Категорія:

Стратегеми 6 - 10: Розділ другий. СВІТОГЛЯД І СИМВОЛІКА

Світоглядні основи Української держави органічно випливають з її місії і мети: звільнення людини від брехні, рабства і паразитизму, формування правдивого, вільної і продуктивної держави. Концентратом світогляду є символіка. Наступні п’ять стратегем (6–10) являють собою лаконічний виклад світоглядно-символічного фундаменту Національного Собору (НС).   


Попередня стаття: 25 стратегем НС. Розділ перший. ЗАСНУВАННЯ ДЕРЖАВИ

6. Три заповіді любові

1. Люби Бога понад усе! Люби досконалого Творця Всесвіту, стався з пошаною до Його творіння, будь завжди вдячним за диво Життя, адже найменша жива клітинка є досконалішою за атомну електростанцію. 

2. Люби себе як Бога! Ти є втіленою божественною сутністю, частинкою Творця Всесвіту, безсмертним духом, що розвивається шляхом багаторазового втілення у фізичному світі. Твоє тіло  – храм Святого Духа.

3. Люби ближнього свого як себе самого! Ближні – це ті, що допомагають один одному. Люби тих, хто тебе любить і робить тобі справи милосердя, підтримуй однодумців. Солідарність – запорука Перемоги!  

7. Вольовий імператив

Все, що робиться з власної волі, — добро.
Все, що робиться з чужої волі, — зло.
Треба знати це коротке визначення добра і зла.

Ця настанова записана в «Законах Ману» («Законах Боголюдини»). Судячи з її змісту, вона була подарована людству на зорі Трипільської цивілізації — 7500 років тому. Це вихідна точка мислення вільної людини, що усвідомлює себе творцем своєї долі, паном-господарем, відповідальним за всі свої вчинки. Будь-які справи, зроблені «з-під палки», не йдуть в жодне порівняння зі справами, зробленими добровільно. Людина, що прийняла Вольовий імператив, усвідомлює себе в центрі подій: причини своїх перемог і своїх поразок шукає не назовні, а в собі.

8. Три еволюційні настанови: Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Ці настанови мають найдавніше походження: вони з’явилися одночасно з появою людини. Їх виконання гарантує динамічний розвиток людини і спільноти.

Освячуйся! Розвивай правильний світогляд і вольові якості, здобувай знання, плекай позитивні емоції, тримай в чистоті своє тіло, окультурюй навколишнє природне середовище, дбай про штучну природу – техносферу.

Озброюйся! Захищай життя і плоди людської творчості. Беззахисність провокує зовнішню агресію, породжує тривогу за своє майбутнє. Натомість озброєність – світоглядна, наукова, технологічна – дає впевненість у майбутньому, заохочує до мирної праці.

Плодися! Поширюй свій генофонд і свою культуру, дбай про наступні покоління українців, підтримуй і примножуй все найкраще і найздоровіше.

9. Державний герб – Сокіл Волі: Атакуй першим!

Символіка – це сконцентрований світогляд. Первинним у символіці завжди є герб – «емблема», «знак», «карб» (зарубка, знак, позначка, нагадування). Призначення герба – ідентифікувати організацію і нагадати про щось дуже суттєве, їй притаманне. Ідею звільнення, що є головним сенсом майбутньої Української держави, в європейській традиції відображає Сокіл Волі. Він зафіксований на розписах храмів Європи, монетах Володимира Великого, цеглі головного релігійного центру Русі – Десятинної церкви в Києві.    

Срібленик Володимира Великого зі знаком Сокола Волі на зворотній стороні.

 

Гербом Національного Собору є сонячний Сокіл Волі на блакитному щиті (див. ВОЛЯ – українська національна ідея). На цьому гербі легко прочитується слово ВОЛЯ. Він відрізняється від існуючого Тризуба – герба пострадянської держави – назвою і формою крил. Тризуб (від «тризубець») – це передусім сільськогосподарський інструмент; у нього крила з перетинками – як у кажана.  Натомість Сокіл Волі – це вільна сонячна істота, він має крила птаха, виразно представлені на державному гербі Володимира Великого.

Девіз герба НС: «Атакуй першим!». Це означає: виявляй ініціативу, дій на випередження, твори майбутнє. Вертикальний політ атакуючого сокола символізує блискавичну дію божественної вертикалі, що єднає небесне і земне.

Відповідником Соколу Волі є руна «Соул» ϟ (Сонце, Блискавка). Це руна перемоги, могутності й цілісності.

Активний сонячно-гарячий (жовтий) Сокіл Волі є давнім європейським символом Святого Духа, який просвітлює і одухотворяє пасивну холодну матерію, символізовану блакитним (водянистим, облочистим) тлом. Головним кольором є жовтий, а вторинним (допоміжним) – блакитний. Під час опису кольорів символіки завжди першим називають головний колір.

10. Сонячно-блакитний прапор Перемоги

Прапор, стяг, знамено з’явилися пізніше і є похідними від герба; фактично вони є максимально спрощеними версіями герба, призначеними для огляду з великої відстані і об’єднання людей («стяг» – той, що стягує, гуртує).

Головний колір прапора завжди зображується вгорі, а допоміжний – внизу. Тому український прапор, який є відповідником герба Сокіл Волі, вгорі має жовту смугу (головний колір герба), а внизу блакитну смугу (допоміжний колір). Це символ Сонця над Водою, які разом народжують Життя.

Оскільки першим у назві прапора завжди наводиться головний колір, то український прапор називається жовто-блакитним або сонячно-блакитним. Співець української Визвольної революції видатний поет Олександр Олесь 1917 року вітав українське військо такими словами:

Українське військо,
мов з могили встало,
Загриміло в бубни,
в сурмоньки заграло,
Розгорнуло прапор
сонячно-блакитний,
Прапор України!
Рідний, заповітний!

Прапор НС не є перевернутим синьо-жовтим прапором нинішньої держави – це зовсім новий прапор нової держави – і за назвою, і за кольорами, і за змістом:

1) він Сонячно-блакитний, а не синьо-жовтий (у цих назвах нема жодного спільного слова);

2) верхня сонячна смуга складає 62% (майже дві третини) висоти прапора, а нижня блакитна – 38%, що відповідає Золотій пропорції, покладеній в основу устрою живих істот («стандарт життя»);

3) на ньому Сонце над Водою, а не небо над полем (символіка має абсолютно інший сенс).

Кольори Сонячно-блакитного прапора відповідають стандарту Pantone 107-284. Співвідношення висоти до ширини 100:162.

Таким чином місія, мета, світогляд і символіка Національного Собору являють собою гармонійну цілісність. Символіка об’єднує засновників Української держави навколо спільної мети і нагадує про велич цивілізаційної місії НС. 

Прапор Української держави - Третього Гетьманату

Продовження: Стратегеми 11 - 15. Розділ третій. ДЖЕРЕЛА ЕФЕКТИВНОСТІ

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка