Категорія:

На Рівненщині вшанували пам’ять загиблих козаків-богунівців

У рамках відзначення 360-річчя Битви під Берестечком у Дубенському районі на Рівненщині, на так званому Козацькому редуті, вшанували пам’ять загиблих козаків-богунівців, які прикривали війська Богдана Хмельницького, що відступали після поразки у битві.

Урочистості відбулись на місці загибелі кількох сотень українських козаків під керівництвом полковника Івана Богуна, які залишилися тут як смертники, щоб вступити у нерівний бій з поляками.За даними істориків, у 1652 році між селами Плоска і Семидуби відбувся запеклий бій козаків з польським військом. Згідно з правилами козацького військового мистецтва, козаки зайняли оборону, розставляючи вози чотирикутником, та зробили земляний насип. Це допомогло їм суттєво затримати просування польського війська. За переказами, жоден з богунівців не здався у полон полякам.Після бою місцеві жителі похоронили загиблих: насипали високу могилу, посадили дерева, кущі, калину. До нашого часу збереглися чотири кам’яні хрести "по могилах" (так називали цю місцину жителі навколишніх сіл) і ще декілька біля сіл Дитиничі, Переросля, за 2-3 кілометри від місця битви.Панахиду за козаками відслужив митрополит Рівненський та Острозький Української православної церкви Київського патріархату Євсевій, після цього присутні поклали вінки до пам’ятного хреста та провели мітинг, у якому взяли участь активісти Народного Руху України, ВО Свобода, інших партійних та громадських організацій, представники місцевої влади та громадськості.

В тему:360 років триває національно-визвольна війна, розпочата Богданом Хмельницьким у 1648 роціСяйво жертовностіАрхетип вепра у психологічних війнах Богдана ХмельницькогоОлексій Мандзяк. «БОЙОВІ ТРАДИЦІЇ АРІЇВ» (zip 0,4 Мб )Бойові традиції аріїв: кулачний бійАРСА-2Рекламний ролик Арійської стрілецької асоціації (відео)Щасливі снайпери, бо вони синами Божими станутьЯк законно придбати вогнепальну зброюШвейцарія не має армії. Швейцарія сама є армією!Гравець: 
Народний Оглядач

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка