Важливість: 
4

Категорія:

П’ять тибетських перлин

Вправи, що дісталися нам у спадок від тибетських лам, омолоджують та сприяють активному довголіттю

Зміст

Колись давно – приблизно сто років тому – лами одного з гімалайських монастирів навчили відставного полковника британської армії Пітера Келдера п’яти фізичних вправ. Монахи практикували їх щодня і навіть у досить поважному віці зберігали ясність розуму та силу тіла. Називали ці вправи п’ятьма ритуалами омолодження. 

Як запевняли лами, завдяки регулярному виконанню цих простих ритуалів тіло міцнішає, рівень енергетики підвищується, тіло та розум регенеруються, ба навіть процес старіння уповільнюється. Пізніше ці вправи, які стали надбанням світу, з подачі американського вчителя йоги Крістофера Кілгема були перейменовані на “п’ять тибетських перлин” або “п’ять тибетців”.

Тепер це надбання доступне й нам. Можна вірити чи не вірити в нього, але достеменним є той факт, що тривалість життя тибетських лам перевищувала сто років, і до кінця своїх днів вони мали світлий розум та міцне тіло. Одним зі секретів довголіття, можливо, й були ці вправи.

“Почавши займатися “п’ятьма тибетцями”, я вже за кілька днів почувався зовсім інакше, - розповідає Володимир Лазарев, прихильник йоги та альпінізму, який практикує “п’ятьох тибетців” уже кілька місяців. – У мене загострилися почуття, додалося життєвої енергії”. За відгуками інших людей, які спробували “п’ять тибетських перлин”, ці вправи оживляють відчуття та почуття, змінюють світосприйняття, додають оптимізму. Звичайна їжа краще смакує, дихання стає задоволенням, поліпшується якість життя.

Такий вплив вправ можна пояснити їх дією на енергетичну систему людини. І хоча ця енергія доволі абстрактна та невидима, але якщо захотіти,то можна навчитися відчувати своє енергетичне поле, контролювати його та перерозподіляти сили.

“Тибетці” стимулюють повноцінну циркуляцію енергії через чакри (енергетичні центри) та вдихають життєву силу в нерви, ограни, залози й мозок. Ці вправи також тонізують і зміцнюють групи м’язів, допомагають утримувати добру фізичну форму. Досить приділити їм лише десять хвилин на день, і ви зможете набратися бадьорості розуму й тіла.

В ідеалі, кожна з п’яти вправ повинна повторюватися 21 раз, саме тоді можна досягти енергетичного ефекту. Ясна річ, відразу вам таке не дасться, але не засмучуйтеся. Більшість людей потребує певної підготовки, щоб виконати таку кількість вправ. Початківцям знадобиться не менш як місяць щоденної практики, щоб дійти до 21 повтору. Почніть з 9 – 12 разів і помалу наближайтеся до 21-го. (Або можете починати виконувати вправи з трьох разів, кожного разу додаючи ще 2 рази - аж до 21. – прим. НО)

Отже, ПЕРША ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Станьте прямо, руки розведіть в боки, пальці разом, долоні повернуті вниз. Не змінюючи положення рук, зробіть оберт за годинниковою стрілкою (вправо). Повторіть 21 раз без перерви. Коли закінчите, станьте прямо, ноги разом, руки на стегнах. Зробіть глибокий вдих через ніс, потім повільно видихніть через рот (губи складіть буквою “о”). Вдихніть та видихніть двічі й перейдіть до другої вправи.

Спочатку ви можете відчувати запаморочення, тому будьте обережні. Робіть стільки, скільки зможете. Поступово ця вправа зміцнить вестибулярний апарат, і при регулярному практикуванні запаморочення минеться.

ДРУГА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Ляжте на спину, витягніть ноги, руки вздовж тіла, долоні на підлозі. Вдихніть через ніс, піднімаючи ноги на 90 градусів, одночасно підніміть голову – підборіддя має торкнутися грудей. Пильнуйте, щоб поперек не відривався від підлоги. Повертаючись у вихідне положення, видихайте через ніс. Повторіть 21 раз без перерви, вдихаючи при підніманні ніг і видихаючи при опусканні. Після цього знову станьте, руки на стегнах, зробіть два глибоких вдихи-видихи (вдих носом, видих – через букву “о”). загалом, такі вдихи-видихи треба робити після кожної вправи.

ТРЕТЯ ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Станьте на коліна, руки на задній частині стегна, під сідницею. Спина пряма, підборіддя притиснене до грудей. Вдихніть через ніс, вигинаючись дугою назад (при цьому рухається тільки спина від попереку, нижня ж частина тулуба нерухома). Голову закиньте так далеко, як можете, але без зайвої напруги. Руки служать опорою при нахилі назад. Повертаючись у вихідне положення, видихніть через ніс. Закінчивши, зробіть те саме, що після попередніх вправ, - два вдихи-видихи.

ЧЕТВЕРТА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Сядьте на підлогу, ноги витягніть перед собою, долоні на підлозі біля стегон, підборіддя торкається грудей. Вдихаючи через ніс, підніміть стегна, зігнувши ноги в колінах і ставши на стопи, голову закиньте назад. Тулуб повинен бути паралельним до землі та триматися на руках і ногах. Видихаючи, повертайтеся у вихідне положення. Під час виконання вправи руки не повинні згинатися. Після вправи – два вдихи-видихи.

П’ЯТА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Приберіть таке положення вниз животом, щоб тіло спиралося на долоні рук та подушки пальців ніг. Голова піднята та закинута назад. Не згинаючи рук та ніг, зробіть вдих через ніс, одночасно піднімаючи сідницю та торкаючись підборіддям грудей. Ваше тіло має набрати форму правильного трикутника. Повертаючись у вихідне положення, видихніть через рот. Під час виконання вправи тіло має торкатися землі лише долонями та подушками пальців ніг.

Після виконання усіх п’яти перлин ляжте та розслабтеся протягом кількох хвилин. Поспостерігайте за своїм диханням, за новими відчуттями у вашому тілі.

Коли робити ці вправи? Їх суттєвою перевагою є те, що вони не вимагають якогось спеціального спортінвентаря чи умов для виконання. П’ять тибетських перлин можна практикувати де хоч і коли хоч. Та все ж найкраще – зранку перед сніданком чи ввечері перед сном. Якщо виконати вправи зранку, вони дадуть позитивний заряд енергії на цілий день; якщо ж на ніч, то будете спати глибоким сном і вам знадобиться менше часу, щоб виспатися. І ще одна засторога: п’ять вправ краще виконувати натщесерце (або перед їдою, або за три години після їди), інакше можете відчути нудоту.

Ось такий скарб - п’ять тибетських перлин. Зробіть їх щоденним ритуалом для себе. Вони здатні дати багато для вашого фізичного, розумового та психологічного здоров’я, тому поставтеся до них з увагою та повагою. Вправляючись, ви повинні мати позитивну внутрішню позицію, а після виконання відчувати подяку. Тоді вони принесуть вам молодість та довголіття. А щоб з’ясувати це, треба просто спробувати.

 

Марина ТИМЧУК-МОРОЗ

Джерело: Газета «Експрес» 11 – 13 березня 2005 року


Відео

 

 


В тему:

П'ять етапів особистісного зростання

П’ять тибетських перлин для оздоровлення і омолодження

Наші інтереси: 

Оздоровлюємось і омолоджуємось! 

Гравець: 
Альберт Саїн
 
Форум Підтримати сайт Довідка