Олена Каганець's picture
Олена Каганець

Зеленський підписав закон про штрафи на місці за відсутність маски

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
3 - Схоже, що реально працює.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який Верховна Рада ухвалила 6 листопада 2020 року.

Документ доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема, виготовлених самостійно, повідомляє офіційний сайт Президента України. 

Нагадаємо, ініціатива штрафувати людей йшла від Уряду, який просив Верховну Раду розглянути урядовий законопроект.

Ось, як прокоментував підписання цього закону Зеленським відомий правник Олександр Гуміров:

"Тепер штраф буде накладати не суд, а поліцейський "на місці". Це означає, що скасовується презумпція невинуватості. Суди відхиляли 95% протоколів поліції "за маску", оскільки не знаходили в діях людей провини або значущості порушення. Тепер поліцейський сам вирішує, хто і в чому винен. Змінюється процедура опору абсурдним штрафам. Раніше потрібно було подати до суду заперечення проти протоколу поліції і протокол суд відхиляв. Тепер потрібно подавати скаргу до суду і, відповідно, оплачувати судовий збір за подачу скарги 420,40 гривень. Як ви розумієте, більшість невинних людей, виберуть просто заплатити штраф, ніж за ціну в три рази вищою його оскаржити".

Наші інтереси: 

Розуміти, що ця держава ворожа до людей. Здирати з людей штрафи за неносіння масок виглядає не тільки ганебним, але й антигуманним. 

Підписуюсь на новини

Comments

Ія Подолянка's picture

Зе глибоко зневажаэє громадян В кварталі вінасміхався над українцями. тепер він тероризує їх а вони мовчать Передаю слова ніби нормальної людини " доведеться терпіти його до закінчення терміну"Я спитала одну непересічну особу"Якщо зе скаже рачки ходити". ТА ДОВЕДЕТЬСЯ"Цей народ заслуговує на такого лрезидента

Ія Подолянка's picture

В Україні немає чоловіків.

Сергій Білецький's picture

блазень-очільник нестабільної корумпованої диктатури

Володимир Світлий's picture

Що можна очікувати від УРСР перейменовану в Україна у 1991 р.. Подивіться що це:" Верховна Рада (відомості про яку не знайдено)постановляє: 1. Внести до Кодексу України (УРСР перейменовану в Україну) про адміністративні правопорушення (відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток 51, ст. 1122) такі зміни:
1. Ст 443 доповнити частиною другою такого змісту"
Крім того в повноваження ВР (якщо рахувати її легітимною) не входить прийняття Кодексів.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.