Важливість: 
3

Спецтема:

Категорія:

Їздити в РФ і Білорусь небезпечно, Москва перейшла до тотального вербування українців

Майже 2 млн українців перебувають у Росії на заробітках, розповів голова Служби безпеки України 50-річний Василь Грицак 23 серпня. Багатьох можуть використати російські спецслужби.

— Не розумію хлопців, які вчора стріляли в російських окупантів, а сьогодні їдуть туди заробляти кляті гроші, — каже екс-заступник голови СБУ Олександр Скіпальський, 72 роки. — Колишні бійці АТО ризикують. Російське правосуддя завжди може звинуватити їх у тероризмі.

— Ми проводимо контррозвідувальну роботу після повернення заробітчан із Росії. Опитуємо їх. Кількість спроб вербування й завдання, що перед ними ставить РФ, вражають, — каже Грицак.

ФСБ заманила до Росії трьох колишніх бійців АТО, повідомили в СБУ 17 серпня. Жителям Дніпропетровської області Юрієві Бондарю, Сергію Морозову та Станіславові Юркевичу запропонували виїхати в Росію на будівельні роботи. Пообіцяли високі гонорари. На хлопців планували "повісити" диверсії чи теракти в Москві й інших містах Росії. В Україні організацією їхнього від'їзду займалася жінка — агент ФСБ. У Москві хлопців зустрічав її спільник. Обох затримали українські спецпризначенці.

— Мав бути обов'язково якийсь великий теракт або диверсія зі значними жертвами, — говорить Василь Грицак. — Хлопці вчасно зрозуміли, як їх хочуть використати. Втекти з Москви їм допомогли російські друзі.

— Наші бійці не повинні з'являтися на території Росії, — каже Олександр Скіпальський. — Вберегти себе від таких вербувань неможливо. Російські спецслужби наполегливі. Один варіант — не їхати туди. Хочеться на заробітки — вирушайте у Європу. Проте молодь може заробити і в Україні.

Росіяни перейшли майже до тотального вербування українців. Прагнуть створити з тих людей підпільні ­диверсійно-терористичні групи.

Якщо комусь із українських артистів або митців Росія сприяє у проведенні концертів, їх уже "просвітили" російські спецслужби. Як варіант — для російської агітації в Україні. Вони роблять це для того, щоб розділити українське суспільство.

24 серпня киянин 19-річний Павло Гриб поїхав до білоруського міста Гомель на побачення з дівчиною із російського міста Сочі. Познайомився з нею в інтернеті.

Кордон хлопець перетнув без перешкод. Далі слід губиться.

"Павло збирався повернутися того ж дня. Коли не приїхав і наступного, я подався до Гомеля на пошуки, — написав батько хлопця, колишній офіцер Держ­прикордонслужби, а нині військовий капелан Ігор Гриб у "Фейсбуку". — Там з'ясував, Павло перебуває в розшуку за статтею Кримінального кодексу Росії. А саме — терористичний акт. Ініціатором справи є ФСБ Краснодарського краю. Зрозумів, Павла виманили до Гомеля. Він не брав участі в бойових діях на Донбасі. Має інвалідність, постійно приймає ліки. Без них може померти".

Запросити на побачення хлопця 17-річну росіянку змусила ФСБ.

— Усе було підлаштовано. Мене шантажем направили в Білорусь. Ми спілкувалися на таку тему, як націоналізм. Проти мене порушили справу за розмову з ним — теж стаття "тероризм". Про це не можу розповідати, бо підписала документ про нерозголошення, — говорить дівчина журналістам ТСН.

Павла не затримували й не тримають за ґратами, запевнили українське МЗС білоруські силовики. Українська прокуратура почала розслідування за статтею "умисне вбивство". Хлопця можуть утримувати в будівлі Управління ФСБ Краснодарського краю, припустив російський адвокат Марк Фейгін. Мовляв, невдовзі російські спецслужби можуть заявити — хлопець сам приїхав до Росії, і лише тоді його заарештували.

"Кілька тижнів тому в Україні з помпою приймали президента Олександра Лукашенка заради запевнень, що Україні з боку Білорусі нічого не загрожує, — пише експерт-міжнародник 45-річний Богдан Яременко у "Фейсбуку". — Моральний рівень союзників Росії та Білорусі після "зеленого коридору" під Іловайськом не обговорюють.

Створювати провокації з 19-річним інвалідом — саме їхній рівень. Але є питання до української держави.

Перш за все, не чути жодних застережень про загрози в подорожі громадян до Білорусі. Рекомендації по Росії є. А з Білоруссю на догоду дипломатії Порошенка, для якого президент Лукашенко — друг, гратимемося й далі.

Оскільки Мінськ є небезпечним для українців, слід відмовитися від посередницьких послуг Білорусі в переговорах щодо війни між Україною та Росією".

Наші інтереси: 

Білорусії не можна довіряти.

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка