Важливість: 
5

Категорія:

Творець і його творіння, або Як приховати явище

Підміна – це найефективніший шлях приховання імені і позначуваного ним явища. Сенс цього методу полягає в тому, щоб перенести це ім’я на інше явище, а ще краще – на якомога більшу кількість інших явищ.

150413_gonchar.jpg

Творець і його витвір. Відчуваєте відмінність?
Творець і його витвір. Відчуваєте відмінність?

У людській свідомості явище існує тоді, коли воно має ім’я (назву, термін). Нема імені – нема про що говорити. Неможливо зосередити увагу на тому, що не має назви.  

З другого боку, для того, щоб видалити явище зі свідомості, треба приховати його ім’я. Для цього є три головні способи: 1) замовчування, 2) спотворення, 3) підміна.

Замовчування

Замовчування досягнути дуже важко, а в інформаційну епоху – майже неможливо. Рано чи пізно ім’я десь вигулькне і приверне до себе масову увагу. Наприклад, ось це: Юрій Немирич – лідер аріянства, полковник Богдана Хмельницького.

Спотворення

Спотворення – це перекручення імені і/або надання йому іншого пояснення. Прикладом є зміна імені герба Володимира Великого, якого у 19 ст. назвали «тризубцем» (з подачі російського історика Карамзіна), а потім скоротили до «тризуб».

Недоліком цього способу є те, що навіть спотворене ім’я привертає увагу і залишає відкритим шлях до відновлення справжнього імені.    

Підміна

Підміна – це найефективніший шлях приховання імені і позначуваного ним явища. Сенс цього методу полягає в тому, щоб перенести це ім’я на інше явище, а ще краще – на якомога більшу кількість інших явищ.

Наприклад, раннє хрестиянство у 4 ст. називалося іменем «аріянство» (від «арії» – шляхетні). Підміна полягає в тому, що це ім’я прив’язали до пресвітера Арія і оголосили, що аріяни – це прихильники його секти (хоча про її існування нічого не відомо, Арій не був навіть єпископом).

Творець і творіння

Спроба підміни зачепила і термін «Творець Всесвіту». Так ми називаємо колективну (соборну) істоту, яка складається з величезної кількості індивідуальних божественних істот – співавторів Всесвіту. Частина з них втілилася у фізичному світі і стала людьми, але протягом багатьох втілень втратила усвідомлення своєї боголюдської природи.

Релігія («відновлення зв’язку») – це шлях повернення людиною своєї божественної свідомості і набуття стану боголюдини. Еволюція людини до боголюдського стану – це природний процес.

Цьому процесу протидіє земний ворог, який називається «диявол» (з гелленської – брехун) і «сатана» (з арамейської – противник). Головним інструментом його протидії є брехня. У чому тут підміна? Словом «релігія» нині позначають світоглядні системи, які не мають прямого стосунку до відновлення зв’язку, зокрема іудохристиянство, іудаїзм, іслам, буддизм.

Засобом затуманення уявлення про релігійну мету людини є підміна терміну «Творець Всесвіту», яке відбувається у пантеїзмі. Згідно з цим підходом, Всесвіт – це і є Бог-Творець. Тобто нема різниці між Творцем і його витвором. Наприклад, якщо людина пошила собі одяг, то одяг – це також людина. Відповідно, людина – це одяг. Є одяг і пов’язана з ним людина. Одяг! Про людину забудьте.

«Бог-Творець створив матерію. Матерія – це Бог. Отже Бог – це матерія» – підміна здійснюється всього за три кроки. Тому пантеїзм – це сходинка до матеріалізму, який взагалі заперечує Творця.

Концепція пантеїзму основана на тому, що існує тісний зв’язок між Творцем і сотвореним Всесвітом. Але наявність зв’язку не є підставою для змішування всього докупи.

Творчість і тиражування

Іншою помилкою є поширення терміну «творчість» (творення) на розмноження (тиражування). Творчість – це народження чогось якісно нового, якого раніше ще не було. Натомість розмноження хробаків – це не творчість, а тиражування. Назвіть усе творчістю – і таке поняття як «творчість» тихо зникне.

Сучасна масова свідомість насичена величезною кількістю помилкових стереотипів, паразитичних програм і просто інформаційного сміття. Як наслідок, суспільство пронизане наскрізь паразитичними процесами.  

Звільнення людини починається з очищення її свідомості. Творення здорової нації починається з відновлення ясного світогляду.    

Наші інтереси: 

Пізнаємо основи.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка