Важливість: 
1
Спецпроект «Привіт на схід» побесідував телефоном з письменником і журналістом Тимуром Литовченком

Коротка публікація за мотивами мого 7-хвилинного виступу на радіо "Галичина ФМ", що відбувся на минулому тижні.

legyon_nato.jpg

Тимур Литовченко з шевроном "Легіон НАТО"
Тимур Литовченко з шевроном "Легіон НАТО"

Буквально за пару місяців до Євромайдану хвороба прикувала цю людину до ліжка, але коли розпочалася російська агресія проти рідної України, лишатися осторонь було неможливо. Дізнавшись, що колежанка по журналістському цеху Лана Борисова започаткувала волонтерський проект «Єдина країна — Единая армия: Підтримай захисника», Тимур Литовченко вирішив підключитися до цієї ініціативи. Він не тільки взявся редагувати сторінку проекту на Фейсбуці, але й очолив збирання книжок для подальшої відправки на передову.

— Подібна практика серед українських письменників доволі розповсюджена. Час від часу майстри слова збирали і збирають книжки для сиротинців, для поповнення бібліотек військових училищ, в’язниць тощо. Взимку 2014 року збирали книги для Бібліотеки Майдану, які потім звідти відправляли по селах. Отже, ідея завдяки книжкам зробити дозвілля армійців і добровольців на «передку» більш осмисленим, насиченим духовно, ширяла у повітрі. Ми розпочали цю діяльність буквально у травні 2014 року, — сказав Литовченко.

Втім, оскільки книги забирали багато місця за рахунок інших корисних волонтерських вантажів, надалі проект «Військовим бібліотекам — українські книжки» довелося трохи переорієнтувати. Новими напрямками докладання зусиль стало постачання книгами бібліотек шпиталів і лікарень, де лікували поранених, а також військових частин, що здійснюють підготовку армійського поповнення. Зараз проект розпочинає збирання книжок для громадської бібліотеки, яку хочуть зорганізувати ветерани АТО з Енергодара (Запорізька обл.).

Розповів письменник і про курйозний випадок, який мав несподівані для нього самого наслідки. Після того, як у січні 2015 року провалилися плани росіян влаштувати Дебальцевський «котел», Володимир Путін заявив, що замість українців воює якийсь міфічний «легіон НАТО».

— Я всього лише хотів потролити головнокомандувача ворожих військ. Трохи доопрацював один з шевронів авторства відомого художника Андрія Єрмоленка, результатом моїх старань став жартівливий ескіз того самого міфічного «легіону НАТО». Вкинув малюнок у Фейсбук… і люди з неочікуваним ентузіазмом поширили його! Більш того, створений жартома шеврон почали реально виготовляти для фронту. Отак «легіон НАТО» і з’явився. Це ніхто інший, як звитяжні українці, — сказав Литовченко.

Наші інтереси: 

+

Гравець: 
Тимур Де-Бальзак

Новини від RedTram - для збільшення прихильників НО

Loading...
 
Форум Підтримати сайт Довідка