Важливість: 
3

Категорія:

Творець всесвітньої павутини представив стартап, мета якого - децентралізувати інтернет

На цьому тижні творець Всесвітньої павутини Тім Бернерс-Лі запустить стартап, над яким він і команда розробників в закритому режимі працювала останні дев'ять місяців. Його місія - збільшити рух за децентралізацію інтернету, а також створити десятки додатків і сайтів, які будуть дотримуватися цього принципу.

li.jpg

Тім Бернерс-Лі

Протягом багатьох років Бернерс-Лі та інші інтернет-активісти мріяли про цифрову утопію, де люди контролюють свої дані, а інтернет залишається вільним і відкритим. Саме для цих цілей Бернерс-Лі запускає новий стартап.

«Ми повинні зробити це зараз», - зазначив він у розмові з журналістом Fast Company. «Це історичний момент. З тих пір, як з'явилися дані про те, що Facebook дозволив політикам зловживати даними людей, я відчув необхідність в цифровий ідилії».

Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке покликане децентралізувати інтернет називається Solid. Воно дозволяє розробникам створювати додатки, які працюють на даних, які не належать сервісу. Якщо Solid отримає широке поширення, то всі програми зможуть «спілкуватися» один з одним, використовуючи один і той же набір даних, який контролює користувач.

На скріншоті видання Fast Company, поки видно один додаток, яке Бернерс Лі створив на основі Solid. Автор видання зазначає, що це схоже на «суміш Google Drive, Microsoft Outlook, Slack, Spotify і WhatsApp». Бернерс-Лі також оголосив про запуск компанії під назвою Inrupt, щоб допомогти захистити цілісність і якість нової мережі.

Раніше Тім Бернерс-Лі опублікував відкритого листа, присвячене 28-річчю винаходу інтернету. У ньому глава Консорціуму Всесвітньої павутини назвав три головні загрози майбутньому мережі і підкреслив, що її доля залежить від побажань користувачів.

За його словами, один з головних трендів інтернету зараз - втрата людьми контролю над своїми персональними даними.

Наші інтереси: 

Завдання номер один зараз - захистити персональні данні і обмежити втручання системи у особисте життя.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка