Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

NASA запустило сайт щоденних фотографій Землі з космосу

На новий ресурс кожен день будуть завантажуватися близько 12 знімків з супутника DSCOVR, що дозволить розглянути нашу планету з різних точок.
 

Американське космічне агентство NASA запустило ресурс, на якому можна щодня відстежувати зображення сонячної сторони Землі, знятої з відстані близько 1,5 мільйона кілометрів. Як повідомляє прес-служба агентства, щодня близько 12 кольорових знімків з супутника DSCOVR будуть завантажуватися на сайт з адресою epic.gsfc.nasa.gov, що дозволить розглянути Землю з різних точок.

Супутник DSCOVR був запущений в лютому поточного року з метою спостереження за сонячним вітром, а також атмосферою Землі. Супутник знаходиться в точці Лагранжа L1 безпосередньо на лінії Земля – Сонце, таким чином, наша планета завжди повернена до нього сонячної стороною.

Оскільки на тлі темряви космосу Земля виглядає дуже яскраво освітленою, знімки робляться з дуже короткою витримкою 20-100 мілісекунд. При цьому, навіть самих яскравих зірок на фотографії не видно. Оснащена телескопом камера EPIC, яка встановлена на супутнику, робить серію з 10 знімків в різних частинах спектра, від ультрафіолетового до близької до інфрачервоного. Зображення, зроблені в червоному, зеленому та синьому каналах, потім використовуються для створення кольорових фотографій, якість яких відповідає зробленим з 12–мегапіксельної камери.

Раніше в інтернеті з'явилося відео, на якому показана нічна Земля, знята з борту Міжнародної космічної станції. Автори відео зазначають, що воно було змонтоване з приблизно тисячі знімків, зроблених з космосу.

 


 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи