30 днів, від цієї залежності можна позбутися", - вважає Джонсон.

Вчіть дитину любити роботу
 
Наближаються вихідні, і що чують діти? Слава богу, п'ятниця; можна відпочити від ЦІЄЇ роботи; керівник у мене - свиня; підлеглі не слухаються, а робота бісить. Така позиція з самого дитинства вчить людину тому, що робота - це погано, важко і неприємно. Діти, яких так тренують, не захочуть працювати або починати власний бізнес, - вважає Дені Джонсон.
 
В її родині діти вже з двох років роблять просту роботу по дому, і до 11 років їхній внесок вже досить істотний.
"Так вони платять за проживання та харчування в нашому домі. У житті нічого не буває безкоштовно", - вважає Джонсон. Вона не користується послугами кухаря, покоївки або нянечки - з усією хатньою роботою сім'я справляється самостійно.
 
При цьому потрібно, щоб дитина була здатна виконувати роботу, яка їй не подобається або змушує напружуватися - бо це розвиває характер, силу волі. Якщо ж робити тільки те, що подобається - ніякої додаткової користі людині це не принесе.
 
Ви не банкомат для вашої дитини
 
"Я даю дитині 50 доларів на рік на взуття і купую чотири пари джинсів. Жодного розкішного взуття за такі гроші не купиш, але якщо хочеться - або йди і зароби, або чекай розпродажу!" - Говорить Джонсон, відзначаючи, що дитина має бути забезпечена найнеобхіднішим, але особливі фантазії і бажання вона повинен реалізовувати самотужки.
 
"Найгірше, що можуть зробити батьки - заробляти гроші, щоб дати дітям те, чого їм самим не вистачало в дитинстві. Коли діти виростають, вони потрапляють у світ, де вже не можуть дозволити собі жити так, як звикли", - зазначає бізнес-вуман.
 
Витрачати чи збирати?
 
З тратою грошей є тільки два варіанти: купувати непотрібні речі (і забезпечувати хорошу освіту та подорожі дітям тих бізнесменів, які торгують цими речами), або навчити дітей тому, що гроші можна збирати, заробляти та інвестувати. "Як мотивувати дитину не витрачати гроші там, де не потрібно? У нас вдома є правило: назбирай 10 доларів, і я тобі дам ще 10. Коли сума зібрана, купувати можна тільки ті речі, які дозволяють тобі рости і розвиватися: велосипед, музичний інструмент, подорож", - розповідає Джонсон. І не купуйте те, що купують інші! Як правило, це зайві речі, які тільки займають місце.
 
Вчіть дитину щедрості
 
Велика частина успішних людей відрізняються емоційною і матеріальної щедрістю. Вони не заздрісні та дуже щедрі. Вчіть дитину повазі, закликає Джонсон. Не випадково в Біблії сказано, що 10% треба жертвувати: діти в її родині теж віддають 10% від кожного заробленого долара сиротам. 20% залишається на відпочинок і розваги, а інше йде в скарбничку. На майбутнє і реалізацію ідей.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Було б непогано починати ще до народження дітей

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Коментарі

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Стаття надзвичайна цікава. Якраз завтра до мене на консультацію приходить мама 22-річного хлопця, який ніде не працює і весь час проводить біля комп'ютера. Я обов'язково ознайомлю її зі змістом цієї статті.

Зображення користувача Таргитай Борисфенів.
0
Ще не підтримано

Стаття цікава. Але коли дитина уже доросла, то чи не запізно шукати "ключ" до виховання?

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

На жаль, дуже часто буває запізно. Але ніколи не можна втрачати надію. Якщо батьки починають інтенсивно і наполегливо працювати над собою, ситуація може змінитися. Знаю такі випадки.

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Було б непогано починати ще до народження дітей

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Тому-то так важливо починати готувати до майбутнього батьківства ще в школі. Але про це зовсім не думають ті, хто готують сучасні навчальні програми. Така підготовка має отримати державну підтримку.

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

Це справді цінна стаття. Дякую!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Цікаво..Дені у 21 рік стала бездомною,а у 23 заробила свій перший мільйон..God bless America..Тепер залишилося їздити по світу і розказувати про своє бачення виховання дітей..
"Мамо купи мені ті мешти..ще доця рік не пройшов..та й ти ще ковзани не зносила"..десь так..
Хоч багато у чому Дені і права..Краще вже так..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

При цьому потрібно, щоб дитина була здатна виконувати роботу, яка їй не подобається або змушує напружуватися - бо це розвиває характер, силу волі.
Мене наприклад за таку роботу ще й по зубам били, аби я її виконував. Ну і щось я у свої 29 р. й близько не бачу тої сили волі у собі. Хоч при цьому з 2-ух років виконував ненависну мені роботу... Натомість сиджу як та дилда теж десь так з 22-ух років за компом і ніфіга вже не хочу взагалі робити щось.. А сенс коли усвідомлено десь так з 4-ох років і до 24-ох приблизно отримував тільки повну огиду від виконуваною мною роботу..? Нє дякую я остаточно пас виконувати ту роботу, а іншу я якось розумово і не в стані опанувати. А тому хто зна, чи дійсно Якщо ж робити тільки те, що подобається - (то) ніякої додаткової користі людині це не принесе??

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Найкращі вчителі й вихователі - голод і холод. Якщо голодно і холодно, то мусиш працювати, щоб вижити.
Коли я прочитала статтю про Дені Джонсон, то раптом зрозуміла одну важливу річ. Раніше самі умови життя сприяли правильному вихованню дітей. Треба було вже змалку допомагати батькам: погодувати худобу, розтопити піч, накосити трави, просапати город і т.ін. За останні десятиліття життя різко змінилося в бік покращення. І тепер уже батькам треба вчитися свідомо створювати своїм дітям такі умови, щоб вони могли вирости життєздатними, готовими до різного роду випробувань. У багатьох європейських країнах, в США батьки це вже збагнули. А ми в Україні ще маємо навчитися любити дітей правильно. Дуже багато сучасних дітей розбещені надмірною турботою й опікою батьків. Тому сучасні психологи все частіше говорять про важливість "жорсткої любові" в стосунках з дітьми. Якраз про таку любов розповідається у цій статті.

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Це щось на зразок б"є значить любить?
А не мудро хіба все таки взяти до уваги Тибетський погляд на виховання дітей аніж жінку яка як я підозрюю собі додатково ще й заробляє на піарі своєї особистості??? о_о
Хоча по суті діл там майже все те ж саме що і у неї якось.. -_-

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

А цікаво, на чому розбагатіла Дені Джонсон? Як я розумію, якби вона не стала мільйонницею, чи набули б популярності її поради? (Нічого не маю проти неї і вважаю, що її поради мають право на життя). І ще одне одне зауваження.. Звичайно, треба уміти виконувати ненависну роботу, головне - знати, для чого ти це робиш і скільки тобі її робити. Якщо її робити досить довго - можна собі заробити від інфаркта (інсульта) до діабета -рака.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Хлопці, не треба впадати в крайнощі. Ні в статті, ні в коментарях ніхто не каже, що дітей треба бити або що треба насильно змушувати їх виконувати "ненависну роботу". В усьому і завжди має бути міра.
Ну і зрештою, давайте будемо судити про дерево за плодами його. Дені Джонсон змогла стати багатою, створила сім'ю, народила дітей, яких прагне правильно виховувати. Якщо кожен із нас спробує досягти таких же результатів, Україна швидко стане процвітаючою державою.

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

До речі ще дещо про нелюбиму роботу:

6. Звичка займатися нелюбою справою

Якщо не я, то хто ж? Психологи кажуть, що люди, які займаються нелюбою справою - потенційно готові до невдач і бідності. Причиною тому є почуття, що викликають у них необхідність робити неприємні їм справи. Щоб викорінити цю звичку, необхідно робити не те, що комусь потрібно, а те, що викликає найбільше задоволення. Тільки в цій області можна добитися відмінних результатів!

Вчені з'ясували, які звички програмують людей на бідність
Тому не факт що навіть безмордобійне змушування виконувати дитині їй не любиму роботу, може чисто випадково і призвести у подальшому до такої звички як займатися не любимою справою.
А втім в загальному все вірно якщо бути без крайностей і у всьому дотримуватися міри, то така праця і справді може виробити і силу характеру та волі.
Головне аби меланхоліків по менше катувати у цьому плані, бо може піти і зворотній процес)

Зображення користувача Таргитай Борисфенів.
0
Ще не підтримано

Пані Ірино, є така думка: знати правила виховання це добе, але на інтелектуальний розвиток дитини впливає той із батьків, хто емоційно ближче до дитини. Як на мене, то дитину повинні виховувати дідусь і бабуся, звичайно, батьки мусять бути присутніми. Але виховати справжнього інтелектуала чи генія без дідусів і бабусь дуже проблематично. А ось О.Потебня стверджував, що духовний розвиток дитини нерозривно пов'язаний із розвитком її мовних здібностей. Він доводив, що вивчення з дитинства рідної мови (національної) сприяє досягненню цілосності світобачення. Звичайно, я зараз більше турбуюсь про те, як виховувати дорослих дітей, бо мої вже виросли. Але тут, така річ, мене цікавить питання: чи однаково діють виховні процеси на праворуких і ліворуких? Одверто сказати, видається мені, що вони мислять по різному.

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Пане Олександре, дуже дякую за питання про ліворуких і праворуких. Річ у тому, що моя старша онучка - ліворука (лівша чи по-народному шульга). Лише недавно я почала глибоко цікавитися цією темою. З'ясувалося, що емоційні та пізнавальні процеси у ліворуких відбуваються інакше, ніж у праворуких. Вони відзначаються великою чутливістю, мислять образами, мають природжені магічні здібності. Західні психологи серйозно вивчають цю тему.
Хотіла також висловити свої міркування щодо виховання. Але не змогла придумати нічого кращого, ніж процитувати Дж. Уїлмота: "До одруження у мене було шість теорій щодо виховання дітей. Тепер у мене шестеро дітей і жодної теорії".
Кожна людина, кожна дитина - цілий всесвіт. І велике щастя, коли всі ці всесвіти взаємодіють на засадах любові і гармонії.

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

щодо того, що люди мислять образами
З'ясувалося, що емоційні та пізнавальні процеси у ліворуких відбуваються інакше, ніж у праворуких. Вони відзначаються великою чутливістю, мислять образами, мають природжені магічні здібності. Західні психологи серйозно вивчають цю тему.
техніку креативності складання ментальних мап я освоїв не повністю по цій причині... З текстовою частиною справляюсь, а далі (образи, візуалізація) складніше

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

Можу на конкретному прикладі пояснити, як сприймає інформацію дитина-лівша. Моя донька каже, що інколи у неї таке враження, ніби її старша дочка-лівша не розуміє логічних словесних пояснень. Так, їй постійно потрібно нагадувати про те, що, прийшовши додому, треба помити руки. Це навіть стало до певної міри родинною проблемою. Коли я звернулася за поясненням до фахівця-психолога, мені сказали, що мамі краще нагадувати дитині не словесно, а за допомогою жестів, які символізують миття рук. Також добре повісити на стіну малюнок, на якому зображений відповідний процес.
Взагалі образне мислення для людини є більш природним, ніж словесно-логічне.