Важливість: 
5

Категорія:

Від мрії про Націю золотих комірців до Вільної Української держави Золотої ери

Творення стартапу «Гартленд» викликає у нас величезне зацікавлення світом інновацій. У ході досліджень ми формуємо нову стартап-культуру і творимо модель для її масового поширення.

180404startap-2.jpg

Від мрії – до події, від прагнення – до здійснення!
Від мрії – до події, від прагнення – до здійснення!

Постіндустріальний, тобто вільний

Для того, щоб сформувати передову українську державу, треба розуміти глобальні процеси. Головною тенденцією сучасного світу є перехід від індустріальної до постіндустріальної формації. Сенсом цього переходу є звільнення від індустріальної мегамашини, в якій людина була лише «живою гайкою». «Постіндустріальний» означає «вільний». Тому «Вільна Українська держава» – це постіндустріальна українська держава.   

П’ять головних властивостей нового світу

Нова формація є діалектичним запереченням старої. Звідси п’ять головних, тісно пов’язаних між собою властивостей постіндастріалу:

1. ТВОРЧІСТЬ: перетворення творчості на головну продуктивну силу, вибухове зростання попиту на творчих людей, сприяння вільній творчості в освіті, економіці, політиці.

2. САМОБУТНІСТЬ: прискорене зростання етнічної, культурної та організаційної різноманітності, посилення ролі спільнот – територіальних (громад), ділових (проектів, бізнесів), духовних (братств, монастирів, церков) – та їх вільних об’єднань.

3. ДЕКОНЦЕНТРАЦІЯ: різке зменшення впливу централізованих  джерел влади, енергії та капіталу, перетворення  етатичних диктатур на республіки громад, поширення автономного енергоживлення і неонатурального господарювання, висока інформаційна, освітня й фінансова мобільність та самодостатність.  

4. ПРИРОДОВІДПОВІДНІСТЬ: орієнтація на природні процеси, «вирощування» замість «будування», «організм» замість «машини», як наслідок – спроможність до реалізації масштабних проектів з мінімальними зовнішніми інвестиціями або й узагалі без них.

5. ЧЕСНІСТЬ: в умовах інформаційної відкритості добропорядність формує довіру і ефективність, а брехня і породжена нею недовіра ведуть до поразки.    

5 принципів творення Вільної Української держави

Передова українська держава має відповідати описаним вище тенденціям і властивостям:

1. Вона має бути продуктом інноваційної творчості, а не наслідування.

2. Вона має плекати свою самобутність.

3. Вона має бути республікою громад.

4. Вона сформується шляхом вирощування з початкового зерна, а не як інженерний проект на кшталт будівництва фабрики.

5. Вона буде основана на правді, чесності і прозорості.

Універсальна послідовність реалізації  

Для творення нової цивілізації необхідно пройти такі етапи:

1) намір, тобто захоплення, внутрішнє бажання, невиразна мрія;

2) ідея, тобто сформульована мрія;

3) проект, тобто діюча організація;

4) стартап, тобто економічне «зерно», спроможне до швидкого росту;

5) демос, тобто політичне зерно, яке є джерелом влади і провідником божественного права;

6) політична партія, націлена на заснування першої держави нової цивілізації.

7) Вільна Українська держава – перша постіндустріальна держава XXI століття;

8) цивілізація Міжмор’я, тобто співдружність країн Нової Європи в союзі з США і Великобританією.

На якому етапі ми перебуваємо?

1. Етапу «мрія» відповідає видання книги «Нація золотих комірців» (1994), в якій описана циклічність розвитку і грядущий перехід до Золотої ери.

2. Етапу «ідея» відповідає видання паперового журналу «Перехід-IV» (1998–2009), в якому було сформульовано необхідність здійснення світоглядного, організаційного і технологічного проривів, а також докорінної зміни стосунків «людина–Бог», «людина–людина», «людина–природа», «людина–техносфера».

3. Етапу «проект» відповідає видання паперового журналу «Народний Оглядач» (2009–2015) і формування спільноти його прихильників, об’єднаних порталом «Народний Оглядач» AR25.ORG.

4. Етап «стартап» започатковано на 31 конференції спільноти «Народний Оглядач» 25 березня 2018 року. Його сенс полягає у формуванні постіндустріальної української стартап-культури, заснуванні «Центру стартап-культури ГАРТЛЕНД» та поширенні у світі його осередків.

Що далі?

5. Наступним етапом буде перетворення Центру «Гартленд» на демос, його зростання, структурування, розмноження і перетворення на багаторівневу динамічну мережу демосів «Гартленд».

6. На основі мережі «Гартленд» буде створено політичну організаціюАріянську Національно-Солідаристську Демосократичну Партію (АНСДП).

7. Після перемоги на виборах до Верховної Ради АНСДП здобуде конституційну більшість і ухвалить конституцію Вільної Української держави (ВУД) – першої постіндустріальної держави Золотої ери.

8. ВУД виступить ініціатором-засновником постіндустріальної Співдружності Міжмор’я. Мрія про «націю золотих комірців» (див. п.1) здійсниться.    

Над чим працюємо сьогодні?

Творення стартапу «Гартленд» викликає у нас величезне зацікавлення світом інновацій. У ході досліджень ми формуємо нову стартап-культуру і творимо модель для її масового поширення.

Якою має бути ця модель? Вона має відповідати описаним вище п’яти особливостям постіндустріальної формації.

Особливості нашої стартап-культури

1. Орієнтація на творення зовсім нового і несподіваного. Що менше нас сьогодні розуміють, то менше конкурентів. Зрозуміють тоді, коли ми розгорнемося.

2. Підкреслюємо власну самобутність: в поєднанні з новизною це дає переваги, властиві для монопольного розвитку.

3. Формуємо мережу місцевих центрів стартап-культури Гартленду і працюємо разом – всією мережею.

4. Спільними зусиллями виробляємо ефективну систему цінностей і правил – зерно нового світу.

5. Усе робимо чесно, відкрито і прозоро. Шукаємо друзів, розвиваємось без зовнішнього опору. Будь-які ознаки зовнішньої боротьби вказують на те, що ми діємо не досить досконало. Для нас має сенс лише внутрішня боротьба – з власними невіглаством, слабодухістю та неорганізованістю.    

З чого починаємо?

1. Починаємо серію публікацій з тегом стартап-культура – зі статті «Стартап-культура (1): Що таке стартап? Це не те, що ви думали».

2. Готуємо друге число журналу «Гартленд», присвячене постіндустріальній українській стартап-культурі.

3. Обговорюємо розвиток нашого проекту на телеканалі Intermarium.TV, разом формулюємо виклики і знаходимо рішення.  

Наші інтереси: 

Формуємо чіткий план розвитку. Діємо творчо і сміливо.

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка