Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Посол США в ФРН закликав Берлін припинити підтримку "Північного потоку-2"

Посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку будівництва газопроводу "Північний потік - 2". 

posol.jpg

Річард Гренелл, посол США в Німеччині

Проект є "бесцеремонною спробою російського уряду посилити удушення європейських союзників і партнерів в плані енергопостачання", пише Гренелл в авторській колонці для газети Rheinische Post.

У той же час російська сторона "продовжує свою кампанію з підриву суверенітету і територіальної цілісності України", додає він.

Газопровід дозволить Росії посилити вплив на Європу, стверджує дипломат. На його думку, Москва спрямує отримані мільярди євро на "дестабілізуючу зовнішню політику і підтримку на східному фланзі НАТО своєї поведінки", в якій "зростає агресивність".

Міністр економіки ФРН Петер Альтмайер раніше заявив, що не має наміру поступатися закликам США і України, а також політиків Християнсько-демократичного союзу (ХДС) відмовитися від будівництва "Північного потоку-2". Прокладка газопроводу можлива, якщо при цьому збережуться ключові інтереси Києва, підкреслив Альтмайер. Берлін відносить до них збереження транзиту газу через територію України після 2019 року.

Як повідомлялося, депутати Європарламенту в резолюції від 12 грудня назвали проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2" "політичним, який несе загрозу європейській енергетичній безпеці".

У той же день Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, у якій виступила проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року. Nord Stream 2 AG, компанія-оператор газопроводу "Північний потік-2", повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано.

Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор "Північний потік-2"  транспортуватиме близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Противники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Наші інтереси: 

"Північний потік-2" - це загроза енергетичній незалежності всієї Європи.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ельфи – з кінофільму "Володар перстенів"

Шлях Лебедів, або Як увійти в ельфійський простір волі. Світотворча тріада: омолодження, інновації, удача

Для заснування нової цивілізації необхідне поєднання трьох обов’язкових компонентів – керованої молодості, інноваційності та удачі. Щоб стати ельфом (елбедем, лебедем), треба піднестися в ельфійський...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Тиск на Німеччину і Росію посилюється!

Що тепер скаже пані Меркель!?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Тиск на Німеччину і Росію посилюється!

Що тепер скаже пані Меркель!?

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Ігор Гайдар.
0
Ще не підтримано

Протидія російській залежності допоможе гуртуванню Польщі, країн Балтії, України, Молдови...

Сидить козак в кобзу грає, що замислить – то все має.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Протидія російській залежності допоможе формуванню потужного військового блоку: Україна, Польща, Румунія, країни Балтії, Молдова...

А український ВПК може налагодити для цього блоку випуск озброєнь по стандартам НАТО.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!