Важливість: 
3
Що викликає найбільшу повагу до людини та захоплення? Досліджуємо риси видатних людей та лідерів

Керівники великих компаній – справжні лідери, сходяться  на тому, що важливо залишатися повністю чесним в усьому, що ти  робиш, як всередині компанії, так і за її межами.

Більш того, один із найбагатших людей Америки, сказав фразу, яку неможливо забути: «Мені здається, що чесність сама по собі не є цінністю; це просто та цінність, яка гарантує усі інші».

"Чесність = успіх"

У своєму бестселері «Переможці ніколи не обманюють» (Winners Never Cheat) Джон Гантсмен, який розпочав свій хіміч­ний бізнес із нуля і перетворив його на компанію вартістю в 12 мільярдів доларів, пише:

«У житті чи бізнесі не існує най­коротших шляхів з моральної точки зору. Але існує три категорії людей: неуспішні, тимчасово успіш­ні, а також ті, хто досягає успіху і залишається успішним. Від­різняє їх характер».

Основою чесності є правдивість. Чесність вимагає, щоб ви завжди говорили правду, всім людям, у будь-якій ситуації. Правдивість — це фундамент довіри, необхідний для успіху будь-якого бізнесу.

Стівен Кові говорить, що для того, щоб заслужити довіру інших людей, ви повинні бути «вартим довіри».

Уявіть собі, що все, що ви робите чи говорите, буде публікуватися у місцевій газеті. Завжди кажіть правду, чого б це вам не вартувало, бо ціна неправди буде набагато вищою.

Джек Велч каже, що відсутність правдивості, або, говорячи його словами, «відвертості», може зруйнувати будь-який біз­нес. «Брак відвертості, в основному, стає на заваді розумних ідей, швидких дій, а також не дає корисливим людям реалізу­ватися. Цей недолік вбиває».

Базовою складовою надійності є дотримання обіцянок.

Ви повинні давати обіцянки виважено, навіть неохоче, але якщо ви щось пообіцяли, ви мусите дотримуватися слова.

Природним наслідком особистої чесності є якісна робота. Людина, яка чесна із собою, завжди прагне до високоякісного обслуговування клієнтів.

Схоже, найкращі компанії прослави­лися високою якістю товарів та послуг, а також відзначилися найвищими внутрішніми етичними нормами.

Принцип реальності

Коли Джек Велч був президентом General Electric, він давав інтерв’ю журналу Fortune. Саме тоді його запитали, що він вважає найважливішими принципами лідерства.

Велч відповів, що найважливішим, на його думку, є те, що він називає «прин­ципом реальності».

Велч визначив цей принцип так: «Бачити світ таким, як він є насправді, а не таким, яким вам хотілося б його бачити».

Він прославився тим, що приходячи на нараду з розв’язання яко­їсь проблеми, відразу ж запитував: «Якою є реальність?»

Принцип реальності є практичним прикладом застосу­вання такої цінності як чесність. Він вимагає правдивості й чесності. Він зобов’язує приймати рішення у простий спосіб, відповідно до реальної ситуації, ґрунтуючись на фактах, а не надіях, побажаннях або припущеннях.

Брати на себе відповідальність

Чесні лідери — завжди відповідальні. Вони беруть на себе відповідальність, щоб отримати результати, задля досягнення яких їх найняли і призначили. Лідери постійно нагадують собі: «Я несу відповідальність».

Лідери кажуть: «Якщо це треба зробити, я готовий за це відповісти».

Лідери відмовляються виправдовуватися, коли справи йдуть погано. Замість цього вони роблять все, щоб рухатися вперед.

Вони не зациклюються на тому, що могло б статися; вони зосереджуються на тому, що можна було б зробити, щоб розв’язати конкретну проблему.

Лідери не звинувачують інших людей у помилках. Вони ви­знають: «Вся відповідальність лежить на мені».

 

Викладено за мотивами книги Брайана Трейсі «Як керують найкращі».

Попередня стаття: «Мужність – якість, притаманна лідерам», – Брайан Трейсі

Читайте далі: «Справжні лідери почуваються безпечно і впевнено, тому визнають заслуги інших», – Брайан Трейсі

Наші інтереси: 

Розвивати власні чесноти.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка