Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як вибрати водяний насос

Водяні насоси справедливо вважаються універсальними інструментами, оскільки з їх допомогою можна розвʼязати різноманітні проблеми у виробничій та побутовій сферах. Вони використовуються для організації водопроводів, будівництва фонтанів, поливу, проведення комунальних робіт, для подачі води в басейн тощо. Для правильного вибору такого агрегату слід враховувати багато параметрів, основні з яких будуть розглянуті далі в цьому матеріалі.

Тип живлення

На сьогодні найбільш розповсюдженими за типом живлення є такі насоси:

  1. Газові. Такі агрегати частіше за все використовуються в промисловості і відносно великих фермах. Завдяки потужним двигунам вони здатні перекачувати великі об’єми рідини. Особливістю таких моделей є виникнення чадних газів від згоряння палива в процесі роботи. Тому їх можна використовувати тільки на відкритому просторі.

  2. Електричні. Використовуються як в побуті, так і в промисловості. За рахунок електричного живлення вони є екологічно безпечними. Приклади таких моделей можна подивитись за посиланням https://skvagina.com.ua/ua/nasosy-dliya-vody.html Показник потужності електричних агрегатів менше, порівняно з газовими, але їх перевагою є відсутність необхідності в частому технічному обслуговуванні, компактність, екологічність.   

Основні технічні параметри

При виборі водяної помпи найбільш важливими є розмір, загальний підйом напору, висота всмоктування, продуктивність:

  1. Висота всмоктування — це вертикальна відстань від джерела води до насоса. Чим вище необхідно подати воду, тим більше на неї діють сили гравітації, з якими доводиться справлятися двигуну агрегату. Цей параметр особливо важливо враховувати при виборі насоса для використання у глибоких колодязях.

  2. Загальний підйом напору. Загальна висота від джерела води до кінцевого пункту призначення. Враховуючи цей параметр можна дізнатися необхідну потужність двигуна для ефективної подачі рідини.

  3. Продуктивність. Характеризує кількість води, яку може прокачати помпа за конкретний час. На практиці заведено вимірювати цей показник в кубічних метрах за годину.

Допоміжні аксесуари

Сучасні водяні насоси постачаються з великою кількістю допоміжних аксесуарів, які суттєво спрощують роботу з агрегатами. Для більшості моделей знадобиться покупка напірного та впускного шлангів, впускного фільтра для запобігання попаданню частинок бруду та ін. Для колодязних та струйних насосів можуть додатково знадобитися зворотні клапани, сигналізатори води, поплавкові вимикачі.

Наші інтереси: 

Техніка для дому.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Україна набирає швидкість для стрибка!

Американський трамплін: структура переходу України до реалізованої нації третього рівня

Запропонований підхід дозволяє нам перебувати в центрі націотворення, не перетворюючись з погляду масової свідомості на якусь «екзотику», «альтернативу» чи «андеграунд». Ми перебуваємо в головному...

Останні записи