Важливість: 
3

Спецтема:

Російські хакери поширювали фейкові новини про міністра оборони Литви

На литовському новинному сайті хакери розмістили фейкову новину про те, що глава Міноборони Литви є геєм. Спецслужби з'ясували, що сайт зламали через комп'ютер, встановлений в Санкт-Петербурзі.

Головний редактор сайту Артурас Анужіс сказав, що сайт зламали о 19:15, а вже через дев'ять хвилин з'явилася фейкова новина. З сайту її прибрали через п'ять хвилин.

У статті була представлена ​​вигадана історія про те, що нібито Каробліс приставав до журналіста Žinių radijаs Рідаса Ясюленіса і зізнався в тому, що є геєм.

Стаття була написана досить правильною литовською мовою, в ній сказано, що, крім Ясюленіса, ще вісім дипломатів анонімно розповіли про домагання з боку Каробліса.

Прес-секретар глави Міноборони Віта Раманаускайте назвала цей інцидент "ще одним доказом того, що ми живемо в умовах інформаційної війни, і кожна людина може стати об'єктом фейкових новин".

"В умовах інформаційної війни організації повинні ще більше уваги приділити кібербезпеці. Буде проведено розслідування", - сказала вона.

За попередніми даними, за IP-адресою встановили, що сайт зламали через комп'ютер, встановлений в Санкт-Петербурзі.

Наші інтереси: 

Гібридна війна.

Гравець: 
Оксана Колосовська

Новини від RedTram - для популяризації НО

 
Форум Підтримати сайт Довідка