Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Кабмін хоче, щоб Верховна Рада розглянула законопроекти про неправильне носіння масок

Світ:

Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, які введуть відповідальність за неправильне носіння масок. За новими правилами, якщо в транспорті або торговому центрі змістити маску на підборіддя, то доведеться заплатити 170 грн штрафу.

Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи “Рейтинг”. Багато людей носять маски на підборідді, не прикриваючи ніс і рот. Формально вимога “масочного режиму” виконується. Тож уряд розробив законопроект, який повинен зобов’язати не просто надягати медичні засоби захисту, але й робити це правильно, пише finance.ua.

.“Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йдеться навіть про трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – сказав, презентуючи законопроект міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроекті.

Юрист Олександр Плахотник пояснює, що це адміністративне порушення, виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок в метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції. Однак найчастіше поліцейські просто роблять зауваження, а не виписують штрафи, розповідає експерт.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але при цьому дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски”, – радить юрист.

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді відразу два пов’язані між собою законопроекти. Перший – про покарання фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).

Карати будуть тих, хто впустить в громадський транспорт, торгові центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски надіті на підборіддя. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

Наші інтереси: 

No comment.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Гра в пазли

Гра в пазли: вільний софт «Добра Новина» та його самоактивація в кінці світу

Після знайомства з проектом «Галілея-IV» та його несподіваним «зникненням з радарів» виникають запитання: Чому Галілейська церква не виступила засновником нових місцевих церков? Чому її вплив на...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

"Маска на роті - "захищує" інших.
Маска на носі - "захищує" себе".

Так кажуть деякі французькі лікарі.

Насправді, мало французів цього дотримується у приватних зустрічах. Це таємниця Полішінеля !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

А, якщо відкритий лише ніс? То саме так носить маски більшість людей, дихаючи саме носом. Зауважу, що медики кажуть, що коронавірусом можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, тобто, коронавірус може потрапити зі слиною при кашлянні або чханні. Але, кашляти або чхати через носа просто неможливо. А, більшість людекй дихає саме носом.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.
0
Ще не підтримано

"Маска на роті - "захищує" інших.
Маска на носі - "захищує" себе".

Так кажуть деякі французькі лікарі.

Насправді, мало французів цього дотримується у приватних зустрічах. Це таємниця Полішінеля !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Але, чисто теоретично, звичайна мfска взагалі нездатна тебе захстити від вірусів! Від вірусів здатен заистити противогаз, або респіратор стандарту FFP 3. Не кажучи вже про відсутність потребу в такому захисті у випадку коронавірусу.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!