Важливість: 
5
Як можуть називатися члени демосів: опитування і обговорення

Зразковим демосом була апостольська громада, заснована Ісусом Хрестом на основі аріянського права. До сучасних демосів можуть належати тільки ті, які дотримуються цього права. Як їх називати, щоб відрізняти своїх від чужих?

180106gomosimpleksigomodupleks.jpg

Гомо сімплекс і гомо дуплекс - гобіти і арії
Гомо сімплекс і гомо дуплекс - гобіти і арії

Євангеліє про своїх і чужих

Про чітку відмінність між двома статусами – члена і не-члена громади – розповідає Євангеліє:

«Коли брат твій завинить супроти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав брата твого. Коли не послухає тебе, візьми з собою ще одного або двох, щоб усяка справа полагоджувалась за словом двох або трьох свідків. І коли він не схоче слухати їх, скажи громаді; коли ж не схоче слухати громади, хай буде для тебе як поганин» (Матвій 18.15–18).

У гелленському оригіналі: ἔστω σοι ὥσπερ ὁ_ἐθνικὸς, тобто «хай буде для тебе як етнікос». Слово «етнікос» перекладають як «простонароддя, неук, невіглас, простак, грішник, язичник, поганин». В євангельському контексті цим терміном позначали тих, які не належали до громади шляхетних, просвітлених, гідних людей – послідовників Ісуса Хреста.

Питання правильних термінів для розділення на своїх і чужих, шляхетних і простаків, гідних і негідних є дуже важливим: «Як зайдете в яке місто чи село, спитайте, хто в ньому достойний, і там пробувайте, поки вийдете» (Матвій 10.11). Воно актуальне завжди.

На початках хрестиянського руху послідовники Ісуса називали себе хрестиянами (добрими, досконалими) і аріянами (шляхетними). Натомість тих, які не належали до руху, називали «етнікос». А які імена доцільно використовувати сьогодні, коли українці починають самоорганізацію в мережу аріянських демосів нового циклу?

Сучасна термінологія

Згідно з термінологією постіндустріального Міжмор’я, є 4 рівні розвитку гомо сапієнсів:

  • гобіти («обитателі», населення),
  • люди (гравці),
  • арії (реалізовані люди, шляхетні),
  • ельфи (безсмертні).

У доступному нам світі еволюційними полюсами є гобіти (гомо сімплекс - прості) і арії (гомо дуплекс - подвійні); люди займають між ними проміжну позицію – це вчорашні гобіти, які стали на шлях самореалізації.

– Яка з цих трьох соціальних груп започаткує самоорганізацію в етномережу постіндустріальних демосів?

Очевидно, арії, тобто реалізовані люди. Відтак демоси – це громади аріїв. Тому природно, якщо члени демосів називатимуть себе аріями.

– Чи можуть люди (гравці) долучатися до демосів?

Так, але тільки ті, які бажають стати аріями і приймають аріянське право.

Якщо член демосу, маючи доступ до аріянських знань, порушує систему права і не бажає виправлятися, то він відлучається від громади. Відповідно, члени демосу перестають його вважати арієм – для них він стає гобітом.

Якщо застосувати цю термінологію для перекладу фрагменту божественного права, викладеного у Євангелії, то він виглядає так:   

«Коли брат твій завинить супроти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав брата твого. Коли не послухає тебе, візьми з собою ще одного або двох аріїв, щоб усяка справа полагоджувалась за словом двох або трьох свідків. І коли він не схоче слухати їх, скажи демосу; коли ж не схоче слухати демосу, хай буде для тебе як гобіт» (Матвій 18.15–18).

На практиці це означає, що внутрішній конфлікт арії намагаються вирішити на основі аріянського права – застосовуючи існуючі норми, а якщо їх не вистачає, то творячи нові норми. Якщо конфлікт не вдається вирішити в рамках аріянського права, тоді винуватець відлучається від демосу, а його справа може бути переданою в систему чинного державного права (в чіпкі руки етатичного правосуддя).  

Ігрова мережа арійських демосів

Експериментальним прототипом самоорганізації постіндустріальних демосів виступає ігрова «партія ельфів Міжмор’я» – Аріянська Національно-Солідаристська Демосократична Партія (АНСДП). Її заснування відбудеться після об’єднання від 4 до 20 демосів у сотню чисельністю від 40 до 150 аріїв.

Статут АНСДП виступатиме в ролі постіндустріального загального права. Він формуватиметься на основі божественного права, викладеного в Євангелії, а також на основі громадського права («права громад»), однозгідно погодженого демосами.

Пропозиція для обговорення

На основі наведеної вище аргументації, пропоную членів демосів називати аріями і арійками.

Прошу проголосувати «за» або «проти» цієї пропозиції, висловивши свою аргументацію в коментарях.      

Наші інтереси: 

Правильні терміни формують правильну картину світу.

Опитування

Як називати членів демосів Міжмор’я?

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка