Важливість: 
3

Категорія:

Німеччина не відмовиться від «Північного потоку-2» попри російську агресію на морі — міністр економіки

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що реалізація проекту «Північний потік-2» є пріоритетною для його країни, тому Німеччина не відмовиться від нього навіть попри російську агресію у Керченській протоці.

peter.jpg

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр

«Газопровід «Північний потік-2» можна прокласти лише якщо у той же час будуть збережені ключові інтереси України», — повідомив Альтмайєр.

Водночас, за словами уповноваженого уряду Німеччини з питань співробітництва з Росією Дірка Візе, оплата за транзит російського газу через газотранспортну систему України складає близько чверті доходів українського бюджету. Тому, в німецькому уряді наполягатимуть на збереженні транзиту газу через Україну після закінчення чинного контракту на транзит наприкінці 2019 року.

Нагадаємо, що напередодні, 12 грудня, Європарламент схвалив резолюцію, якою закликав відмовитися від будівництва «Північного потоку-2».

12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

 

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

 

Наші інтереси: 

Німеччина заграє з Росією. 

Гравець: 
Оксана Колосовська
 
Форум Підтримати сайт Довідка