Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Щоденні півгодинні розтяжки дозволяють літнім людям зберігати фізичне здоров’я, – американські фахівці

Спецтема:

Американські вчені з Університету штату Флорида представили дані про те, що ефективно допомагає зберігати фізичну рухливість в літньому віці, знижуючи при цьому ризик отримання травми. Запропонований дослідниками метод досить простий – потрібно регулярно виконувати вправи на розтягування м’язів.

Щоденні півгодинні розтяжки дозволяють літнім людям зберігати фізичне здоров’я, заявили фахівці з США. Перш ніж зробити такий висновок, вчені здійснили серію експериментів на щурах.

В ході проекту п’ять разів на тиждень тваринам проводилися півгодинні сеанси розтяжки м’язів. Впливу піддавалася одна гомілка, друга залишалася незайманою. Перевіривши стан тварин через чотири тижні, вчені виявили: у лапах, на яких виконувалася розтяжка, значно покращилися показники артерій у нижній частині порівняно з лапами, на яких гомілку не розтягувалася. За словами дослідників, сеанси розтягування посприяли збільшення кількості капілярів у м’язах.

Отримані дані вчені прокоментували у відношенні до людського організму. Вони переконані, що позитивний ефект від вправи на розтяжку може принести багато користі в літньому віці.

Зокрема, за словами авторів роботи, нескладні вправи на розтяжку можуть стати хорошим засобом боротьби з хворобою периферичних артерій, при якій виникають порушення кровообігу кінцівок, зменшують їх функціональність і підвищує тим самим ризик травмуватися.

«Щоденна нетривала розтяжка може виявитися дуже корисною для людей похилого віку з порушенням роботи нижніх кінцівок, особливо в тих випадках, коли ходьба викликає труднощі, і мобільність людини вже істотно знижена», – констатували фахівці.

Наші інтереси: 

Наше здоров'я в наших руках.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи