Важливість: 
5
Третє Я соціотипу: як працює система «ключ-замок» дуальних стосунків (+аудіо)

Де двоє дуалів взаємодіють заради боголюдської реалізації – там народжується феномен універсальної людини. Для того, щоб арій став ельфом, йому потрібна дуалізація з іншим арієм.

190728dualy-4.jpg

Дуальність в єдність перетікає
Дуальність в єдність перетікає
Джерело Гармонії
Вогонь – Вода
Повітря – Земля
Чоловік – Жінка
Дух – Душа
Дуальність в Єдність
Перетікає
Гармонію Всесвіту
Прославляємо!

Третє Я соціотипу: як працює система «ключ-замок» дуальних стосунків

У статті «Перше і друге Я: головна помилка визначення соціотипу» ми говорили про різні Я людини. Кожне Я складається з двох психічних функцій, тому називається «блоком».

Перше Я (его) називається «блоком творчості». Про його психічні функції дає підказку канонічна назва соціотипу. Наприклад, у логіко-сенсорного екстраверта (ЛСЕ) перше Я складається з психічних функцій «логіка чесної праці» та «сенсорика краси і якості».

Функції «блоку творчості» мають найбільший потенціал для розвитку, тому саме за ними можливі творчість і самореалізація. За допомогою функцій творчого блоку людина сміливо впливає на соціум і змінює його. Перше Я людини сміливо прагне стати кращим за інших.

Друге Я (альтер его) називається «блоком пристосування» (адаптаційним блоком) і складається з першої і другої психічної функції протилежного соціотипу. Наприклад, у логіко-сенсорного екстраверта («Адміністратора») протилежним типом (альтер его) є етико-інтуїтивний екстраверт («Драматург»), тому друге Я «Адміністратора» складається з психічних функцій «етика драматичних емоцій» та «інтуїція суперечностей».

Функції «блоку пристосування» орієнтовані на засвоєння соціальних норм, відтак вони мало придатні для творчості. Людину таки цікавить інформація за функціями цього блоку, але лише для того, щоб досягти деякого суспільно прийнятного рівня і бути не гіршою за інших.

Засвоєння інформації другим Я є вимушеною мірою з метою соціалізації – щоб не виглядати «білою вороною». За допомогою функцій адаптаційного блоку соціум впливає на людину «методом батога» – надлишкова інформація сприймається боляче. Щоб уникнути інформаційного перевантаження за функціями другого Я, людина або тренує в собі згадані функції, або віддаляється від такого інформаційного джерела.  

Третє Я називається «блоком гармонізації» і складається з першої та другої психічної функції дуального соціотипу. Наприклад, у логіко-сенсорного екстраверта («Адміністратора») дуалом є етико-інтуїтивний інтроверт («Миротворець»), тому блок гармонізації «Адміністратора» складається з функцій «етика духу» та «інтуїція здібностей».

Блок гармонізації орієнтований на отримання інформації. Причому це та інформація, яка його щиро цікавить, і що її більше, то краще.

Цю інформацію – надійну і в правильних пропорціях – людина може отримати тільки від свого дуала. Тому «блок гармонізації» виступає в ролі «пасивного радіолокатора», який сканує соціум в пошуку дуалів. Третє Я – це точка входу для інформації, якою соціум впливає на людину «методом пирога», і робить це за допомогою дуалів.  

Отже,

1) за функціями «блоку творчості» людина реалізує себе;

2) за функціями «блоку пристосування» людина соціалізує себе;

3) за функціями «блоку гармонізації» людина гармонізує себе.

Маленькі діти схильні діяти відповідно до свого першого Я (его) – їхня поведінка щира і безпосередня. 

Проте людина є соціальною істотою, тому, починаючи з підліткового віку, вона зосереджує свої зусилля на посиленні «блоку пристосування».

Після досягнення відчуття пристосованості, вона починає творити за функціями «творчого блоку».

Ця творча активність дозволяє потрапити в поле зору свого дуала, вступити з ним у взаємодію і, таким чином, отримати джерело жаданої інформації для власного «блоку гармонізації».

Людина, яка тривалий час взаємодіяла зі своїм дуалом, стає впевненою в собі, збалансованою, гармонійною. Дуалізованість і недуалізованість – це два суттєво відмінні стани людини. Дуалізовану людину видно здалеку.  

Отримуючи інформацію «гармонізуючим блоком», людина розвиває психічні функції свого «третього Я», тому частково набуває якостей свого дуала. Це наближає її до ідеалу універсальної людини – «ельфа». Відтак дуалізація – це шлях до вищого рівня еволюційного розвитку. Універсальною людиною може стати тільки дуалізована людина.

Нагадаємо, що «ельф» – це четвертий рівень розвитку Гомо сапієнсів:

1) гобіт (гомо сімплекс),

2) людина (гомо дуплекс),

3) арій (реалізована людина),

4) ельф (універсальна людина),

5) боголюдина (спас, хрестос).

Перше Я виступає в ролі чарівного «ключа», спроможного активувати «замок» свого дуала. Активуючи одне одного, дуали відкривають для себе нове джерело сили. Дуалізація народжує нову системну якість, яка працює за формулою 1 + 1 = 10. 

Наведені міркування дозволяють побачити «друге дно» відомої заповіді Ісуса Хреста: «Де двоє зібрані в моє ім’я – там Я серед них». Її прихований сенс у тому, що де двоє дуалів взаємодіють заради боголюдської реалізації – там народжується феномен універсальної людини.

Для того, щоб арій став ельфом, йому треба знайти арія з дуальним соціотипом. Досягнення стану вічномолодої універсальної людини і невразливої боголюдини – релігійна мета аріянства: «Істинно кажу вам: ви, що пішли за Мною, в палінгенезії у сто разів більше одержите і життя вічне успадкуєте».

Продовження: Колективна свідомість, або Уявіть собі, що ви комп’ютер

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.

Попередні статті: 

Описи 16 соціотипів для надійної самоідентифікації: перший крок пізнання себе

Мистецтво ідентифікації: головні ознаки соціотипів 

Експрес-ідентифікатор соціотипів – швидкий генератор гіпотез для наступної перевірки

Квадри, системні ролі, етносоціоніка, форми державного правління

Перше і друге Я: головна помилка визначення соціотипу

Чотири квадри, чотири моделі соціуму і Закон соціального регресу

Квадра Ісуса Хреста: системні ролі і соціотипи апостольського демосу

Який соціотип мав Іуда Іскаріот і яку виконував роль у демосі Ісуса Хреста

Екосистема «Соціон», або Що таке Золота Стежка

Наші інтереси: 

Пізнаємо дуальну природу людини. 

Гравець: 
Ігор Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка