Важливість: 
2

Спецтема:

Регулярне вживання картоплі підвищує ризик розвитку діабету другого типу

У картоплі досить високий глікемічний індекс. Це означає, що вживання картоплі підвищує рівень цукру в крові, а це в перспективі може призвести до набору ваги. Також картопля містить велику кількість крохмалю, а вміст клітковини, вітамінів і мінералів в ній є мінімальним.

Науковці з японського Центру з профілактики раку і серцево-судинних захворювань в Осаці встановили, що картопля здатна завдати шкоди здоров’ю людини.

При вживанні картоплі в гарячому вигляді крохмаль посилено піднімає рівень глюкози в крові. Крім того, ті, хто звик вживати картоплю щодня в різних стравах, підвищують ризик виникнення захворювань підшлункової залози. При наявності таких захворювань вживання картоплі викликає загострення. 

"Такий крохмаль не розщеплюють ферменти підшлункової, і він "дістається" бактеріям товстого кишківника. Ті, у свою чергу, роблять із крохмалю жирні кислоти з коротким ланцюгом. Споживання страв із резистентним крохмалем (холодної картоплі, сухого хліба) знижує ризик метаболічного синдрому", – зауважила колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун. Вона радить вживати картоплю холодною разом з овочами. 

В картоплі мало білка – 1-2%. Ідеальна страва з картоплі має бути нежирна, холодна і приготовлена у шкірці (як кажуть в народі, "картопля в мундирах").

Картопля фрі – це взагалі справжнє випробування для організму, практично отрута.

Також не можна вживати в їжу стару, зморщену бульбу, яка вже дала паростки: в такій картоплі накопичується отрута, соланін, що викликає діарею і блювоту.

Фахівці Британського Агентства з харчових стандартів радять не смажити картоплю аж до коричневої скоринки, тому що акриламід, який при цьому утворюється, пошкоджує ДНК, викликаючи онкологічні хвороби.

В опублікованій ще 7 років тому статті "Склянка молока чи кілограм картоплі?" був коментар лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської, який подаємо ще раз:

— На жаль, хронічна інфляція, непрості умови виживання, поєднані з відсутністю знань про основи здорового способу життя, не дають змоги багатьом українцям уникнути захворювань, пов’язаних із неправильним харчуванням. Для населення України характерним є амінокислотний дисбаланс, викликаний переважним вуглеводно-жировим харчуванням. Цей дисбаланс призводить до надмірної ваги, ожиріння, захворювань суглобів, подагри тощо.

Вуглеводно-жирове харчування — це і є та сама смажена картопля. Тож замість картоплі дієтолог радить споживати яйця і молочні продукти.

За даними дослідників, регулярне вживання картоплі підвищує ризик розвитку такого небезпечного захворювання, як діабет другого типу. Бульби картоплі містять велику кількість крохмалю, при цьому вміст клітковини, вітамінів і мінералів в картоплі мінімальний. 

 

Якщо вас цікавить розвиток цієї теми, ви можете підтримати наш проект щедрими дарами.
Наші інтереси: 

Розуміти, що наше здоров'я залежить від нашого харчування. Раціонально ставитися до продуктів харчування. Не повторювати помилки харчування наших батьків.

Гравець: 
Олена Каганець
 
Форум Підтримати сайт Довідка