Важливість: 
3
В Європі з’явився перший повністю придатний для життя будинок, цілком надрукований на 3D-принтері

На виставці Salone del Mobile, яка нещодавно пройшла в Мілані, продемонстрували перший в Євросоюзі будинок, створений методом тривимірного друку, який реально придатний для життя.

Нехай це і прототип, але він являє собою завершену споруду «під ключ», де залишається лише розставити меблі і інші елементи інтер’єру — і можна святкувати новосілля. Проект називається «3D Housing 05» і він покликаний продемонструвати переваги 3D-друку при малосерійній забудові.

Автори проекту знайшли компроміс, вони не стали доручати всі роботи роботам, але і людська праця при будівництві такого житла мінімізована. Фактично, робота людей зводиться до фінальної обробки приміщень і монтажу комунікацій, а ось фундамент, стіни і стелю друкує будівельний робот. Його сконструювала компанія CyBe Construction – маніпулятор з соплом для подачі цементної суміші на рухомому шасі.

Ціна робота $432 000 і окупність забезпечується лише за рахунок масової експлуатації, тому його проектували для друку будівель довільної архітектури, щоб міг вибудувати скільки завгодно будинків не вище одного поверха, зате будь-якої площі. На виставці представлена будівля на 100 кв. м., де є спальня, вітальня, кухня, їдальня і простора ванна кімната.

Додатковий бонус – робот може надрукувати елементи ландшафтного дизайну, створити імітацію плитки на терасі або інший візерунок. Виглядає все дуже симпатично, не в останню чергу за рахунок дрібних штрихів, типу квітів у горщиках, але за кадром залишилося питання: яка ціна такого будиночка? Втім, до появи масових, а не експериментальних, надрукованих будинків це не так вже й важливо.

 

 

 

Наші інтереси: 

Великий перехід до постіндустріальної цивілізації.

Гравець: 
Оксана Колосовська
67

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка