Важливість: 
3
Зимова депресія: чому вона з'являється і як з нею боротися

Багато хто з нас взимку і восени відчувають деяку дивну і незрозумілу пригніченість. Такий стан прийнято називати «сезонною депресією», хоча до депресії він не має ні найменшого відношення.

Точніше має, але дуже непряме. При класичній депресії, вироблення різних гормонів, типу серотоніну або дофаміну, порушується через якісь невідомі причини, а при депресії сезонній - всього лише знижується через нестачу активності і сонячного світла. Розповімо вам про це детальніше.

Симптоми:

 • Стабільне зниження настрою. Але не до глибокого розчарування в навколишньому світі, а до звичайного млявого  стану і байдужості.
 • Тривожність. Причому як з конкретно усвідомлюваними приводами, так і без них.
 • Порушення сну. Навіть при нормальному часу сну, виспатися не виходить. Та й протягом дня накочує сонливість, що не може не відбиватися на працездатності.
 • Розсіяність, неуважність, втома.
 • Зниження соціальної активності і деяке відсторонення.
 • Зниження апетиту, зміна харчової поведінки. Починає хотітися чогось солодкого, тортиків всяких, газованої води.

Всі ці симптоми, як бачите, нагадують прояви класичної депресії. Але значно менше виражені, що наводить на думку про те, що і боротися з ними можна без використання замісної терапії. 

Профілактика

 • Повноцінний сон. Як мінімум, режим сну і неспання потрібно нормалізувати. Це допоможе налаштувати біологічні цикли організму на хоч якийсь режим роботи.
 • Раціональне харчування. Деякі необхідні гормони можна отримувати з їжею. Серотонін, наприклад, міститься в фініках, сирах, бананах і сої. Дофамін - риба, мигдаль, різні овочі. Натуральні ендорфіни - гіркий шоколад і перець чилі.
 • Активний спосіб життя. Доведено, що фізично розвинений організм куди спокійніше реагує на будь-які зміни зовнішніх умов, чи то магнітні бурі чи зміна пір року.
 • Позитивні емоції. Будь-які з будь-яких прийнятних джерел.
 • Боротьба зі шкідливими звичками. Алкоголь і так негативно впливає на гормональний обмін, а вже в цій ситуації і поготів. Так що те уявне поліпшення настрою, що він дає, загрожує ще більшим його погіршенням потім.
 • Виключення негативу. У вас і так зараз занадто багато приводів для розладів, так що постарайтеся обмежити спілкування з людьми, які позитивних емоцій не приносять.

В цілому, найбанальніші поради - «ведіть здоровий спосіб життя - і проблеми з сезонною депресією обійдуть вас стороною».

І, чесно кажучи, так і виходить:  фізично міцні і морально здорові люди не скаржаться на нудьгу через холоди.

Ми також вважаємо, що вам було б цікаво дізнатися про способи зміцнення імунітету, які можна використовувати навіть взимку. Все ж міцний імунітет теж багато в чому сприяє зниженню негативного впливу сезонних змін.

Джерело

Наші інтереси: 

Підіймаймося у вищий простір буття і стаємо щасливими, позитивними людьми.

Гравець: 
Оксана Колосовська
102

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка