28 серпня КСУ розглянув питання антиконституційності карантину і видав якесь дивне рішення. Народ запитує: Що це було? В чому сенс?
А сенс у тому, що корпорація суддів вирішила скасувати обмеження на зарплату топ-чиновників, передусім суддів, введені на час карантину. Для цього вона організувала подання Верховного суду (від 4 червня 2020 року) до Конституційного Суду України щодо незаконності обмеження зарплат.
В якості шантажу дописали пункт про незаконність карантину, введеного урядом постановою № 392 від 20 травня 2020 року. Натяк прозорий: «Якщо не дасте грошей, ми розкриємо вашу аферу».
Як і слід було очікувати, Конституційний суд постановив, що обмеження зарплат незаконне, тобто гроші топ-чиновникам треба дати.
Натомість питання карантину далі залишається інструментом тиску. КСУ визнав, що урядова постанова №392 незаконна, але ж вона вже не чинна, бо скасована урядовою постановою №641 від 22 липня 2020 року, тому розгляд цієї незаконної постанови вже не належить до повноважень КСУ. Для визнання незаконним карантину тепер треба оскаржити вже цю нову постанову №641.
Це означає, що відтепер уряд може скільки завгодно видавати незаконні постанови, замінюючи ними свої попередні незаконні постанови. Головне, «випікати» нові постанови швидше, ніж їх встигатимуть оскаржувати, і не чіпати грошей панівного класу. Саме це нині й відбувається.
КСУ послався на те, що має право розглядати лише чинні на момент розгляду закони або підзаконні акти. Насправді вони мають бути чинними не на момент розгляду КСУ, а на момент їх застосування. Тому що головне завдання і сенс існування КСУ – своєчасно захищати народ від антиконституційних практик.
Чому КСУ цим не займається? Тому що суддівська корпорація є частиною нинішньої етатичної системи і працює на її збереження, не забуваючи при цьому про власний інтерес. Так що чергове дивне рішення КСУ має просте пояснення.
Гаразд, із цим зрозуміло. Але доки триватиме цей безумний карантин? Доти, доки середній клас зорганізується і запропонує системну альтернативу.
Новітня Козаччина: середній клас зобов’язаний очолити Україну – в цьому сенс його існування (+аудіо)
Стежимо за розпадом індустріальної системи, творимо світоглядний фундамент для постіндустріальної Вільної Української Держави.
Щоб вони знали, як вони ускладнюють життя "середньому класу"! Але він тому й "середній", бо його легко залякати, ввівши побільше обмежень і побільше штрафів. А потім гордо оголосити: "Ми піклуємося про вас! А ви будьте відповідальними..." тощо.
Вже досить нелегко це витримати - але якось вдається! То може так і треба?
Поки дихаю - сподіваюсь!
Коментарі
Щоб вони знали, як вони ускладнюють життя "середньому класу"! Але він тому й "середній", бо його легко залякати, ввівши побільше обмежень і побільше штрафів. А потім гордо оголосити: "Ми піклуємося про вас! А ви будьте відповідальними..." тощо.
Вже досить нелегко це витримати - але якось вдається! То може так і треба?
Поки дихаю - сподіваюсь!
Фактично, КСУ підтримав уряд Шмигаля - при умові, що той буде безумствувати в певних рамках.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Звісно, то так і треба, аби середній клас швидше зорганізовувався! А поки що у людей відсутнє усвідомлення потреби в саме своїй организації.
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Дозволю собі дещо заперечити товариству. По-перше, ВС має визначені зарплати в законі і обмежити їх можна було законним способом, а не постановою Кабміну. По-друге, кабмін взяв ці гроші нібито до коронавірусного фонду, а згодом направив з фонду на будівництво доріг. То що це виходить, якщо у нас дійсно криза в медицині і нема чим платити медикам та забезпечити їх безпеку, для чого відбирати гроші з цього фонду ? У владі сидять шахраї, які шляхом підміни понять, залякування, цькування, вирішили приховати чи то свою недолугу політику чи справжнє обличчя. Поки люди не почнуть самостійно мислити і робити висновки, знущання триватиме.
А на сьогодні суди ще єдина гілка влади, яку не зламали під себе «правителі».
Обмеження граничного розміру зарплати посадових осіб було здійснено законом про зміни до держбюджету, ухваленим Верховною Радою. Його було запроваджено з квітня до кінця останнього місяця карантину. Оскільки строк дії карантину визначає Кабмін, то зміни до держбюджету поставили зарплату судової влади в залежність від рішення виконавчої влади.
Це єдина причина, чому судова влада заворушилася і згадала про Конституцію.
Якби їх справді цікавила законність, вони б визнали антиконституційними не лише обмеження своїх зарплат, а весь карантин.
Все, що робиться з власної волі, – добро!