Portrait de Ігор Каганець
Ігор Каганець
  • Visits: 3
  • Accès: 3

Стратегеми 6 - 10: Розділ другий. СВІТОГЛЯД І СИМВОЛІКА

Категорія:

Світоглядні основи Української держави органічно випливають з її місії і мети: звільнення людини від брехні, рабства і паразитизму, формування правдивого, вільної і продуктивної держави. Концентратом світогляду є символіка. Наступні п’ять стратегем (6–10) являють собою лаконічний виклад світоглядно-символічного фундаменту Національного Собору (НС).   


Попередня стаття: 25 стратегем НС. Розділ перший. ЗАСНУВАННЯ ДЕРЖАВИ

6. Три заповіді любові

1. Люби Бога понад усе! Люби досконалого Творця Всесвіту, стався з пошаною до Його творіння, будь завжди вдячним за диво Життя, адже найменша жива клітинка є досконалішою за атомну електростанцію. 

2. Люби себе як Бога! Ти є втіленою божественною сутністю, частинкою Творця Всесвіту, безсмертним духом, що розвивається шляхом багаторазового втілення у фізичному світі. Твоє тіло  – храм Святого Духа.

3. Люби ближнього свого як себе самого! Ближні – це ті, що допомагають один одному. Люби тих, хто тебе любить і робить тобі справи милосердя, підтримуй однодумців. Солідарність – запорука Перемоги!  

7. Вольовий імператив

Все, що робиться з власної волі, — добро.
Все, що робиться з чужої волі, — зло.
Треба знати це коротке визначення добра і зла.

Ця настанова записана в «Законах Ману» («Законах Боголюдини»). Судячи з її змісту, вона була подарована людству на зорі Трипільської цивілізації — 7500 років тому. Це вихідна точка мислення вільної людини, що усвідомлює себе творцем своєї долі, паном-господарем, відповідальним за всі свої вчинки. Будь-які справи, зроблені «з-під палки», не йдуть в жодне порівняння зі справами, зробленими добровільно. Людина, що прийняла Вольовий імператив, усвідомлює себе в центрі подій: причини своїх перемог і своїх поразок шукає не назовні, а в собі.

8. Три еволюційні настанови: Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Ці настанови мають найдавніше походження: вони з’явилися одночасно з появою людини. Їх виконання гарантує динамічний розвиток людини і спільноти.

Освячуйся! Розвивай правильний світогляд і вольові якості, здобувай знання, плекай позитивні емоції, тримай в чистоті своє тіло, окультурюй навколишнє природне середовище, дбай про штучну природу – техносферу.

Озброюйся! Захищай життя і плоди людської творчості. Беззахисність провокує зовнішню агресію, породжує тривогу за своє майбутнє. Натомість озброєність – світоглядна, наукова, технологічна – дає впевненість у майбутньому, заохочує до мирної праці.

Плодися! Поширюй свій генофонд і свою культуру, дбай про наступні покоління українців, підтримуй і примножуй все найкраще і найздоровіше.

9. Державний герб – Сокіл Волі: Атакуй першим!

Символіка – це сконцентрований світогляд. Первинним у символіці завжди є герб – «емблема», «знак», «карб» (зарубка, знак, позначка, нагадування). Призначення герба – ідентифікувати організацію і нагадати про щось дуже суттєве, їй притаманне. Ідею звільнення, що є головним сенсом майбутньої Української держави, в європейській традиції відображає Сокіл Волі. Він зафіксований на розписах храмів Європи, монетах Володимира Великого, цеглі головного релігійного центру Русі – Десятинної церкви в Києві.    

Срібленик Володимира Великого зі знаком Сокола Волі на зворотній стороні.

 

Гербом Національного Собору є сонячний Сокіл Волі на блакитному щиті (див. ВОЛЯ – українська національна ідея). На цьому гербі легко прочитується слово ВОЛЯ. Він відрізняється від існуючого Тризуба – герба пострадянської держави – назвою і формою крил. Тризуб (від «тризубець») – це передусім сільськогосподарський інструмент; у нього крила з перетинками – як у кажана.  Натомість Сокіл Волі – це вільна сонячна істота, він має крила птаха, виразно представлені на державному гербі Володимира Великого.

Девіз герба НС: «Атакуй першим!». Це означає: виявляй ініціативу, дій на випередження, твори майбутнє. Вертикальний політ атакуючого сокола символізує блискавичну дію божественної вертикалі, що єднає небесне і земне.

Відповідником Соколу Волі є руна «Соул» ϟ (Сонце, Блискавка). Це руна перемоги, могутності й цілісності.

Активний сонячно-гарячий (жовтий) Сокіл Волі є давнім європейським символом Святого Духа, який просвітлює і одухотворяє пасивну холодну матерію, символізовану блакитним (водянистим, облочистим) тлом. Головним кольором є жовтий, а вторинним (допоміжним) – блакитний. Під час опису кольорів символіки завжди першим називають головний колір.

10. Сонячно-блакитний прапор Перемоги

Прапор, стяг, знамено з’явилися пізніше і є похідними від герба; фактично вони є максимально спрощеними версіями герба, призначеними для огляду з великої відстані і об’єднання людей («стяг» – той, що стягує, гуртує).

Головний колір прапора завжди зображується вгорі, а допоміжний – внизу. Тому український прапор, який є відповідником герба Сокіл Волі, вгорі має жовту смугу (головний колір герба), а внизу блакитну смугу (допоміжний колір). Це символ Сонця над Водою, які разом народжують Життя.

Оскільки першим у назві прапора завжди наводиться головний колір, то український прапор називається жовто-блакитним або сонячно-блакитним. Співець української Визвольної революції видатний поет Олександр Олесь 1917 року вітав українське військо такими словами:

Українське військо,
мов з могили встало,
Загриміло в бубни,
в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор
сонячно-блакитний,
Прапор України!
Рідний, заповітний!

Прапор НС не є перевернутим синьо-жовтим прапором нинішньої держави – це зовсім новий прапор нової держави – і за назвою, і за кольорами, і за змістом:

1) він Сонячно-блакитний, а не синьо-жовтий (у цих назвах нема жодного спільного слова);

2) верхня сонячна смуга складає 62% (майже дві третини) висоти прапора, а нижня блакитна – 38%, що відповідає Золотій пропорції, покладеній в основу устрою живих істот («стандарт життя»);

3) на ньому Сонце над Водою, а не небо над полем (символіка має абсолютно інший сенс).

Кольори Сонячно-блакитного прапора відповідають стандарту Pantone 107-284. Співвідношення висоти до ширини 100:162.

Таким чином місія, мета, світогляд і символіка Національного Собору являють собою гармонійну цілісність. Символіка об’єднує засновників Української держави навколо спільної мети і нагадує про велич цивілізаційної місії НС. 

Прапор Української держави - Третього Гетьманату

Продовження: Стратегеми 11 - 15. Розділ третій. ДЖЕРЕЛА ЕФЕКТИВНОСТІ

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Кращий коментар

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Милосердя (божественна любов, любов-агапе) не потребує взаємності.

сВіт Розумний wrote:
Хотів би доповнити. Але не сподівайся на адекватну відповідь. (Психологія. Правило очікуваних сподівань).

Про любов-агапе читайте ТУТ.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Commentaires

Portrait de ДЗен ДЗелень
0
No votes yet

Заповідь "Люби ближнього свого як себе самого!" потребує деякого уточнення. Згідно притчі про доброго самарянина нашим ближнім є той, хто вчинив нам милосердя.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Portrait de Ігор Каганець
0
No votes yet

Уточнив. "Люби тих, хто тебе любить і робить тобі справи милосердя, підтримуй однодумців. Солідарність – запорука Перемоги!"

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Portrait de Сергій Ждан
0
No votes yet

Ігор wrote:
Уточнив. "Люби тих, хто тебе любить і робить тобі справи милосердя, підтримуй однодумців. Солідарність – запорука Перемоги!"

Не багато гідності у тому, щоби лише відповідати на любов. До того ж, це аж ніяк не сприяє її зростанню і поширенню. Тому, на мій поглад, краще казати: люби всіх, кого спроможний любити і постійно розширюй їхнє коло настільки, наскільки тобі вистачає на це душевних сил.

Все починається з Любові.

Portrait de Сергій Ждан
0
No votes yet

Арій wrote:
Заповідь "Люби ближнього свого як себе самого!" потребує деякого уточнення. Згідно притчі про доброго самарянина нашим ближнім є той, хто вчинив нам милосердя.

Я би сказав навпаки: ближній - той, кому ми вчинили милосердя. Спочатку це коло вузьке: рідні, родичи. З розвитком, воно шириться. Подібне коло було і у священника, і у левіта, але у самарянина воно виявилось ширшим, тому до нього потрапив і постраждалий. Тож, кожен сам визначає своє коло ближніх масштабом власної душі. Скільки до снаги вмістити в себе, стільки у тебе і ближніх.

Все починається з Любові.

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Не кожному варто робити милосердя, а тільки тим, що спроможний до відчуття вдячності. Тут про це докладніше: Коли радіє Всесвіт.

Сергій Ждан wrote:

Я би сказав навпаки: ближній - той, кому ми вчинили милосердя. Спочатку це коло вузьке: рідні, родичи. З розвитком, воно шириться. Подібне коло було і у священника, і у левіта, але у самарянина воно виявилось ширшим, тому до нього потрапив і постраждалий. Тож, кожен сам визначає своє коло ближніх масштабом власної душі. Скільки до снаги вмістити в себе, стільки у тебе і ближніх.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Portrait de Сергій Ждан
0
No votes yet

Цікаво, як самарянин з притчи виявляв наявність відчуття вдячності у перехожого.

Я думаю, зовсім неважливо, буде вдячність у відповідь чи ні. Важлива наша власна спроможність на милосердя, як показник нашого розвитку.

Все починається з Любові.

Portrait de Ігор Каганець
0
No votes yet

Людина, яка робить милосердя, пропонує стати ближнім. Цю пропозицію можна прийняти або відкинути. Ключем є наявність вдячності. Відсутність вдячності означає відкидання пропозиції стати ближнім.
Ближніми є люди, які взаємно готові робити один одному справи милосердя. Це двосторонній процес.

1. Самарянин запропонував перехожому стати ближніми, бо зробив йому милосердя.
2. З погляду самарянина, перехожий був потенційним (можливим) ближнім.
3. Якщо перехожий відчув вдячність щодо самарянина, тобто бажання віддячити йому (зробити йому справу милосердя), то перехожий і самарянин стали ближніми.
4. Якщо перехожий не відчув вдячності (не зробив крок назустріч), то вони не стали ближніми.

Сергій Ждан wrote:
Цікаво, як самарянин з притчи виявляв наявність відчуття вдячності у перехожого.
Я думаю, зовсім неважливо, буде вдячність у відповідь чи ні. Важлива наша власна спроможність на милосердя, як показник нашого розвитку.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Portrait de Сергій Ждан
0
No votes yet

Ми - діти Божі і повинні брати з Нього приклад. Сподіваюсь милість нашого Отця не підлягає сумніву. Звичайно, Творець розраховуе на нашу вдячність, але готовий ждати її появи, скільки завгодно довго.

Подібно до цього, і ми, проявляючи милосердя, не повинні очікувати негайного відгуку.

Ми апріорі "призначаємо" ближнім того, кому робимо добро (на всіх нашого серця поки що не вистачає) і прагнемо одержати взаємність. Коли вона затримується, ми розчаровуваємся в людині, а бува, і в самому добрі. А дарма. Требі вміти чекати.

Все починається з Любові.

Portrait de Михайло Харачко
0
No votes yet

Я знаю напевне як легко виявити наявність відчуття вдячності у людини.
Навіть в незнайомця при контакті чи на відстані має бути чітке випромінення світла. ?Як це відчути, - просто вмикаємо інтуїцію, якщо відчуваємо позитив - діємо.
Наприклад: бувало на швидкості пролітав повз людини, яка "голосує" на дорозі і після "спрацювання сигналу" інтуїції розвертався, щоб її підібрати.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Portrait de Сергій Ждан
0
No votes yet

Святослав Сонячний wrote:
Я знаю напевне як легко виявити наявність відчуття вдячності у людини.
Навіть в незнайомця при контакті чи на відстані має бути чітке випромінення світла. ?Як це відчути, - просто вмикаємо інтуїцію, якщо відчуваємо позитив - діємо.
Наприклад: бувало на швидкості пролітав повз людини, яка "голосує" на дорозі і після "спрацювання сигналу" інтуїції розвертався, щоб її підібрати.

Людина недосконала. Якщо станемо шукати для спілкування і проявлення милосердя тільки світлих, їх кількість не збільшиться. Це звичайна гординя. Самі ми давно стали світлими? Самотужки чи народились такими? Хтось вкладав в нас свою енергію, не сподіваючись на вдячність. Нарешті ця енергія запалила вогник в нашій душі. І що ми бачимо? Тепер ми будемо його зберігати, не двруючи негідним. Ми привласнили собі право визначати гідних і негідних? Почуття оманливі. Хто може буди впевненим, що не помиляється?

Все починається з Любові.

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Насамперед хочу до всіх звернутися з пропозицією писати спочатку коментар, а потім додавати цитату дописувача, якому Ви відповідаєте у своєму коментареві. Так як робить це Миро Продум. На запитання Чому? відповідь така: тому, що на головній сторінці в рубриці "Останні коментарі" в такому разі бачимо цитату, а коментар зазвичай приховано. Коли ж писати перше свої думки, то їх буде видно одразу - зацікавилась людина ними перейшла і далі читає.

Тепер хочу додати "свою баночку" до слів пана Святослава.
Гарно сказали. Чесно. І Правильно кажете:

Quote:
Людина недосконала. Якщо станемо шукати для спілкування і проявлення милосердя тільки світлих, їх кількість не збільшиться. Це звичайна гординя.

Це якщо спеціально шукати ))

Quote:
Самі ми давно стали світлими? Самотужки чи народились такими?

Отже, "чи стали ми світлими самі". Стати на шлях світла, це ще не довершений факт.
А що самі стали на цей шлях, то це факт. Вибір завжди за нами - червона чи синя пігулка.

Quote:
Хтось вкладав в нас свою енергію, не сподіваючись на вдячність. Нарешті ця енергія запалила вогник в нашій душі.

Це правильно. Але спочатку цю енергію ми потребували - це відчули ті, хто вирішив нам допомогти. А потім ми відчуваємо вдячність до нього, яка приносить добрі плоди для обох.

Quote:
І що ми бачимо? Тепер ми будемо його зберігати, не даруючи негідним. Ми привласнили собі право визначати гідних і негідних? Почуття оманливі.

Привласнювати таке право не має сенсу. Це ніби накопичувати гроші в банках (скляних) і не "пускати їх в діло", ніби це те ж, що й "метати перли перед свиньми". Ефективність їх нульова!

Quote:
Хто може буди впевненим, що не помиляється?

Не помиляється той, хто нічого не робить.
"Бути, чи не бути", "давати, чи не давати", "допомагати, чи не допомагати" - це завжди вибір і хай він буде ПРАВильним у кожного, ДІЙмо по совісті.
А там видно буде! ;))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Хм-м-м...
А як це поєднати?

Миро wrote:
Не кожному варто робити милосердя, а тільки тим, що спроможний до відчуття вдячності.

Миро wrote:
Милосердя (божественна любов, любов-агапе) не потребує взаємності.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Portrait de Ігор Каганець
0
No votes yet

Любов-агапе (милість) може жити без взаємності, так як сонце світить усім. Проте за наявності вдячності спрацьовує "оклик-відгук", вмикається обмін енергіями любові, виникає резонанс - і це робить обох щасливими.

Арсен Дубовик wrote:
Хм-м-м...
А як це поєднати?
Миро сказав:<blockquote class="bb-quote-body">Не кожному варто робити милосердя, а тільки тим, що спроможний до відчуття вдячності.</blockquote>

Миро сказав:<blockquote class="bb-quote-body">Милосердя (божественна любов, любов-агапе) не потребує взаємності. </blockquote>

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Portrait de cBіт Розумний
0
No votes yet

Хотів би доповнити. Але не сподівайся на адекватну відповідь. (Психологія. Правило очікуваних сподівань).

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Милосердя (божественна любов, любов-агапе) не потребує взаємності.

сВіт Розумний wrote:
Хотів би доповнити. Але не сподівайся на адекватну відповідь. (Психологія. Правило очікуваних сподівань).

Про любов-агапе читайте ТУТ.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Portrait de Явсе Світ
0
No votes yet

Усе живе є ближнім..Розум поділив,ми повірили і попали у його пута..Любити і усвідомлювати потрібно саме Життя без поділу на людей,тварин і тд..Як можна когось любити,коли людина не знає хто вона є..спотворене бачення себе ,спотворює усе на світі..в тому числі і любов...дякую..

Вірю в те, що розумію.

Portrait de Андрій Ясун
0
No votes yet

Напевне для початку треба полюбити себе: пізнати себе, навчити себе, вилікувати себе.

Наливаючи горілочки, даючи ближньому сигаретку чи даючи гроші, щоб ближній купив собі дозу - Ми проявляємо милосердя? Навчаємо чогось доброго? Оздоровлюємо?

Si vis pacem, para bellum

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Ближні – це ті, що допомагають один одному.
Це двосторонній процес. Якщо допомагає один, а інший це ігнорує - такі люди не є ближніми.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Дякую! Тепер все стало на свої місця.
Отже, коли відчуваєш духовну єдність із людиною - допомагаєш;
коли людина ігнорує твою допомогу (ну помилився ти з відчуттям духовної
близькості! ;) ) - дотримуємось рекомендацій:

Quote:
Миро сказав:
Не кожному варто робити милосердя, а тільки тим, що спроможний до відчуття вдячності.

,
бо інакше це перевитрата енергії, "розкидання бісеру перед свиньми".
Так?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Portrait de Явсе Світ
0
No votes yet

Нічого не стало на місце пане Арсен,як завжди Ми все ускладнили..Немає ближнього чи дальнього.Навіть вбиваючи ворога,ми повинні його любити і поважати,ким би він не був...Маленький промінь любові до Світу повертається рікою Світла..дякую..

Вірю в те, що розумію.

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Тобто, в дусі часу, сьогодні це означатиме - "Змилуйся над ворогом - убий його!"?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Portrait de Михайло Харачко
0
No votes yet

Вислів п. Арсена: "Змилуйся над ворогом - убий його!" має всі можливості стати крилатим, адже якщо не спрацювали інші заходи з нейтралізації ворога, то треба такого ворога варто ліквідувати для його ж блага, щоб у наступному втіленні він мав можливість виправитись.

Сидить Мамай, в кобзу грає, що замислить - то все має.

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Дякую за визнання, пане Святославе ;) :D
Здається, нещодавно ми розбиралися з тим, "хто є наш ближній?"
Залишається тільки визначитися "Хто є нашим ворогом?". Чи всі з ким ми незгідні автоматично стають нашими ворогами? ("Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці").

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Так, це розкидання перлів.
А ще в Євангелії є настанова: "Дай спершу, щоб діти наїлись; не личить бо взяти хліб у дітей і кинути щенятам".

Арсен Дубовик wrote:
Не кожному варто робити милосердя, а тільки тим, що спроможний до відчуття вдячності.
бо інакше це перевитрата енергії, "розкидання бісеру перед свиньми".
Так?

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Portrait de cBіт Розумний
0
No votes yet

До речі, щодо вислову "метати бісер перед свиньми". Десь прочитав що "бісер" перекладається з івриту як "знання", "повідомлення". Інформацію цю не перевіряв, але якщо це так, то по-перше, дещо стає на свої місця, а по-друге, слава перекладачам!!!

"Народ не повинен боятися влади. Влада повинна боятися народу"
"V означає ВЕНДЕТТА"

Portrait de Миро Продум
0
No votes yet

Євангелія були написані гелленською (давньо-грецькою) мовою, тому іврит тут ні до чого. В гелленському оригіналі євангелій вжито слово μαργαρίτας (маргарітас) - перли.

сВіт Розумний wrote:
До речі, щодо вислову "метати бісер перед свиньми". Десь прочитав що "бісер" перекладається з івриту як "знання", "повідомлення". Інформацію цю не перевіряв, але якщо це так, то по-перше, дещо стає на свої місця, а по-друге, слава перекладачам!!!

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Portrait de Арсен Дубовик
0
No votes yet

Гарне фото!
Пані Олено, а де "Прапор Української держави - Третього Гетьманат" купується?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)