Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець

Кабмін хоче, щоб Верховна Рада розглянула законопроекти про неправильне носіння масок

Світ:

Моя оцінка корисності цієї статті: 
2 - Точно колись знадобиться.

Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, які введуть відповідальність за неправильне носіння масок. За новими правилами, якщо в транспорті або торговому центрі змістити маску на підборіддя, то доведеться заплатити 170 грн штрафу.

Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи “Рейтинг”. Багато людей носять маски на підборідді, не прикриваючи ніс і рот. Формально вимога “масочного режиму” виконується. Тож уряд розробив законопроект, який повинен зобов’язати не просто надягати медичні засоби захисту, але й робити це правильно, пише finance.ua.

.“Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йдеться навіть про трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – сказав, презентуючи законопроект міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроекті.

Юрист Олександр Плахотник пояснює, що це адміністративне порушення, виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок в метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції. Однак найчастіше поліцейські просто роблять зауваження, а не виписують штрафи, розповідає експерт.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але при цьому дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски”, – радить юрист.

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді відразу два пов’язані між собою законопроекти. Перший – про покарання фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).

Карати будуть тих, хто впустить в громадський транспорт, торгові центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски надіті на підборіддя. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

Наші інтереси: 

No comment.

Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Стіл-свастика для самоорганізації громад оновленої України – замовити, придбати, отримати

Творення будь-якої системи починається з народження символічного центру. В Арійській Традиції символом центру є свастика: «Де свастика – там арії, де арії – там свастика». Стіл-свастика – найкращий...

Останні записи

Коментарі

Зображення користувача Микола Стригунов.

А, якщо відкритий лише ніс? То саме так носить маски більшість людей, дихаючи саме носом. Зауважу, що медики кажуть, що коронавірусом можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, тобто, коронавірус може потрапити зі слиною при кашлянні або чханні. Але, кашляти або чхати через носа просто неможливо. А, більшість людекй дихає саме носом.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!

Зображення користувача Зірка Вітошинська.

"Маска на роті - "захищує" інших.
Маска на носі - "захищує" себе".

Так кажуть деякі французькі лікарі.

Насправді, мало французів цього дотримується у приватних зустрічах. Це таємниця Полішінеля !

Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !

Зображення користувача Микола Стригунов.

Але, чисто теоретично, звичайна мfска взагалі нездатна тебе захстити від вірусів! Від вірусів здатен заистити противогаз, або респіратор стандарту FFP 3. Не кажучи вже про відсутність потребу в такому захисті у випадку коронавірусу.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!