Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 287
  • Переглядів: 311

П’ять тибетських перлин

Категорія:

Світ:

Вправи, що дісталися нам у спадок від тибетських лам, омолоджують та сприяють активному довголіттю

Зміст

Колись давно – приблизно сто років тому – лами одного з гімалайських монастирів навчили відставного полковника британської армії Пітера Келдера п’яти фізичних вправ. Монахи практикували їх щодня і навіть у досить поважному віці зберігали ясність розуму та силу тіла. Називали ці вправи п’ятьма ритуалами омолодження. 

Як запевняли лами, завдяки регулярному виконанню цих простих ритуалів тіло міцнішає, рівень енергетики підвищується, тіло та розум регенеруються, ба навіть процес старіння уповільнюється. Пізніше ці вправи, які стали надбанням світу, з подачі американського вчителя йоги Крістофера Кілгема були перейменовані на “п’ять тибетських перлин” або “п’ять тибетців”.

Тепер це надбання доступне й нам. Можна вірити чи не вірити в нього, але достеменним є той факт, що тривалість життя тибетських лам перевищувала сто років, і до кінця своїх днів вони мали світлий розум та міцне тіло. Одним зі секретів довголіття, можливо, й були ці вправи.

“Почавши займатися “п’ятьма тибетцями”, я вже за кілька днів почувався зовсім інакше, - розповідає Володимир Лазарев, прихильник йоги та альпінізму, який практикує “п’ятьох тибетців” уже кілька місяців. – У мене загострилися почуття, додалося життєвої енергії”. За відгуками інших людей, які спробували “п’ять тибетських перлин”, ці вправи оживляють відчуття та почуття, змінюють світосприйняття, додають оптимізму. Звичайна їжа краще смакує, дихання стає задоволенням, поліпшується якість життя.

Такий вплив вправ можна пояснити їх дією на енергетичну систему людини. І хоча ця енергія доволі абстрактна та невидима, але якщо захотіти,то можна навчитися відчувати своє енергетичне поле, контролювати його та перерозподіляти сили.

“Тибетці” стимулюють повноцінну циркуляцію енергії через чакри (енергетичні центри) та вдихають життєву силу в нерви, ограни, залози й мозок. Ці вправи також тонізують і зміцнюють групи м’язів, допомагають утримувати добру фізичну форму. Досить приділити їм лише десять хвилин на день, і ви зможете набратися бадьорості розуму й тіла.

В ідеалі, кожна з п’яти вправ повинна повторюватися 21 раз, саме тоді можна досягти енергетичного ефекту. Ясна річ, відразу вам таке не дасться, але не засмучуйтеся. Більшість людей потребує певної підготовки, щоб виконати таку кількість вправ. Початківцям знадобиться не менш як місяць щоденної практики, щоб дійти до 21 повтору. Почніть з 9 – 12 разів і помалу наближайтеся до 21-го. (Або можете починати виконувати вправи з трьох разів, кожного разу додаючи ще 2 рази - аж до 21. – прим. НО)

Отже, ПЕРША ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Станьте прямо, руки розведіть в боки, пальці разом, долоні повернуті вниз. Не змінюючи положення рук, зробіть оберт за годинниковою стрілкою (вправо). Повторіть 21 раз без перерви. Коли закінчите, станьте прямо, ноги разом, руки на стегнах. Зробіть глибокий вдих через ніс, потім повільно видихніть через рот (губи складіть буквою “о”). Вдихніть та видихніть двічі й перейдіть до другої вправи.

Спочатку ви можете відчувати запаморочення, тому будьте обережні. Робіть стільки, скільки зможете. Поступово ця вправа зміцнить вестибулярний апарат, і при регулярному практикуванні запаморочення минеться.

ДРУГА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Ляжте на спину, витягніть ноги, руки вздовж тіла, долоні на підлозі. Вдихніть через ніс, піднімаючи ноги на 90 градусів, одночасно підніміть голову – підборіддя має торкнутися грудей. Пильнуйте, щоб поперек не відривався від підлоги. Повертаючись у вихідне положення, видихайте через ніс. Повторіть 21 раз без перерви, вдихаючи при підніманні ніг і видихаючи при опусканні. Після цього знову станьте, руки на стегнах, зробіть два глибоких вдихи-видихи (вдих носом, видих – через букву “о”). загалом, такі вдихи-видихи треба робити після кожної вправи.

ТРЕТЯ ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Станьте на коліна, руки на задній частині стегна, під сідницею. Спина пряма, підборіддя притиснене до грудей. Вдихніть через ніс, вигинаючись дугою назад (при цьому рухається тільки спина від попереку, нижня ж частина тулуба нерухома). Голову закиньте так далеко, як можете, але без зайвої напруги. Руки служать опорою при нахилі назад. Повертаючись у вихідне положення, видихніть через ніс. Закінчивши, зробіть те саме, що після попередніх вправ, - два вдихи-видихи.

ЧЕТВЕРТА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Сядьте на підлогу, ноги витягніть перед собою, долоні на підлозі біля стегон, підборіддя торкається грудей. Вдихаючи через ніс, підніміть стегна, зігнувши ноги в колінах і ставши на стопи, голову закиньте назад. Тулуб повинен бути паралельним до землі та триматися на руках і ногах. Видихаючи, повертайтеся у вихідне положення. Під час виконання вправи руки не повинні згинатися. Після вправи – два вдихи-видихи.

П’ЯТА ТИБЕТСЬКА ПЕРЛИНА. Приберіть таке положення вниз животом, щоб тіло спиралося на долоні рук та подушки пальців ніг. Голова піднята та закинута назад. Не згинаючи рук та ніг, зробіть вдих через ніс, одночасно піднімаючи сідницю та торкаючись підборіддям грудей. Ваше тіло має набрати форму правильного трикутника. Повертаючись у вихідне положення, видихніть через рот. Під час виконання вправи тіло має торкатися землі лише долонями та подушками пальців ніг.

Після виконання усіх п’яти перлин ляжте та розслабтеся протягом кількох хвилин. Поспостерігайте за своїм диханням, за новими відчуттями у вашому тілі.

Коли робити ці вправи? Їх суттєвою перевагою є те, що вони не вимагають якогось спеціального спортінвентаря чи умов для виконання. П’ять тибетських перлин можна практикувати де хоч і коли хоч. Та все ж найкраще – зранку перед сніданком чи ввечері перед сном. Якщо виконати вправи зранку, вони дадуть позитивний заряд енергії на цілий день; якщо ж на ніч, то будете спати глибоким сном і вам знадобиться менше часу, щоб виспатися. І ще одна засторога: п’ять вправ краще виконувати натщесерце (або перед їдою, або за три години після їди), інакше можете відчути нудоту.

Ось такий скарб - п’ять тибетських перлин. Зробіть їх щоденним ритуалом для себе. Вони здатні дати багато для вашого фізичного, розумового та психологічного здоров’я, тому поставтеся до них з увагою та повагою. Вправляючись, ви повинні мати позитивну внутрішню позицію, а після виконання відчувати подяку. Тоді вони принесуть вам молодість та довголіття. А щоб з’ясувати це, треба просто спробувати.

 

Марина ТИМЧУК-МОРОЗ

Джерело: Газета «Експрес» 11 – 13 березня 2005 року


Відео

 

 


В тему:

П'ять етапів особистісного зростання

П’ять тибетських перлин для оздоровлення і омолодження

Наші інтереси: 

Оздоровлюємось і омолоджуємось! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

Чи не краще було, враховуючи власний і досвід та рекомендації І. Каганця подати тут ці вправи, а не передруковувати з Експресу?

 

Фразу:"за три години після їди" вважаю неоковирною...

Немає релігії понад істину

Коментарі

Зображення користувача Оксана Лутчин.
0
Ще не підтримано

 Хороша річ. Дякую.

Зверніть увагу: "лами одного є гімалайських монастирів..." Що це?

 Четверта вправа, вкінці - "два видихи-видихи".  Це правильно?

Творімо разом мову Сенсар!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Та ні то банальні опечатки, одна через поганий зір, а інша через банальну не уважність...

Дякую, за зауваження!

Вже виправлено.

Зображення користувача Творимир Здобудьволя.
0
Ще не підтримано

Чи не краще було, враховуючи власний і досвід та рекомендації І. Каганця подати тут ці вправи, а не передруковувати з Експресу?

 

Фразу:"за три години після їди" вважаю неоковирною...

Немає релігії понад істину

Зображення користувача Кабан Іклан.
0
Ще не підтримано

Зручно фотки їздять туди-сюди!

П. Альберте, а статтю дійсно Ви могли б і самі написати. Здається тема Вам відома не перший день.

Спробуйте! Мудрі люди допоможуть, а як дУрні осудять, то така вже їхня доля, не сердьтесь на них.

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Як на мене то дана публікація вийшла досить доволі чудовою і без врахування досвіду та рекомендацій..

 

Стосовно фрази "за три години після їжі", то у даному ваипадку тут може бути для кого як.. Ось для прикладу коли я робив дані вправи за дві-одну години після їжі, то нудило мене потім пілся того настільки, що вже і самі вправи більше і не хотілося було виконувати)

Зображення користувача Все Випадково.
0
Ще не підтримано

Читайте переклад: http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=42735
Книгу про п'ять ритуалів написав Пітер Келдер.
А то багато хто пише, і не вказує джерело.

Зображення користувача Сергій Середина.
0
Ще не підтримано

...

Зображення користувача Вакула Коваль.
0
Ще не підтримано

1. Дивився на ютубі російські ролики з цими вправами - жодна людина не робить так, як написано у Пітера Келдера. Кожен "ізвращаєтса по-своєму". Тому вважаю найкраще читати першоджерело і виконувати уважно.
2. Часто якраз ті, що виконували вправи, описують свій доволі специфічний досвід, щось там радять, обмежують. Коротше, лякають людей привидами. Робіть правильно самі і набирайтеся свого досвіду. Коли виконується правильно, з нормальним настроєм, то вправи стають легкими, приємними, без всяких обмежень. Бо це для організма не велике навантаження.

Добавлю свій "специфічний досвід":
Тренується навичка бути свідомим. Бо з часом вправи набридають одноманітністю, а потім відчуваєш, що ти можеш настроювати себе і робити не тільки ці вправи, а й усі буденні справи з таким же гарним настроєм і постійністю. Це вже відчутно покращує "якість життя".

VAKULA

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Так трапилося, що читав спочатку інше видання. Як виявилося, не було зрозуміло.
Дякую, Андерсе! Наведене Вами джерело багато чого прояснює. Наприклад, третя вправа: вихідне положення спина пряма і голова не притиснута до грудей, шия пряма. Потрібне напруження м'язів у кінцевих положеннях п'ятої вправи.
Рекомендації щодо початкової кількості підходів сильно різняться, тоді як у згаданому виданні чітко вказано - починати слід з 3 разів, поступово доводячи до 21 разу. Для зручності, за значної кількість підходів, можна ділити на етапи впродовж дня - наприклад, 10 зранку + 11 увечері.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Ірина Висота.
0
Ще не підтримано

Для посереднього читача НО, який не заглиблюютьсч в net, вважаю потрібною цю статтю

Твори!!!

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Шановні читачі, вже пройшло трохи більше року з моменту публікації цієї статті. Тож у кого які є бажання поділитися своїм досвідом виконання цих простих 5 ти вправ?:)

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Ці тибетські вправи - це не просто фізкультура. Вони миттєво вмикають у гармонійну роботу всі 7 енергетичних центрів - ми це спеціально перевіряли з Олександром Філатовичем. Додаткова енергія береться завдяки підключенню до дуже давнього, чистого арійського егрегора.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Їх ще називають ритуалами і наголошують, що кількість повторів є важливою.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Живе Слово і 5 Тібетських перлин і гостре загострення гаймориту (з головними болями, думаю, деякі знають про що я...) минуло за 5 днів!
РаДію! :)

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Олег Подорожній.
0
Ще не підтримано

1 вправа повороти до 21 раза, якщо робити більше то начебто йде перевантаження фізичного тіла і наноситься шкода. Інші 4 вправи нагадують пранаями нарощувати їх виконання слід досить обережно оскільки вони мають затримки дихання.(Тобто на мій погляд 1 вправу можна нарощувати більш стрімко, якщо вона не викликає запаморочення, в той час, як інші 4 слід нарощувати повільно) Можна виконувати і більшу кількість ніж 21 повтор, це дасть більший результат для енергетики, але тіло буде перевантажуватись.

Братайтеся, єднайтеся зі світлими - це сила!

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Чим можете підтвердити ваші слова?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача cBіт Розумний.
0
Ще не підтримано

Можливо, третім чинником після ЖС та 5 тибетців стане спеціяльна гімнастика, яку розробляє (чи вже розробив) Олександр Філатович.

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Зображення користувача Леонід Українець.
0
Ще не підтримано

Яка саме гімнастика?

https://t.me/ETEPHET

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

Гарнi вправи.

Хай Буде!

Зображення користувача Василь Федорiв.
0
Ще не підтримано

У вправi № 2 треба ноги тримати прямi. В колiнах не згинати!

Хай Буде!

Зображення користувача Семен Лагутін.
0
Ще не підтримано

І обов'язково потрібно контролювати вдих і видих під час виконання вправ !

Зображення користувача Альберт Саїн.
0
Ще не підтримано

Скажіть будь ласка, чи у когось спостерігаються часті позіхання під глибокого вдоху і видоху після завершення кожної вправи?
У мене наприклад таке часто буває, виконую вправу, а потім коли роблю після них глибокі вдохи і видохи то дуже часто починаю під час них позіхати..

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

У мене ні, друже. Хіба що, як закидаєш голову назад, то таке можливе... спочатку так і було. Але потім я змінив черговість вдиху-видиху і "позіхи пройшли".
Відчувай тіло!

Альберт Саїн каже:
Скажіть будь ласка, чи у когось спостерігаються часті позіхання під глибокого вдоху і видоху після завершення кожної вправи?
У мене наприклад таке часто буває, виконую вправу, а потім коли роблю після них глибокі вдохи і видохи то дуже часто починаю під час них позіхати..

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Додав відео.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)