Зображення користувача Чарльз Бейл.
Чарльз Бейл
  • Відвідувань: 30
  • Переглядів: 33

Інформаційні стенди — як виготовляються та де застосовуються?

Запитайте будь-яку людину, що таке інформаційний стенд. Класична відповідь:»ну це така дошка на стіні для інформації". В принципі, логічно і правильно. Давайте подивимося, що це таке насправді. Але спочатку короткий екскурс в історію.

Історія стендів

Ви здивуєтеся, але інформаційний стенд — один із найдавніших винаходів людства. Стародавні римляни і греки, перси і шумери, та що там — стародавні єгиптяни за багато тисяч років до нашої ери використовували різні поверхні в якості місць для інформування народу. На стінах будинків визначалися спеціальні місця, де будь-який бажаючий міг розмістити своє оголошення.

Стародавні єгипетські стенди
Кажуть, навіть стародавні інки і майя успішно користувалися кам'яними і дерев'яними дошками для інформації. Згадайте їх знаменитий календар, який не так давно передрікав нам усім кінець світу. Теж свого роду інформаційний стенд.

Перші інфостенди робили з каменю, оголошення висікали клинописом або ієрогліфами, на століття. Саме тому вони і дійшли до нас. Пізніше інформаційні дошки стали робити з менш довговічного, але легше оброблюваного дерева. Оголошення на такі дошки прибивали цвяхами або клеїли клеєм, як і тепер. Трохи пізніше в якості громадських інформаційних стендів стали використовувати масивні афшні тумби.

В XX столітті інформаційні стенди і дошки стали обов'язковим атрибутом будь-якої установи: офісу, заводу, фабрики, торгового або медичного закладу. У другій половині XX століття в основному робили дерев'яні або фанерні інфодоски і стенди зі скляними або пластиковими кишеньками, в які поміщали листи з інформацією. Власне, майже в такому вигляді вони й існують досі.

Як виготовити інформаційний стенд?

Раніше виготовлення стендів було справою господарського відділу підприємства. Закуповувалися матеріали, і майстри на всі руки — завгоспи за допомогою пили, молотка і добрих слів майстрували з фанерних листів стенд. Як правило, цей виріб фарбувався тією фарбою, яка була в наявності, і прикрашався аплікаціями або об'ємними буквами, вирізаними з самоклеючої плівки, паперу або пінопласту.

Сьогодні технологія виготовлення інфостендів і дощок оголошень трохи інша. Завгоспу не потрібно самому йти на будівельний ринок, купувати матеріали і бити молотком по пальцях. Багато рекламно-виробничих агентств та поліграфій займаються виготовленням стендів.

Матеріали з яких виготовляються стенди

Основний матеріал для стенду-пластик: полівінілхлорид, ПВХ. Товщина - на ваш розсуд, чим товщі, тим міцніші, але й важчі. Найчастіше беруть ПВХ 5-8 мм, цього цілком достатньо. Лицьову сторону майбутнього стенду заклеюють плівкою або заздалегідь віддрукованим принтом, а зверху монтують кишеньки з оргскла для розміщення всілякої інформації. Зазвичай розмір кишень роблять трохи більше листа А4 по ширині, і трохи менше цього листа в висоту, щоб зручно було міняти інформацію.

Написи на стендах або друкують заздалегідь на плівці-підставі, або наносять потім, як правило, буквами, вирізаними з самоклейки на плоттері. Назви стендів часто роблять з пластикових об'ємних букв, матеріал — той же самий ПВХ, що і для основи стенду.

Для того щоб стенд був міцнішим, його торці закривають в рамку з тонкого алюмінієвого профілю. Кріпиться до стіни такий стенд звичайними "вушками", на цвяхи або шурупи. Є і варіанти "стоячих" стендів, які мають ніжки — такі стенди легко переміщати з місця на місце.

Інформаційні стенди для дитячих садків, шкіл

Освітні та медичні установи дуже люблять інформаційні стенди. Будь-який дитячий сад або школа просто обвішані стендами різної тематики: інформація для батьків, методичні рекомендації для учнів і педагогів — все це вивішується на спеціальні інформаційні стенди.

Зразок шкільних стендів
Якщо дитячих садках» стендування " не так розвинене, то школа — це свого роду рай для інформаційних дощок і стендів. У кожному навчальному класі не менше десятка шкільних стендів, великих і маленьких, з портретами великих вчених, правилами правопису і математичними формулами. Обов'язково стенд «життя нашого класу " - як без нього!
Коридори теж не поступаються класам в кількості і різноманітності стендів: тут і виставки робіт, і "наші відмінники", і розклад занять. Можна сказати, що стенди для школи це своєрідні ікони храму знань.

Стенди для лікарень і поліклінік

Не поступаються, а може, і перевершують школи і дитсадки за кількістю стендів з інформацією установи охорони здоров'я: лікарні, поліклініки, аптеки та інші медичні контори. Тут всі стіни обов'язково обвішані стендами-лякалками типу " обережно, педикульоз!"або" грип атакує!", або медичними стендами типу "Санбюллетень" з дуже корисною інформацією для бажаючих скоротати час у черзі.

Інформаційні стенди для державних установ

На другому місці за кількістю стендів на одиницю площі стін, після шкіл і поліклінік, стоять Державні установи. Всі ці департаменти, комітети, комісії та інспекції, що працюють з населенням, просто обвішані стендами. Тут і зразки написання різних заяв, всілякі готові бланки та інформація для відвідувачів, правила і постанови і ще багато чого корисного.

Не менше стендів використовується і в тих приміщеннях, де немає прямого контакту з клієнтами — тут стенди з інформацією для внутрішнього користування: циркуляри, розпорядження, накази.
Інформаційні стенди для офісу, банку, магазинуТретє місце займають офіси приватних компаній. У конторі, яка безпосередньо працює з клієнтами, обов'язково є стенди з інформацією для відвідувачів. Наприклад, банки. У будь-якому відділенні будь-якого банку є не менше трьох стендів: з інформацією та пропозиціями банківських послуг, зі зразками заповнення квитанцій і заяв, стенд з рекламними матеріалами. Не вірите-зайдіть як-небудь і порахуйте.
Магазини, особливо великі торгові точки, також використовують стенди і дошки оголошень для інформування покупців. Деякі виставляють напоказ красиві фотографії продавців під заголовком "Наша команда»або "продавець Місяця".

Стаття підготовлена за матеріалами друкарні Формат Захід.

Наші інтереси: 

.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи