Про це питає Financial Times, огляд статті якої подає ВВС.News.Україна.
Місяць тому пан Зеленський обіцяв, що захищатиме виключно інтереси держави у цій справі, нагадує газета.
Денаціоналізація банку створює ризик втрати кредиту МВФ, про який домовились у грудні 2018 року, це навіть визнає команда президента.
"Це є лакмусовим тестом для України", - каже Олексій Гончарук, помічник Зеленського.
Газета нагадує, що ФБР розслідує справу про можливе відмивання грошей через ПриватБанк Ігорем Коломойським та його партнером Геннадієм Боголюбовим.
Попри це ситуація стає більш сприятливою для Коломойського, зазначає газета. По-перше, олігарх повернувся до України.
Нещодавно суд Київщини під сумнівним приводом наказав припинити діяльність авіалінії-лоукостера (SkyUp), яка була прямим конкурентом "Міжнародним авіалініям України", які контролює Коломойський.
Потім він же відсторонив заступницю голови Нацбанку Катерину Рожкову, яка допомагала керувати націоналізацією ПриватБанку.
Коломойський заперечує причетність до обох справ, однак, сказав газеті, що обрання Зеленського "відновить право на справедливий суд".
"Зеленський не буде слухати поради Заходу про те, кого саджати, кого грабувати і в кого експропріювати", - сказав він.
Найбільше питання в тому, як буде поводитися Зеленський після виборів у парламент. Олександр Данилюк, який наглядав за націоналізацією ПриватБанку, коли був міністром фінансів, є одним із кандидатів на посаду прем'єр-міністра нового уряду.
Особи, близькі до президента, вважають, що Зеленський хоче відсторонити олігархів від влади, пише видання.
"Він розуміє, що люди з такими цінностями не мають знаходитись при владі, заробляючи на країні", - сказав один із них.
Однак сам Коломойський не збирається залишати країну, додає газета.
Приватбанк - найбільший банк України, у якому ледь не кожний українець має рахунок. В наших інтересах не допустити повернення банку Коломойському, тому що держава заплатила велику ціну за те, щоб у 2016 році цей банк не накрився, як десятки інших.
Незалежно від того, хто буде власником Приватбанку, хотілося б більше конкретики у питанні: чи варто тепер взагалі мати справу з цим банком, у разі, якщо його "повернуть"?
Поки дихаю - сподіваюсь!
Коментарі
Незалежно від того, хто буде власником Приватбанку, хотілося б більше конкретики у питанні: чи варто тепер взагалі мати справу з цим банком, у разі, якщо його "повернуть"?
Поки дихаю - сподіваюсь!
Банк стабільно працює, підстав для недовіри йому нема. Його вже нікому не повернуть (МВФ не дозволить).
Все, що робиться з власної волі, – добро!