Важливість: 
5
Яким має бути Інститут Третього Райху? – запрошення до дискусії

Нас цікавить не просто історія, а ті знання і досвід, які можуть знадобитися творцям постіндустріальної цивілізації. Головним продуктом мають стати рекомендації для творення нової системи. 

180917-zlitayemo-3.jpg

Злітаємо!
Злітаємо!

Науково-дослідний Інститут Третього Райху (Institute of the Third Reich) – ІТР (ITR) є підрозділом постіндустріальної екосистеми Intermarium Institute – INI (Інститут Міжмор’я). Оскільки метою INI є формування прототипу постіндустріальної цивілізації, то завданням ITR є вироблення рекомендацій щодо постіндустріального переходу, основаного на дослідженні напрацювань і досвіду Третього Райху.

Всесвітнє зацікавлення цим досвідом викликане тим, що за 12 років свого існування Третій Райх спричинив безпрецедентний творчий спалах у всіх сферах життя.

Після завершення Другої світової війни переможців найбільше цікавили технологічні новації гітлерівської Німеччини, передусім у сфері ракетної і авіаційної техніки.  

З початком XXI століття увага дослідників звернулася до першопричин цього творчого спалаху. Відтак на перше місце вийшли дослідження Третього Райху в аспектах світогляду, ідеології, соціальної організації та гуманітарної сфери в цілому.

Офіційним стартом новітнього етапу гуманітарних досліджень Третього Райху можна вважати видання в Німеччині двотомника «Hitler, Mein Kampf. Eine kritische Edition» (Гітлер, Майн Кампф. Критичне видання) на початку січня 2016 року. Ця видатна наукова праця здійснена Інститутом новітньої історії (Мюнхен), що його фінансують федеральний уряд Німеччини та уряди федеральних земель.   

Уже наступного року потужний імпульс для розгортання цього етапу дала сенсаційна книга професора Єльського університету (США) Джеймса Вітмана «Американська модель Гітлера» – «Hitler's American Model: The United States and the Making of Nazi Race Law» (2017, Princeton University Press). Автор переконливо показав, що багато ідей Третього Райху було запозичено в Штатах, на які націонал-соціалісти дивилися як на зразкову народну державу вільних білих людей.   

Нова хвиля зацікавлення досвідом Третього Райху викликана сучасною кризою і стрімким переходом однієї частини людства до постіндустріальної формації (США, Україна), а іншої – до її антагоніста, яким є ультраіндустріальна формація (Росія, Китай). Німецький досвід цікавий для постіндустріального переходу тому, що гітлерівська держава містила багато елементів саме постіндустріальної формаціїПсихологічна структура націонал-соціалізму: постіндустріальна четвірка головних цінностей.    

Дослідження передових, футуристичних складників націонал-соціалізму і є головним завданням Інституту Третього Райху. Нас цікавить не просто історія, а ті знання і досвід, які можуть знадобитися творцям постіндустріальної цивілізації. Головні напрямки досліджень:

 • світогляд та ідеологія
 • екологія
 • народне здоров’я і демографія
 • виховання дітей і молоді, плекання національної еліти
 • заохочення творчості
 • мистецтво і краса
 • дизайн і мода
 • соціальна організація
 • державне управління
 • економіка, бізнес, фінанси
 • благодійність
 • туризм і народна дипломатія.

Головним розділом сайту НДІ Третього Райху має стати «Аналітика», в якому публікуватимуться статті футуристичного спрямування з рекомендаціями для постіндустріального суспільства. Усі інші розділи («Новини», «Моніторинг», «Бібліотека») матимуть допоміжний характер.

На мою думку, аналітичну роботу треба розпочати з узагальнення і систематизації матеріалів, озвучених в серії історичних розслідувань Intermarium.TV – 10 фільмів про європейську історію першої половини ХХ століття.  

Свого часу, використовуючи людський і технологічний спадок Третього Райху, США здійснили прорив у ракетобудуванні, а Росія отримала АК-47 від Гуго Шмайсера. Нині намічається прорив у гуманітарній сфері, і хто раніше почне – той отримає принципову перевагу. Для цього й створюємо Інститут.

Сайт Інститут Третього Райху буде розвиватися одночасно з усіма іншими сайтами нашої екосистеми. Тобто всі вдосконалення і новації цього сайту будуть автоматично застосовуватися для всіх сайтів Intermarium Institute.   

Прошу висловлювати свої думки і пропозиції щодо напрямків діяльності НДІ.  

Наші інтереси: 

Вивчаємо історію, виводимо закономірності, творимо майбутнє. 

Гравець: 
Ігор Каганець

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка