Portrait de Ігор Гайдар
Ігор Гайдар
28

Про здоров'я

Моя оцінка корисності цієї статті: 
5 - Наша стратегія

Кожен з нас прагне бути здоровим. Ми чуємо побажання в день народження чи іменин «Бажаю Вам бути здоровим та щасливим!». Ми підсвідомо встановлюємо для себе зв'язок здоров’я та щастя. Бути здоровим приємно. Міцне здоров'я - це найдорожчий скарб. А що треба робити, щоб бути здоровим, як же берегти своє здоров'я?

В загальному, під здоров’ям ми розуміємо певний стан людини – як тіла, так і душі (психіки). Отож утримання тіла в здоровому стані здоров’я – це є намагання утримувати певний стан, утримувати рівновагу.

В здоровому тілі – здоровий дух.
Тема здоров’я постійно була актуальною і цікавила людей. Відомий вислів - «В здоровому тілі здоровий дух» - «Sana mens in corpore sano». Якщо розібрати значення слів і поглянути на однокорінні слова, то побачимо, що sonos означає звучати, звуки; а mens – розум, дух. Іншими словами це як "Дух звучить в здоровому тілі". І тіло потрібне для того проявлення, звучання Духу, божественної іскри.

Асклепій і Гігіея.
В древній Греції зі здоров’ям пов’язаний міф про Асклепія і бездоганну Гігіею. Асклепій (від грец. Ασκληπιός) - бог лікування, син Аполона і Короніди. Асклепій навчався мистецтву лікування від Аполлона і кентавра Хирона і досяг такої майстерності в хірургії і використанні ліків. Йому стали поклонятися як засновнику медицини. Асклепій міг не тільки лікувати хворих, але за допомогою крові медузи Горгони, подарованих йому Афіною, міг оживляти людей. Кров Горгони знаходилась в двох фіалах - чашах. Кров з лівої частини тіла Горгони могла оживляти, а з правої - миттєво умертвляти. Афіна і Асклепій поділили кров Горгони між собою. Асклепій використовував цю кров для порятунку життя, а Афіна - для знищення життя і розпалювання війни. Храми Асклепія в Греції зазвичай розташовувалися в місцевості з гарним кліматом. Це були місця для лікування. Лікування здійснювалося за допомогою музики, молитов, правильного режиму дня і харчування, водних процедур, масажу і сну в храмі. Тут же робилися хірургічні операції, про що свідчать знайдені під час розкопок медичні інструменти.

Гігієя – дочка Асклепія, богиня здоров’я і чистоти. Зображується юною дівчиною зі змією і чашею в руках. Змія і чаша є найдавнішими атрибутами зцілення. Згадаймо емблему медицини - чашу, оповиту змією. Що позначають змія і чаша?

Змія.
Змія у багатьох традиціях є символом життя, зцілення, ясновидіння і мудрості. І, відповідно, супроводжує богів та людей, що володіють цими якостями. Змія також символізує очищення. Змія періодично скидає стару шкіру, а людина здатна відновлюватися, звільняючись від усього відсталого і віджилого: негативних думок і почуттів, масок, звичок, стереотипів. Отрута змії здатна як вбивати, так і зцілювати – залежить від дози. Недарма, міра - один з основних принципів медицини.

Чаша.
Фіал (чаша без ніжки) - символ ємності, що зберігає божественні сили, які дарують життя і зцілення. Боги п'ють з чаші напій безсмертя - амброзію. Така чаша виготовлялася з дорогих металів і прикрашалася зсередини зображенням пелюсток лотоса - символу життя.

Здоров’я - чистота.
Гігієна (від грец. Hygieinos- здоровий) - наука про здоров'я, галузь медицини, що вивчає вплив різноманітних факторів зовнішнього середовища (природних і побутових умов, громадських виробничих відносин) на здоров'я людини, її працездатність і якість життя. Кілька століть тому в Європі вирували епідемії холери та інших інфекційних хворіб, які забирали життя мільйони людей щорічно. Сьогодні кожен з дитинства навчений захищатись – дотримуватись гігієни.

Поклоняючись богині чистоти Гігієї - дотримуючись чистоти, людина отримує дар богині – здоров’я.

Здоров’я – гармонія.
Символізм змії і чаші - принцип гармонії і пропорційності, принцип очищення, завдяки якому втрачену гармонію можливо відновити. Втрата гармонії, що виражається в розладі з природою, з іншими людьми, з самим собою, у багатьох традиціях вважається головною причиною хвороби. Богиня Гігіея символізує принцип здоров'я як гармонії, якої ми вчимося у Природи, що живе по божественним законам. І принцип очищення, що стосується не тільки гігієни тіла, але також чистоти думок і почуттів. Помірність - чеснота здорових.

Храм
Складові людини – це фізичне тіло, енергетичне, емоційне, аналітичний розум, чистий розум, інтуїція і воля. В загальному можна виділити три сфери – Дух, Душа, Тіло. І тіло є інструментом, провідник Духа в матеріальному світі. Здорове тіло - це храм. Тримайте Ваш храм здоровим! І будьте щасливим!