Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Lockheed анонсувала випуск компактних термоядерних реакторів

Світ:

Вони будуть в 10 разів менше існуючих реакторів і при цьому такими ж потужними. Зокрема, вчені довели можливість створення реактора потужністю у 100 мегават, який можна буде помістити в кузов крупної вантажівки.

За словами керівника проекту Тома Макгуайра, дослідження велися невеликою групою вчених в секретній лабораторії Skunk Works протягом чотирьох років.

Результати досліджень було вирішено опублікувати, щоб знайти державних або приватних партнерів для продовження роботи. Компанія планує провести випробування першого компактного термоядерного реактора протягом року, а повноцінний прототип підготувати приблизно через п'ять років. 

Станом на осінь 2014 діючих промислових термоядерних реакторів в світі не існує, є тільки експериментальні зразки. Найбільш відомою науковою розробкою в області термоядерного синтезу є проект Міжнародного експериментального термоядерного реактора ITER. Закінчити проект планується в 2020 роках.

Lockheed Martin є найбільшим військово-промисловим підприємством у світі. Річний оборот корпорації в 2012 році склав $39,71 млрд, а чистий прибуток приблизно $ 3 млрд. Більше 90% замовлень Lockheed отримує від Міністерства оборони США. 

 

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Анатолій Висота.

І це цікаво.

Зображення користувача Андерс Брейвік.

Якщо компанія накладе лапу на цей винахід, то електроенергія не подешевшає. Мудуть продаватись громіздкі реактори за великі гроші. А ми бачимо, що можливий маленький реактор-батарейка для електромобіля, невеликої потужності, що може працювати як акумуляторна батарея, генератори для будинків і садиб. Ці батареї не випромінюють радіацію, невибухові, безпечні. Як зупинити цей прогрес? Виробляти великогабаритні дорогі реактори, замовчуючи про компактні.