Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 412
  • Переглядів: 470

Хто все ж таки створив автомат АК-47? Історія Гуго Шмайсера

Світ:

Отже, народ, хто вважає, що неграмотний колгоспник, який у 18 років вперше побачив паровоз, міг створити АК-47 після прочитання книги про історію стрілецької зброї, як написано в автобіографії Калашникова?

 

Ось трохи фактів:
У жовтні 1946 Хуго Шмайссеру, як фахівцю по зброї, «пропонують» поїхати на кілька років на Урал в Радянський Союз. Це розпорядження стосується багатьох відомих конструкторів зброї з міста Зуль. Дозволяється взяти з собою сім'ї. Німецькі фахівці прибули 24.10.1946 р на особливому поїзді в Іжевськ. З публікацій в газетах відомо, що Хуго жив в Іжевську в будинку 133 на вул. Червоній.

Після прибуття Хуго Шмайссера в КБ Іжевського заводу Іжмаш, там була завершена розробка AK-47. Вже у 1946 році в Іжевську були представлені перші три зразки автомата. Так може АК-47 створив Хуго Шмайссер? Який до цього вже двічі здійснював революцію в автоматичному зброї: створив MP-18 в першу світову і Stg-44 в другу світову.

Люди настільки зомбовані радянською та російською пропагандою, що навіть і чути не хочуть альтернативної точки зору. Такі ж люди захопили сторінку про Т-34 у Вікіпедії і відразу видаляють звідти будь-які сумніви в тому, що він був кращим танком 20 століття. Виходить абсолютно смішно, що на сторінках про інші танки пишуть, що Т-34 був труною на гусеницях, а на сторінці Т-34, що це був найкращий танк!

Розповімо трохи про АК-47, який є священною коровою радянської та російської пропаганди поряд з Т-34, крейсером Варяг, 28 панфіловцями, лампочкою розжарювання, радіо, таблицею хімічних елементів, Ломоносовим. 

Калашников - сімнадцята дитина в багатодітній селянській родині з глухого алтайської села, вперше паровоз побачив у 18 років. Потім він у госпіталі прочитав книгу про історію стрілецької зброї і створив найкращий у світі автомат - це Калашников сам пише у своїй автобіографії.

За дивовижним збігом у цей час в Іжевську працювало кілька сот кращих німецьких зброярів на чолі зі славнозвісним Хуго Шмайссером. А після їхнього від'їзду до Німеччини Калашников за 66 років з 1947 по 2013 більше не створив абсолютно нічого: ні пістолета, ні ножа, ні гвинтівки, ні гармати.

Якщо взяти будь-якого відомого зброяра, то спочатку він довго накопичує досвід і тільки до середини або у кінці життя створює що-небудь геніальне - як, наприклад, Шмайссер. У Калашнікова навпаки - на початку кар'єри дуже хороший автомат, а потім, коли він уже накопичив досвід, більше нічого. У 1947 році була його лебедина пісня?

Шмайссер з усім своїм конструкторським бюро були перевезені до Іжевська і працювали там в кращих ГУЛАГівських традиціях. І абсолютно нічого в результаті не зробили! Але був там секретар комсомольської організації Михайло Калашников, колишній неосвічений селянин, який самотужки створив чудо військової техніки АК-47!

Згідно з доступними архівними даними в СРСР працювало не менше 474 німецьких фахівців в області стрілецької зброї! Серед них були доктор Вернер Грунер і Курт Хорн (творці легендарного кулемета MG42, який досі перебуває на озброєнні бундесверу і широко експортується в різні країни, а також виробляється за ліцензією в Греції, Пакистані, Іспанії та Туреччини), головний конструктор фірми «Gustlof Werke» Карл Август Барніцке, Оскар Шинк, Оскар Генріх Бетцольд та інші.

Хуго Шмайссер та інші німецькі інженери і вчені були на піку своєї професійної діяльності після двох світових воєн. Сам Хуго Шмайссер, безумовно, є класиком і фахівцем світового рівня - як Ньютон у фізиці. Але сільський самородок під керівництвом партії та уряду заткнув за пояс сотні найосвіченіших і досвідчених конструкторів, у яких вже були значні напрацювання, ім'я та вчені ступені. Нагадаємо, що у Калашникова на той момент теж був цілий один "винахід" - він встановив на двигун лічильник оборотів, т.зв. прилад обліку моторесурсу танка (мені смішно - не знаю, як вам).

Створити автомат і патрон до нього (до речі, це був перший в історії СРСР і Росії бесфальцевий патрон, злизаний з німецького зразка), налагодити їх виробництво - це не простіше, ніж створити космічну ракету. Чи міг неграмотний селянин, наприклад, проводити складні математичні розрахунки кінематики і динаміки збройових вузлів як доктор технічних наук Вернер Грюнер? По-моєму, математичні знання Калашникова не виходили за рамки арифметики. Зі Шмайссером я навіть не насмілююся порівнювати цього пройдисвіта комсомольця.

Якби Калашников був настільки геніальним, як його описує радянсько-російська пропаганда, то потрібно було б дати йому книги з історії літакобудування, двигунобудування та іншого будування, і він створив би нам найгеніальніші ракети, танки, літаки та інше. Уявляєте, скільки б він створив за 66 років з 1947 по сьогоднішній день? Навіть якщо дати йому по 6 років між прочитанням чергової книги і створенням шедевра, то у нас було б 11 шедеврів! Наприклад, він міг би створити водневу бомбу, космічну ракету, суперклей, графен, гіперзвукової літак, комп'ютер, інтернет, лазери, літак-стелс, БМВ Х6, місяцехід, IPhone і так далі до 11. На яку б висоту він підняв нашу електроніку, авто і літакобудування, ядерну енергетику і інше і інше! Ось дали б йому в 1947 році почитати про історію телефонного зв'язку, і він би зробив IPhone вже в 1953 році!

Невже ви думаєте, що неграмотний селянин міг в Іжевську керувати досвідченими німецькими зброярами, багато з яких зброярі не в першому поколінні? У Шмайссера батько також був знаменитий - батько йому з дитинства досвід передавав. А чого вчили Калашникова в дитинстві? Корів доїти?

І що тоді робив Шмайссер в Іжевську? 

Просто не могли взяти на озброєння Радянської Армії автомат Шмайссера, тому присвоїли авторство АК-47 комсомольцю Калашникову, секретарю комсомолу, раз всі радянські зброярі відмовилися від такої ганьби плагіату.

Всі чомусь порівнюють АК-47 і Stg-44 Шмайссера. І роблять правильний висновок, що автомати неповністю схожі, тому замикання ствола в STG здійснюється за допомогою перекосу затвора і ще деякі дрібниці. І звідси роблять неправильний висновок, що АК-47 - це оригінальна конструкція. Але чому всі забувають про MKb-42 (W), створений в 1942 іншим найвідомішим зброярем Вальтером, у якого спосіб замикання стовбура аналогічний АК-47.

Я думаю, що найближче наближення до істини таке:

Stg-43 потрапив до нас у руки в 1943 році під час Сталінградської битви. Негайно (протягом 6 місяців) був розроблений аналогічний, т.зв. "проміжний" патрон. Далі у пожежному порядку намагалися створити щось схоже, але нічого не виходило, поки в Іжевськ не приїхав працювати Шмайссер зі своїм конструкторським бюро.

Нічого не виходило - це означає, що вдавалося створювати тільки експерементальні зразки, злизані з MKb-42 (W) і Stg-44, але впроваджувати в масове виробництво навіть не намагалися.

А зробити експерементальний зразок на основі німецьких автоматів - це тільки 1% справи. Решта 99% - це налагодження масового виробництва. Після чого експериментальний зразок походить на кінцевий продукт як бридке каченя на лебедя, тому в ході випробувань і налагодження виробництва доводиться міняти цілі вузли. Зокрема, довелося поміняти спосіб замикання ствола, тому при радянській культурі виробництва та обслуговування техніки не вдавалося домогтися прийнятної надійності радянської копії Stg-44.

Поставити Калашникова керувати німецьким конструкторським бюро (хай навіть він буде тричі комсомолець і чотири рази секретар комсомольської організації), доручити Калашникову створювати і впроваджувати зброю у виробництво - це те ж саме, що поставити мене генеральним конструктором керувати розробкою і виробництвом Боїнга 787 або Airbus А380. Навіть якщо я буду тричі член Єдиної Росії і десять разів генеральний секретар ЦК КПРС - з цього нічого путнього не вийде.

Ось дві цитати, стиль прямо один в один, тому всі тоталітарні режими однакові:

Расово правильний арієць Гудеріан:

"...Радянський танк Т-34 є типовим прикладом відсталої більшовицької технології. Цей танк не може зрівнятися з кращими зразками наших танків, виготовлених вірними синами Рейху, і неодноразово доводили свою перевагу..."

Класово правильний селянин Калашников:

"У країні, якою управляли комуністи, я - сімнадцята дитина в селянській родині - зміг стати конструктором стрілецької зброї, піднятися до вершин професійної майстерності. Під керівництвом Комуністичної партії моє покоління перемогло в страшній війні, побудувало потужну державу, проклало людству дорогу в космос, створило кращі в світі зразки техніки".

Я не вірю Калашникову і вважаю, що неграмотний селянин не міг створити АК-47 навіть «під керівництвом Комуністичної партії». Досвід СРСР показав, що кухарки і селяни не можуть управляти державою, навіть якщо вони комуністи-більшовики.

Російська Армія відмовилася від автоматів Калашникова навіть останніх "розробок" зважаючи на їх відсталість і застарілу конструкцію (давно пора було). Через це і помер, напевно, Калашников - перехвилювався. 66 років армія купувала "його" автомат, а тут раптом таке!

P.S.

Я виклав деякі факти і думки, але кожен вільний сам скласти свою думку. Якщо вірите в авторство Калашникова, то продовжуйте вірити і далі. 

Я зіткнувся з тим, що дуже багато фактів про історію СРСР, Росії та доросійських держав аж до Київської Русі виявилися брехнею. Сюди я відношу міфи та героїчні балади про Т-34, крейсер Варяг, 28 панфіловців, лампочку розжарювання, радіо, таблицю хімічних елементів, Ломоносова, стахановців, Жукова та інших. Практично вся радянська історіографія заснована на брехні.

З Німеччини були вивезені чи не всі інженери і вчені з радянської зони окупації. Вони зробили для СРСР величезний внесок у розвиток і становлення атомної енергетики і зброї, реактивних літаків, ракет. Це були німецькі вчені та інженери зі світовим ім'ям аж до лауреата Нобелівської і Сталінської премій Густава Герца. Німці були скрізь і навіть налагоджували виробництво мотоциклів в Іжевську.

Згадаймо також про раптову смерть Шмайссера по приїзду в НДР у 1953 році. В архівах Штазі поки нічого не знайшли. Архіви КДБ досі засекречені. Але дехто пов'язує його смерть з тим, що по приїзду він ляпнув десь, що він в СРСР "дав росіянам декілька порад" з приводу АК-47.

Враховуючи все це і крайнє небажання радянської пропаганди розповідати про досягнення трофейних німців, я дуже критично ставлюся до досягнень Калашникова.

Переклад з російської мій, О.К.


Важливий відеокоментар Леоніда Цехановського: https://youtu.be/1IpiKMtbjM8

 

Наші інтереси: 

Знати історію зброї.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Криза позаду. Ми живі!

Український рубильник і американський бульдозер: пік глобальної кризи пройдено (+аудіо)

Сили, які планували знищення України, тепер змушені працювати на її перемогу та прискорений розвиток. Тому новий світовий устрій уже не передбачає існування Мордору. Мілітаризація світу повертає...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Це вже було...

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Коментарі

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Це вже було...

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Що було?

Зображення користувача Андерс Фальке.
0
Ще не підтримано

До кінця статтю не прочитав - переклад з російської НІЯКИЙ.

Автор навчився хоча б тексти писати українською, а потім вже звинувачувати всіх у пропаганді.

Зверніть увагу хоча б на це:

Туреччини - Туреччині

Чи міг неграмотний селянин, наприклад, проводити складні математичні розрахунки кінематики і динаміки збройових вузлів як доктор технічних наук Вернер Грюнер? Краще написати так:

Чи міг неграмотний селянин, наприклад, проводити такі самі складні математичні розрахунки кінематики і динаміки збройових вузлів як доктор технічних наук Вернер Грюнер?

гіперзвукової літак - гіперзвуковий літак

Наступне речення ніби іноземець писав:

Просто не могли взяти на озброєння Радянської Армії автомат Шмайссера, тому присвоїли авторство АК-47 комсомольцю Калашникову,
секретарю комсомолу, раз всі радянські зброярі відмовилися від такої ганьби плагіату.

Далі читати не зміг і просто знайшов оригінал:
http://divannaya-sotnya.com.ua/v_mire_nayki/kto-zhe-vse-taki-sozdal-avtomat-ak-47-lyudi-nastolko-prozombirovany-sovetskoy-i-rossiyskoy-propagandoy-chto-dazhe-i-slyshat-ne-hotyat-pro-alternativnuyu-tochku-zreniya.html

Миролюбність і озброєність!

Зображення користувача Юр Цікавий.
0
Ще не підтримано

Колись давно, ще у часи "застою", дивився НДРівський серіал "про війну", бачив у декількох епізодах схожий автомат. Потім, пізніше, прочитав про "Штурмгевер" Шмайсера і згадав цей фільм. Як москалі пропустили такі кадри, не розумію, адже це був справжній прокол!

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Додаткова інформація про Гуго Шмайсера:
ПИСЬМО ХУГО ШМАЙСЕРА ПРОИЗВОДИТЕЛЯМ АВТОМАТА КАЛАШНИКОВА О МОШЕННИЧЕСТВЕ (ПУБЛИКУЕТСЯ ВПЕРВЫЕ)
http://prong777.livejournal.com/650692.html

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!