Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Трамп хоче розірвати ядерну угоду між США та Росією, Британія підтримує

Категорія:

Спецтема:

США вийдуть з ядерної угоди з Росією. Напередодні це пообіцяв зробити президент Сполучених Штатів Дональд Трамп. Велика Британія одразу підтримала його в цьому, звинувативши Росію в багаторічному порушенні термінів угоди про знищення ракет середньої та малої дальності. 

Сьогодні і завтра в Москві перебуває радник Трампа з безпеки Джон Болтон. В офіційних планах - переговори з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим та секретарем російської ради нацбезпеки Миколою Патрушевим.

Болтон - один з вашингтонських "яструбів" - тобто прихильників жорсткої політики стосовно Кремля. А тут ще й Трамп напередодні пообіцяв не багато не мало - вийти з ядерної угоди.

"Росія багато років порушувала угоду. Не знаю, чому Обама не розірвав її. Ми не дозволимо їм порушувати угоду і виготовляти зброю, доки ми цього не можемо, бо нас обмежує угода, терміни якої ми поважаємо. Тому ми вийдемо з ядерної угоди", - сказав Трамп.

Про взаємне обмеження ядерної зброї Сполучені Штати з Радянським Союзом вели переговори від 1985 року, а наприкінці 1987-го - Рейган з Горбачовим у Вашингтоні підписали історичний документ - угоду про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Держави домовилися знищити цілий клас озброєння, залишивши лише міжконтинентальні ракети.

Британія одразу підтримала президента США в цьому, звинувативши Росію в багаторічному порушенні термінів угоди про знищення ракет середньої та малої дальності. Про угоду і наслідки її можливого розірвання - у сюжеті ТСН.

 

Концепцію "блискавичного" ядерного удару, який повністю знищував би керівництво країни і унеможливлював би ядерну відповідь - у Штатах розробляли від 1970-х, у 1980-х - ракети середньої дальності почали завозити до Європи, але Радянський Союз відповів тим же самим, розгортаючи свої комплекси в Чехословаччині та НДР (Німеччина). Саме тому довелося іти на переговори: жити під прицілом зброї, збити яку змоги не було - не сподобалося нікому. Але від 2014 року Штати звинувачують Росію в порушеннях угоди.

"Іскандери" – це якраз ракети середньої дальності. Це в радянському стилі – підписують договір, а потім його не виконують", - говорить аналітик Дмитро Орешкін.

До виборів у Конгрес - менше місяця, Трамп проводить по 2-3 виступи на день, агітуючи американців у різних штатах голосувати за республіканців. Сувора антиросійська риторика американцям подобається, а Трампу зараз конче потрібні голоси.

Тож уже за кілька годин від Джона Болтона у Москві можна чекати на оголошення про вихід з ядерної угоди. Це означає, що Штати можуть завезти в Європу нові ядерні ракети. На обіцянку Трампа Кремль заявив, що готовий дати симетричну відповідь, тож усім європейським сусідам Росії можна починати напружуватися. 

Наші інтереси: 

Це в російському стилі – підписувати договір, а потім його не виконувати. Штати хочуть розв'язати собі руки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Америці довіряти можна, оскільки США ніколи першими не починали війну!

Росії довіряти не можна, оскільки вже кілька століть Росія починає і веде агресивні війні у світі!

ВИСНОВОК: Трамп робить правильно!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Америці довіряти можна, оскільки США ніколи першими не починали війну!

Росії довіряти не можна, оскільки вже кілька століть Росія починає і веде агресивні війні у світі!

ВИСНОВОК: Трамп робить правильно!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!