Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 2
  • Переглядів: 2

"Закон трьох" – лише три завдання становлять більшу частину цінності для бізнесу чи організації

Вміння точно визначити ці три основні завдання, а тоді зосередитись на них протягом більшої частини часу неймовірно важливе для якнайкращого виконання роботи.

Робіть, що можете, з тим, що маєте, там, де ви є.
Теодор Рузвельт

МЕТОД СТВОРЕННЯ ШВИДКОГО ПЕРЕЛІКУ
Ось одна вправа, яку ми використовуємо для навчання на самому початку. Ми даємо аркуш і кажемо: «Просто зараз, буквально за тридцять секунд, напишіть три основні цілі вашого життя».
Ми помітили, що коли в людей на написання трьох основних цілей є лише тридцять секунд, їхні відповіді такі ж чіткі, як тоді, якби їм давали тридцять хвилин або три години.

Здається, підсвідомість сама підказує найважливіші цілі, змушуючи викладати їх на папері й невимовно дивуючи опитуваних.

У 80 % людей три основні цілі спільні: фінансовий стан та кар’єра, родина чи особисті стосунки, здоров’я та гарна фізична форма. Так усе й має бути, адже це три основні сфери життя.

Якщо ви оціните себе в кожній із цих сфер за десятибальною шкалою, то відразу зможете зрозуміти, в чому у вас усе йде добре, а в чому потрібні покращення. Спробуйте самі й переконайтесь.

Дайте таке завдання своєму чоловікові або дружині, дітям. Відповіді можуть дещо різнитись. Пізніше в програмі навчання ми розширюємо цю вправу, ставлячи такі запитання:

  1. Які три найважливіші кар’єрні чи бізнесові цілі зараз?
  2. Які три найважливіші цілі стосовно родини чи особистих стосунків зараз?
  3. Які три найважливіші фінансові цілі зараз?
  4. Які три найважливіші цілі стосовно здоров’я зараз?
  5. Які три найважливіші цілі стосовно особистого та професійного розвитку?
  6. Які три найважливіші соціальні та громадські цілі зараз?
  7. Які три найбільші проблеми чи турботи у вашому житті зараз?

Якщо ви змусите себе знайти відповіді на подібні питання протягом тридцяти секунд, то неодмінно здивуєтесь. Хоч якими будуть відповіді, вони зазвичай точно відобразять ситуацію у вашому житті сьогодні. Ці відповіді допоможуть зрозуміти, що для вас дійсно важливе.

Ставлячи цілі та пріоритети, організовуючись, зосереджуючись на єдиному завданні, привчаючи себе завершувати найважливіше, ви повинні пам’ятати: вашою основною метою є прожити довге, щасливе та здорове життя.

ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ — ЗАСІБ ЗАВЕРШУВАТИ

Основною причиною розвивати навички тайм-менеджменту є можливість завершувати все дійсно важливе в роботі та вивільняти все більше й більше часу для різних речей у вашому особистому житті, що дарують вам радість і задоволення.

85 % вашої радості в житті йдуть від щасливих стосунків з іншими людьми, особливо найближчими, родиною. Критичним, визначальним моментом якості ваших стосунків є час, який ви проводите наодинці з людьми, яких любите і які люблять вас.

Мета тайм-менеджменту —  це дозволити вам проводити особистий час із людьми, які вам небайдужі, і за справами, що дарують вам найбільшу насолоду в житті.

Правило: має значення якість часу, проведеного на роботі, і кількість часу, проведеного вдома.

НА РОБОТІ ВЕСЬ ЧАС ПРАЦЮЙТЕ

Щоб тримати баланс у житті, ви повинні прийняти важливе рішення — працювати на роботі. Прийшовши на роботу, працюйте весь час. Починайте раніше, залишайтесь довше і працюйте старанніше. Не гайте часу. Кожна хвилина, витрачена на теревені з колегами, — це час, відібраний у праці, яку ви мусите завершити, якщо не хочете втратити свою роботу.

Навіть гірше: згаяний на роботі час потрібно буде забрати у членів вашої родини. Вам доведеться залишитись на роботі довше або взяти завдання додому й працювати вечорами.

Не працюючи ефективно та продуктивно протягом робочого дня, ви створюєте непотрібний стрес і позбавляєте свою родину найкращої людини, якою ви тільки можете бути.

БАЛАНС Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ

Однією з найвідоміших приказок давніх греків був вислів: «Помірність у всьому».

Ви потребуєте балансу між роботою та особистим життям. На роботі ви повинні встановити пріоритети й зосередитись на найцінніших завданнях. Водночас вам слід завжди пам’ятати, що ви працюєте ефективно задля можливості краще жити вдома, зі своєю родиною.

Найкраща праця на роботі має стати вашою метою, а це означає робити якнайкраще й мати якнайбільшу винагороду, можливу у вашій кар’єрі. Водночас ви повинні не забувати «вдихати аромат квітів понад дорогою».

Ніколи не втрачайте з поля зору справжні причини, чому ви працюєте так сумлінно й чому налаштовані зробити все якнайкраще за певний час. Що більше часу ви проводите з людьми, яких любите, то щасливішими будете.

Домашнє завдання:

1. Визначте три найважливіших завдання, які ви виконуєте. Запитайте себе: «Якби я міг робити одне й те саме цілий день, яке б завдання принесло найбільше користі моїй кар’єрі?» Повторіть цю вправу ще двічі. Коли ви знайшли свою «велику трійку», зосередьтесь виключно на ній протягом дня.

2. Поставте три основні цілі в кожній сфері свого життя. Організуйте їх за пріоритетністю. Побудуйте план щодо їх утілення і працюйте над планом щодня.

Ви будете здивовані, чого можете досягти за місяці й роки.

 

Викладено за мотивами книги Брайана Трейсі "Зроби це зараз. 21 спосіб зробити більше за менший час".

Попередня стаття: Сфера ключових результатів, або За що я отримую гроші. Час визначатись!

Продовження читайте: "Ретельна підготовка - запорука успіху у будь-якій роботі", – Брайан Трейсі

Наші інтереси: 

Вміти визначати цілі і прагнути до них.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи