Зображення користувача Альберт Саїн.
Альберт Саїн
  • Відвідувань: 26
  • Переглядів: 27

Соціотип і захворювання

Продовжуючи тему акцентуації характеру, природно розглянути питання про схильність людей різних соціотипів до певних захворювань. Такі дослідження проводяться в Санкт-Петербурзі А. Вороніним, С. Гиндиным і Р. Репніним. Нижче ми приводимо скорочений варіант статті С. Кашницкого.

Подивіться на малюнок. Умовний профіль людини роздільний на вісім рівнів. Це вісім чакр, узятих з атласу Стародавнього-Тибету.

Дев′ята - сахасрара, така, що енергетично пов′язує людину з космосом, - розташована над тім’ячком на верхній межі аури, що охоплює тіло людини (її може відчути той, у кого розвинені сенсетивні здібності).

Решта вісім чакр - безпосередньо на тілі людини. У лабораторії соціоніки виявили, що у кожного социотіпа різко посилена енергетика однієї з чакр, інші як би приглушені. Тому З. Гиндіну, на відміну від багатьох його коллег-соціоніків, спеціальні тести для ідентифікації соціотипів ні до чого: відразу “бачивши” енергетичний свищ на тому або іншому рівні, він негайно визначає, до якого типу відноситься людина.

Навіть без підключення сенситивності допомогти може звичайна спостережливість. Активна чакра, як правило, відбивається на зовнішності людини.

Якщо у ЖУКОВА активна аджна спереду (так зване третє око), - в житті це виглядає, як масивність лоба, крупні надбрівні горби, звичка людей цього социотіпа стояти, нахиливши голову вперед. У МАКСИМА активна та ж аджна, але тільки ззаду.
Це виявляється у френологічній здатності: у МАКСИМА трохи позаду тім’ячка у верхній частині потилиці не ямка, як у всіх, а гулька овальної форми.

Активна брахмаранда ГАМЛЕТА і ЕСЕНІНА виявляється в тому, що у першого перенісся часто буває зоровим центром на портреті (нерідко у Гамлетів легка горбовина у верхній частині носа), а у другого без зусиль промацуються дві потиличні припухлості, що часто помилково приймаються за розширені лімфатичні вузли.

Активна вішутха ДОСТОЄВСЬКОГО фахівцем з мануальної терапії виявляється як випираючий шийний хребець у відповідному місці. А у ГЕКСЛІ картина поскладніша: активність горлової чакри формує опрокинутий рівносторонній трикутник, в двох вершинах якого - очі. У людей цього социотіпа вони здаються особливо опуклими, широко розставленими, як би що ввічливо вивчають співбесідника.

Контрастно-своєобразна активна анахата - серцева чакра. ШТІРЛІЦ завжди стрункий, “груди колесом”, виділяється гордовитою поставою. Його дзеркальний побратим по чакрі ГАБЕН, навпаки, від природи сутулий. У таких дітей часто підозрюють сколіоз, якого насправді немає.

Своєобіччя ДОН КІХОТА з його активною акитрой в тому, що напевно не зустрінеш боксерів цього социотипа - вони б від першого ж удару в сонячне сплетіння валилися в нокаут. А ось його “дзеркальник” РОБЕСПЬЕР як би носить маленький невидимий горб, чому у всій фігурі помітна деяка “мішкувата”, розкоординованність.

Маніпура ДЮМА виявляється в посиленій жіночності фігури, помітнішої, зрозуміло, у чоловіків. У ГЮГО активність чакри формує “живіт”, цілком реальний, але не пов′язаний з ожирінням. Це приводить деколи до казусів: скільки жінок ГЮГО, зазвичай струнких, безуспішно переводять себе всілякими дієтами, доводячи до скелетоподібного стану, а “подушка” на животі так і не зникає.

В компанії часто можна побачити людину, яка любить притулитися спиною до шафи, до дверей, - це ДРАЙЗЕР, що інстинктивно притуляється активною чакрой (свадхистана). У НАПОЛЕОНА вона приводить до коренастості фігури, стійкості, часто до облиште. І, нарешті, активна муладхара ДЖЕКА додає фігурі підтягнутості, спортивності, енергійності, відчуття підвищеної сексуальності.
БАЛЬЗАК, навпаки, сповільнений в рухах, у нього іноді небагато видаються сідниці.

Але чакри, що формують зовнішність, - це соціонічні забави, хай і не даремні. А ось їх зв′язок з характерними хворобами - шлях до нової медицини.

В його основі гіпотеза: у зоні активної чакри розташовані найбільш вразливі органи людини. Підтверджень цій здогадці скільки завгодно. Працюючи в клініках, З. Ю. Гиндін, без зусиль визначальні соціотипи, виявив: у гінекологічних відділеннях лежить багато НАПОЛЕОНІВ, в неврологічних (остеохондрози, спонділези) - багато ЖУКОВИХ, в гастроентерології - в повному зборі альфа-квадра, офтальмологія перенаселена ГАМЛЕТАМИ…

Ще одна важлива обставина: активність чакр підкоряється синусоїдальній закономірності. Тобто одна чакра взаємно посилюється: наприклад, у ЖУКОВА, ГЕКСЛІ, ДОН КІХОТА і НАПОЛЕОНА (як видно по малюнку, - через одну чакру). Або у ЕСЕНІНА, ГАБЕНА, ДЮМА і БАЛЬЗАКА. Ці четвірки (окрім названих є ще дві) в теоретичній роботі Р.
Рейніна про малі групи називаються “букетами” і відрізняються соматичною акцентуацією. Тобто потрапляючи в “букет”, люди здійснюють між собою несприятливий біоенергоінформаційний обмін, що посилює їх хвороби.

І зворотна гіпотеза: якщо якісь поєднання соціотипів пригноблюють один одного, то чи не можна знайти інші - стимулюючі? Вони є і отримали назву “Груп здоров′я”. Природа опинилася щедра: якщо “букетів″ можна виділити з соціона лише 4, то “груп здоров′я” - 8.

Так, пара повної протилежності ДЖЕК-РОБЕСПЬЕР складає одну “групу здоров′я” з такими антиподами, як ШТІРЛІЦ і МАКСИМ, іншу - з парою повної протилежності ГАМЛЕТ-ДОСТОЄВСЬКИЙ. Аналогічно у інших.

Вельми показовий такий експеримент: лікар Гиндін усадив за стіл двох гіпертоніків - ГЮГО і ДОСТОЄВСЬКОГО і двох гіпотоніків - ГАМЛЕТА і ДРАЙЗЕРА. Поки сестра заміряла у всіх тиск, доктор, вибачившись, покинув пацієнтів, попросивши їх поки поговорити про те, про се, розповісти пару анекдотів.
Звичайно, хворі не знали, що їх “злічили” по социотіпам, не відмітили, що напроти кожного гіпотоніка сидить гіпертонік. Розговорившись, вони перестали помічати, що тиск їм заміряють кожні п’ять хвилин, що доктор кудись запропастився на цілих дві години.

Просто через дві години всі четверо встали з тиском 120/70 і, продовжуючи розмовляти, пішли з лікарні. У С. Гиндина залишився на пам’ять протокол експерименту, який можна назвати взаємотерапією. За нею, можливо, майбутнє: адже тут не потрібні ні ліки, ні навіть народні засоби. Люди - вражаючий приклад того, як від зміни місць доданків міняється сума.

Тепер, коли ми побачили, що социотіпи вельми гармонійно розподілені по чакрам і що кожній хворобі відведено своє місце, - дамо на закінчення табличку розподілу хвороб по квадрам:

а Шлунково-кишкові хвороби
b Хвороби хребта і центральної нервової системи
g Гінекологічні, урологічні хвороби
d Кардіологічні, дихальної системи захворювання
 

Джерело: Е.С.Филатова “Соціоніка для Вас” - вид-во Сибірська хронографія, Новосибірськ, 1993, с.218-222.


В тему:

Соціоніка і здоров'я

Соціоніка вкаже шлях до здоров'я - психічного і фізичного

Рекомендації з профілактики захорювань людям різних соціотипів

Людина позбудеться коду старіння

Вість про основні вихори сили плотського Тіла

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Метафора колективного розуму

Шукачі перлів: надлюдський розум «Народного Оглядача», його практичні прояви та перспективи

У цій статті ознайомимось з трьома реальними історіями дії надлюдського розуму, розглянемо наш досвід його застосування і сформулюємо три найближчі завдання нашого проекту.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Цікаво. ))
Відгадайте загадку:
"горбовини у верхній частині носа" у мене нема, зате ніс таки приваблює погляди величиною )). Разом з тим ЛОР-лікар мною був би задоволений, бо я був би його частим гостем ;), коли б хотів ходити в лікарню )) позаяк гайморит мій супутник з дитинства...
На рахунок "хвороб другої квадри" то Бог милував... не помічав.
То до якого соціотипу я належу? ;)

П.С. Пане Альберте, а можна й по інших соціотипах поробити гіперпосилання? І окреме прохання - по чакрах. Дякую.

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Майборода.
0
Ще не підтримано

Цікаво. ))
Відгадайте загадку:
"горбовини у верхній частині носа" у мене нема, зате ніс таки приваблює погляди величиною )). Разом з тим ЛОР-лікар мною був би задоволений, бо я був би його частим гостем ;), коли б хотів ходити в лікарню )) позаяк гайморит мій супутник з дитинства...
На рахунок "хвороб другої квадри" то Бог милував... не помічав.
То до якого соціотипу я належу? ;)

П.С. Пане Альберте, а можна й по інших соціотипах поробити гіперпосилання? І окреме прохання - по чакрах. Дякую.

Хто шукає - той знаходить, бо: 1. Завжди стається те, чого ми хочемо. 2. Ми ніколи не знаємо шляхів реалізації наших задумів.