Важливість: 
3

Категорія:

Перемога аріянства буде блискавичною. Радіймо! (+ аудіо)

Компоненти аріянства нині активно циркулюють в українському суспільстві. Великий культурний спалах відбудеться тоді, коли вони об’єднаються в цілісну систему.

150316_gra_fragment.jpg

Ісус Хрестос навчає апостолів грати в покер та інші розвиваючі ігри
Ісус Хрестос навчає апостолів грати в покер та інші розвиваючі ігри

Аудіоверсія статті: Перемога аріянства буде блискавичною. Радіймо!


Основна ідея аріянства полягає в тому, що людина є втіленою божественною сутністю – частинкою Бога-Творця.

Відтак людина (що значить «гравець», лат. Homo Ludens) є носієм безмежного потенціалу, поступове розкриття якого приносить людині величезну радість.

Земля створена Богом-Творцем як ігровий простір для розвитку втілених божественних сутностей, отримання ними радісних емоцій, пригод, нових вражень.   

Зовнішні події, що відбуваються з людиною, є відображенням і продовженням її внутрішніх подій: намірів, мислення, слів. Відтак людина є володарем своєї долі.

Для розкриття прихованих чудесних можливостей людині треба навчатися, вдосконалювати себе і суспільство, об’єднуватися з іншими світлими людьми, робити шляхетні справи, радіти життю, тримати в чистоті природне середовище (свій ігровий простір), творити новий світ.

Найкращою формою навчання, самовдосконалення і творчої діяльності є Гра.

Не важко побачити, що аріянський підхід або, принаймні, окремі його компоненти, поширені в суспільстві і активно розвиваються. Ось деякі з них.

Самовдосконалення

Література з самовдосконалення видається мільйонними тиражами і має давню традицію. «Кожне “зерно” думки, посаджене в розум, або якому дозволили впасти в нього і вкоренитися, виростає і розквітає у формі вчинку, надалі приносячи плід можливостей і обставин. Хороші думки приносять гарні плоди, погані думки – погані плоди. Зовнішній світ формується відповідно до внутрішнього ментального світу. Сприятливі і несприятливі умови життя є факторами, які служать вищому благу індивідуума. Будучи “женцями” свого врожаю, людина пізнає як страждання, так і сяйво слави» – писав Джеймс Аллен (James Allen) в 1902 р. у своїй славетній книзі «Як людина мислить» (As a Man Thinketh).

«Таємниця усякої сили, усякого досягнення і усякого володіння залежить від нашого способу мислення. Всередині нас цілий світ: світ думок, почуттів і сил; повний світла, життя і краси. Хоча цей світ невидимий, сили його величезні. Зовнішній світ є відображенням внутрішнього. Те, що виникає зовні, було знайдено всередині. У внутрішньому світі ми можемо знайти нескінченну Мудрість, нескінченну Силу, нескінченне Джерело всього необхідного» – читаємо у книзі Чарльза Ганела (Charles  Haanel) «Майстер-ключ» (1912).

«У кожному з нас є частинка Бога. Ваш намір – це намір Бога. Кожній живій істоті Бог надав свободу і владу формувати свою реальність в міру своєї усвідомленості. Мета життя і служіння Богу полягає в со-творінні – творінні разом з Ним» – пише Вадим Зеланд у «Практичному курсі трансерфінга за 78 днів» (2008).

«Ісус у відповідь сказав їм: Майте віру бога!» (Марко 11.22), «Я сказав: ви боги» (Іван 10.34), «Шукайте перше Царства Божого та правди його, і все інше вам додасться» (Матвій 6.33), «Коли матимете віру хоч як зерно гірчичне, і горі оцій скажете: Перейди звідси туди, то й перейде вона, і нічого не буде для вас неможливого» (Матвій 17.20). «Коли молитесь і просите, віруйте, наче все вже отримали, і буде вам» (Марко 11.24), «Щасливі миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Матвій 5.9) – навчав Ісус Хрестос два тисячоліття тому.

«Хрестос прийшов, щоб оживотворити плоть. Святий дух оволодіває плоттю, наповнює її собою, і плоть, наповнившись якостями Духа, робиться відповідною Слову Божому. Праведна плоть Хреста примирила плоть, пов’язану гріхом, і привела в дружбу з Богом». «Господь наш Ісус Хрестос став сином людським для того, щоб людина зробилася сином Божим» – навчав аріянський святий Іриней Ліонський (130–202).

«Чим вищий рівень розвитку людини, тим більше дружать між собою її божественна і земна компоненти. На певному рівні дружба між ними досягає такої інтенсивності (динаміки), що плоть якісно змінюється (трансмутується) і набуває божественних властивостей – людина стає сином Божим (хрестом, боголюдиною)» – навчає філософія динамізму, яка є науковим фундаментом аріянства.

Психологія бізнесу

Спеціалізованим відгалуженням теми самовдосконалення є напрямок психології бізнесу, заробляння грошей, збагачення, багаторівневого маркетингу. Попри, здавалось би, суто практичну спрямованість, вона має потужний духовний компонент. Основні рекомендації щодо успішного збагачення врешті-решт зводяться до того ж самовдосконалення.

«Ця книга – про земне. Творець, який створив наш світ, хотів би, щоб люди жили і раділи життю. А матеріальна забезпеченість робить нашу радість від життя повнішою і насиченішою. Багатство якось урізноманітнює наше життя і дозволяє повніше радіти світу, створеному Творцем. Природно, наша книга припускає, що при досягненні потрібних цілей вам допомагатимуть різні сутності Тонкого світу» – так Олександр Свіяш починає свою книжку «Що вам заважає бути багатим?» (2007). Що це, як не метафізика?

«Ми живемо в світі віри і волі. Якщо ви внутрішньо налаштовані на те, що гроші добути важко, то їх добути важко. Факти, які засвідчать вашу “правоту”, слухняний Всесвіт охоче надасть, адже він працює за вашими заявками» – писав Борис Березовський у корпоративній інструкції для службового користування.

Екологічний рух

Рух за чистоту навколишнього середовища охоплює величезну кількість людей і розгортається в дуже широкому діапазоні – від роздільного збирання сміття і чистих технологій до етичного виховання і релігійного усвідомлення себе частинкою живого Всесвіту. Життєвий простір треба тримати в чистоті.

Вегетаріанство, сироїдство, праноїдство

Дедалі більше людей переходять на оздоровлююче харчування з етичних міркувань, для поліпшення здоров’я або прискорення духовного зростання. Важливо, що ці люди готові докладати зусилля і йти на самообмеження заради вищих цілей.   

Самооздоровлення

Величезна кількість людей розчарувалась в сучасній медицині, яка значною мірою перетворилася на засіб видурювання грошей. Робота над собою заради поліпшення здоров’я обов’язково опирається на віру в приховані можливості людини і природну здатність організму до самозцілення. Наявність в кожній людині механізму самовідновлення – цілком аріянська ідея.    

Індустрія самоосвіти

У сучасному світі Інтернету шаленими темпами розвиваються системи дистанційної та альтернативної освіти. Кожен бажаючий може пройти курс, що його цікавить, і навіть отримати сертифікат. Окрема тема – розвиток навчальної літератури у формі пригодницьких повістей, наприклад, серіал американського фахівця зі штучного інтелекту Елієзера Юдковського (Eliezer S. Yudkowsky) «Гаррі Поттер і методи раціонального мислення» (2013). Можливо, найвідомішим твором подібного жанру є роман «Криптономікон» (англ. Cryptonomicon, 1999) Ніла Стівенсона (Neal Stephenson). 

Ігрова індустрія

Гра – це найефективніший спосіб навчання і самовдосконалення. Дитячі та спортивні ігри, мистецькі та технологічні конкурси, комп’ютерні ігри, воєнні (страйкбол, історичні реконструкції), настільні, картярські (в т. ч. спортивні), ділові тощо – ця сфера переживає вибуховий розвиток.

Майже всі ігри є азартними, тобто вони викликають захоплення, емоційне збудження. Наприклад, картярські ігри. Вони розвивають пам’ять, логіку, розуміння психології. Проте від них є ще одна велика користь – вони навчають вчасно зупинятися і перемикатися на іншу діяльність. Усе добре в міру.

Вищим пілотажем в організації бізнесових, соціальних чи політичних процесів нині вважається спроможність перетворити їх на гру або, принаймні, застосувати ігрові елементи (ігрофікувати).

Загадки і відгадки – це також гра. Кросворди, тести, пісенні конкурси, народні ігри, в тому числі ігри для воїнсько-фізичного виховання.

Гра – це характерна риса аріянства. Відомо, що його поширювали за допомогою пісень з дотепними віршованими текстами і милозвучною музикою. «У дорозі, при роботі на млинах, в подорожах на кораблях, у танцях і на урочистих зібраннях співав ці пісні народ, захоплений їхньою приємністю» (Спасский А.А. История догматических движений в эпоху вселенских соборов. Т. I. – 1906).

В аріянській традиції народ навчався граючись, між життям і релігією не було розриву. Про такий ігровий підхід ми вже знаємо з життя і вчення видатного аріянського діяча – Антиохійського патріарха Павла Самосатського.     

Радіймо! (Хайре!) – віталися Ісус Хрестос і апостоли. Це традиційне арійське вітання, яке означає «Хай діє Ра!», «Хай Ра діє!».

Соціальне замовлення на аріянство

Як бачимо, величезна кількість людей задіяна в масових процесах, які по-суті є компонентами аріянства, адже в цілому працюють на розвиток людини і проявлення в ній божественних потенцій. Інша справа, що ці маси людей ніколи не чули про слово «аріянство» і навіть не задумувалися над тим, що їхня діяльність – це прояв релігійності в первинному сенсі цього слова.

З другого боку, треба визнати, що згадані процеси розвиваються всупереч нинішній цивілізаційній системі. Сучасні держави і т. зв. «релігії» мають виразну антиігрову, антитворчу, антиекологічну налаштованість. Очевидно, що вся нинішня цивілізаційна система є ворогом розвитку людини і суспільства, колективним паразитом і гальмом прогресу.      

Велике аріянське об’єднання

Що зробити, аби зібрати до купи елементи аріянства і сформувати  систему, в якій метафізика, гра, навчання, екологія, творчість набудуть гармонійної цілісності і посилюватимуть одне одного?

Що може об’єднати геймерів і вегетаріанців, підприємців і екологів, прихильників політичної і релігійної свободи?

Нас об’єднає спільний цивілізаційний проект – формування нової української нації і заснування нею Вільної Української Держави (Третього Гетьманату) – постіндустріальної держави творчих людей, яка не заважатиме нам жити, натомість підтримуватиме все передове, здорове, творче і цікаве.

Радіймо!    

Ісус Хрестос навчає апостолів грати в покер (рекламний бігборд у Дубліні, Ірландія).

Радісна гра – найкраща форма самопізнання і саморозвитку. Ігровий дух аріянства бачимо уже в діяльності Антиохійського патріарха Павла Самосатського (3 століття). 

Ця метафорична картина нагадує нам про те, що Гра – це річ природна, і що правильне застосування Гри є важливим складником релігії, тобто світогляду і практики поєднання божественного і людського.

Додатково: 

Наші інтереси: 

Все може відбутися значно швидше, ніж нам здається. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка