Lithuanian translation unavailable for Чому Альгер Хісс (Alger Hiss) став радянським агентом. Розслідування через півстоліття.

Comments

Ігор Каганець's picture

Якщо хочеш щось зрозуміти - поглянь, з чого воно почалося.

Першим генеральним секретарем ООН був сталінський агент Алджер (Альгер, Елджер) Хісс (Гісс). Під час установчої конференції ООН, яка проходила у Сан-Франциско з 25 квітня до 26 червня 1945 року, Альгер Хісс був на ній Генеральним секретарем, тобто головою.

Його викриття як сталінського шпигуна здійснив Уіттекер Чемберс (англ. Whittaker Chambers) 3 серпня 1948 року.

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Ігор Каганець's picture

Чому Елджер Гісс так і не визнав свою вину?

У 1948 році радянських агентів у Англії інструктували зізнаватися в тому, що вони були шпигунами і зізнаватися в тих діях, в яких їх конкретно звинувачують. А більше - ні в чому.

Таких же агентів в США інструктували вести себе зовсім по-іншому і ні в чому не зізнаватися. Тому що в Америці процедура судових процесів така довга і заплутана, що правда майже ніколи не випливає назовні, так що від агентів вимагали, щоб вони наполягали на своїй невинності, як би безглуздо це не виглядало в світлі відомих фактів.

Радіо Свобода

Все, що робиться з власної волі, - добро!

Ігор Каганець's picture

Комуністична ідеологія неминуче штовхала людей в обійми радянської розвідки.

Потенційно комуніст повинен був працювати на радянську розвідку, хіба що він виступав як офіційний член партії і таким чином звільнявся від необхідності таємного співробітництва.

Олег Калугін

Все, що робиться з власної волі, - добро!