Як виховує своїх дітей мама-мільйонер

Дені Джонсон виросла в бідній сім'ї. Коли їй було 17 років, вона народила дитину, в 21 стала бездомною, а в 23 заробила свій перший мільйон. У березні успішна бізнес-вумен, мати п'ятьох дітей і бабуся декількох онуків, побувала в Ризі та в ході семінару розповіла про свої принципи виховання дітей.

fullsize.jpg

Дені Джонсон
Дені Джонсон
Я їжджу по різних країнах, щоб змусити батьків задуматися і не допускати помилок, які впродовж десятиліть робили батьки в США. Наші діти - нове покоління, яке вже майже втрачене. Тому що вони звикли отримувати все, що хочуть в дитинстві, і коли стають дорослими, просто шукають допомогу будь-де, - заявила Джонсон.
 
Мета повинна бути вже з дитинства
 
Багаті люди чітко розуміють, які цілі повинні стояти перед їхніми дітьми. Так, вони виховують майбутніх випускників Гарварду, майбутніх топ-менеджерів, майбутніх лікарів або президентів. Тим часом середня людина народжує і виховує дітей з думкою: а раптом пощастить?
 
"В сім'ї моїх друзів, яким належить видавництво, син не хотів вчитися і взагалі не знав, що йому робити в житті. Тоді батько прийняв кардинальне рішення і відправив його на тиждень працювати в притулок для бездомних, без будь-яких засобів. Через тиждень підліток повернувся з великим бажанням вчитися і брати участь у сімейному бізнесі", - розповідає Джонсон.
 
Без телевізора та мобільного телефону
Хто кращий друг "нормальної" дитини? Швидше за все, телевізор, комп'ютер і мобільний телефон. Діти Дені Джонсон отримали свої перші телефони в 16 років, першим їхнім комп'ютером став старий комп'ютер батька, а телевізора в будинку нема взагалі.
 
"Мої діти не можуть дозволити собі мобільного телефону, тому що нічого не заробляють. Мобільник не привчає людину організовувати і планувати свій час, а телевізор демонструє неправильні моделі життя.
 
Чого вас вчить мультик про Губку Боба?

"Лінивий, нігілістичних мужчина радіє з приводу того, як він обвів навколо пальця інших. Ви хотіли б, щоб ваші сини виросли такими чоловіками? Хотіли б таких чоловіків для своїх дочок? Якщо не дивитися телевізор 30 днів, від цієї залежності можна позбутися", - вважає Джонсон.

Вчіть дитину любити роботу
 
Наближаються вихідні, і що чують діти? Слава богу, п'ятниця; можна відпочити від ЦІЄЇ роботи; керівник у мене - свиня; підлеглі не слухаються, а робота бісить. Така позиція з самого дитинства вчить людину тому, що робота - це погано, важко і неприємно. Діти, яких так тренують, не захочуть працювати або починати власний бізнес, - вважає Дені Джонсон.
 
В її родині діти вже з двох років роблять просту роботу по дому, і до 11 років їхній внесок вже досить істотний.
"Так вони платять за проживання та харчування в нашому домі. У житті нічого не буває безкоштовно", - вважає Джонсон. Вона не користується послугами кухаря, покоївки або нянечки - з усією хатньою роботою сім'я справляється самостійно.
 
При цьому потрібно, щоб дитина була здатна виконувати роботу, яка їй не подобається або змушує напружуватися - бо це розвиває характер, силу волі. Якщо ж робити тільки те, що подобається - ніякої додаткової користі людині це не принесе.
 
Ви не банкомат для вашої дитини
 
"Я даю дитині 50 доларів на рік на взуття і купую чотири пари джинсів. Жодного розкішного взуття за такі гроші не купиш, але якщо хочеться - або йди і зароби, або чекай розпродажу!" - Говорить Джонсон, відзначаючи, що дитина має бути забезпечена найнеобхіднішим, але особливі фантазії і бажання вона повинен реалізовувати самотужки.
 
"Найгірше, що можуть зробити батьки - заробляти гроші, щоб дати дітям те, чого їм самим не вистачало в дитинстві. Коли діти виростають, вони потрапляють у світ, де вже не можуть дозволити собі жити так, як звикли", - зазначає бізнес-вуман.
 
Витрачати чи збирати?
 
З тратою грошей є тільки два варіанти: купувати непотрібні речі (і забезпечувати хорошу освіту та подорожі дітям тих бізнесменів, які торгують цими речами), або навчити дітей тому, що гроші можна збирати, заробляти та інвестувати. "Як мотивувати дитину не витрачати гроші там, де не потрібно? У нас вдома є правило: назбирай 10 доларів, і я тобі дам ще 10. Коли сума зібрана, купувати можна тільки ті речі, які дозволяють тобі рости і розвиватися: велосипед, музичний інструмент, подорож", - розповідає Джонсон. І не купуйте те, що купують інші! Як правило, це зайві речі, які тільки займають місце.
 
Вчіть дитину щедрості
 
Велика частина успішних людей відрізняються емоційною і матеріальної щедрістю. Вони не заздрісні та дуже щедрі. Вчіть дитину повазі, закликає Джонсон. Не випадково в Біблії сказано, що 10% треба жертвувати: діти в її родині теж віддають 10% від кожного заробленого долара сиротам. 20% залишається на відпочинок і розваги, а інше йде в скарбничку. На майбутнє і реалізацію ідей.
Гравець: 
Світ Зелений

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка